Kodėl man pilvą spaudžia?  Priežastys ir prevencija

Kodėl man pilvą spaudžia? Priežastys ir prevencija

Pilvo pūtimas ar stangrėjimas nėra medicininė problema, kuriai reikia skubios medicininės pagalbos, nes pajutus nedidelį diskomfortą ir dujinį pojūtį jis praeina savaime. Tai rimta tik tuo atveju, jei ji išlieka nuolatinė ir sukelia pilvo spazmus ilgesnį laiką, o tai turi įtakos jūsų kasdienei įprastai veiklai. Galite pastebėti pilvo pūtimą dėl mitybos pokyčių, tam tikrų maisto produktų netoleravimo, kasdienio skysčių trūkumo ar genetinės dispersijos. Jį galima gydyti ir užkirsti kelią jo kasdieniame gyvenime didinant fizinį aktyvumą, įtraukiant skaidulų į savo racioną ir vengiant maisto produktų, kurių organizmas netoleruoja.

Kodėl man pilvą spaudžia? Ar tai pilvo pūtimas?

Išpūstas pilvas gali būti jaučiamas įtemptas, spaudžiant pilvo sieneles iš vidaus. Kai kuriems žmonėms iškart po valgio suspaudžia pilvą, o kai kuriems jaučiamas pilvo pūtimas esant dideliam stresui. Tai taip pat gali būti genetinė, kai peržengus tam tikrą amžiaus grupę pradedate jausti veržimą pilvą. Sužinoję visas galimas pilvo pūtimo priežastis, galite atsikratyti smalsumo ir, jei įmanoma, tinkamai jo išvengti. Perskaitykite iki tinklaraščio pabaigos, kad sužinotumėte visas priežastis. Nacionalinio išsipūtusio skrandžio patofiziologijos instituto atliktame tyrime teigiama, kad „pilvo pūtimas yra dažnas simptomas, kurį patiria įvairaus amžiaus asmenys – tiek vyrai, tiek moterys. Tai paplitusi problema beveik visiems asmenims, kuriems diagnozuotas dirgliosios žarnos sindromas, ir tiems, kurie kenčia nuo įvairių kitų funkcinių ir organinių sutrikimų.

Kas sukelia įtempimo jausmą skrandyje?

Gali būti daug priežasčių, dėl kurių jūsų skrandis išsipučia arba jaučiate spaudimą iš vidinių skrandžio sienelių. Štai keletas dažniausių įtempimo skrandyje priežasčių.

Dujos

Dujos yra viena iš dažniausiai pasitaikančių spaudimo skrandyje priežasčių. Paprastai tai atsiranda dėl dujų įkvėpimo gaiviųjų gėrimų arba gazuoto (gazuoto) vandens pavidalu. Dujos skrandyje dažniausiai susidaro dėl normalios angliavandenių apykaitos skrandyje, tačiau dujų susidarymas virškinant nėra toks maisto kiekis, kuris gali sukelti pilvo pūtimą ar bet kokią spaudimo jėgą pilve.

Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas dažniausiai atsiranda dėl skysčių trūkumo. Tai taip pat gali atsirasti dėl dietos vartojimo, kai skrandyje reikia daugiau rūgšties, kad suskaidytų maistą metabolizmui. Didesnė rūgščių gamyba taip pat gali sukelti daugiau dujų susidarymo, todėl skrandis išsipučia ir atsiranda pilnumo jausmas.

Virškinimo sutrikimai

Nevirškinimas taip pat yra labai dažna pilvo pūtimo priežastis. Virškinimo sutrikimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, įskaitant pilvo infekciją, dietos pasikeitimą, supuvusio maisto valgymą ar apsinuodijimą maistu.

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimas kartais gali sukelti stiprų pilvo pūtimą, dėl kurio atsiranda skausmas ir veržimas skrandyje. Ši būklė atsiranda dėl specifinių fermentų trūkumo arba jautrumo tam tikriems suvalgyto maisto komponentams, dėl ko atsiranda virškinimo sutrikimas ir pilvo pūtimas.

Lėtinės priežastys, galinčios sukelti pilvo pūtimą

Dirgliosios žarnos sindromas (IBS)

IBS (dirgliosios žarnos sindromas) yra pilvo būklių rinkinys, pasireiškiantis pilvo skausmo, diskomforto, pilvo pūtimo, didelio mėšlungio ir kartais išskyrų simptomais. Visos sąlygos, susijusios su IBS, keičia žmogaus tuštinimosi įpročius. Vienas iš pagrindinių jos simptomų yra pilvo pūtimas ir diskomfortas. Jis gali būti valdomas paprastais dietos pakeitimais, kaip nurodė sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas arba vaistininkas.

Skrandžio opos

Skrandžio opos gali sukelti tik diskomfortą pilve kartu su pilvo pūtimu ir nuolatiniu skausmu. Jie arba padidins pilvo pūtimą, arba sukels apetito praradimą; abu gali sukelti skausmą ir diskomfortą skrandyje ilgesnį laiką. Dažniausiai antibiotikai skiriami esant skrandžio opai.

Hormonų pokyčiai

Hormonų pokyčiai gali labai paveikti bendrą medžiagų apykaitą ir organizmo funkcijų reguliavimą. Tai taip pat turi įtakos žmogaus apetitui ir nuotaikai. Ypač menstruacinio ciklo metu svyruoja hormonų lygis, o tai gali tiesiogiai sukelti pilvo pūtimą kartu su mėšlungiu.

Kitos pilvo pūtimo priežastys

Ascitas

Ascitas – tai skysčių pertekliaus susikaupimas pilvo ertmėje, kurį dažnai sukelia kepenų liga, širdies nepakankamumas ar vėžys, ir galintis sukelti pilvo pūtimą.

Kas sukelia įtempimo jausmą skrandyje

Vėžys

Kai kurios vėžio rūšys, ypač pažeidžiančios virškinimo organus, gali sukelti pilvo pūtimą, nes trukdo normaliam virškinimui ir gali susidaryti dujos skrandyje.

Skrandžio uždegimas

Gastritas arba skrandžio uždegimas gali sutrikdyti skrandžio gebėjimą tinkamai virškinti maistą ir sukelti pilvo pūtimą ir diskomfortą.

Kasos nepakankamumas

Kai kasa negamina pakankamai virškinimo fermentų, gali prastai virškinti, gali susidaryti dujos ir išsipūsti pilvas.

Kiek laiko trunka ankštas pilvas?

Įtemptas skrandis tęsis tol, kol bus išspręsta pagrindinė problema. Jei tai yra dėl netoleravimo, jis praeis, kai maistas bus virškinamas per 1-2 dienas. Norint išspręsti netoleravimo problemą, reikės koreguoti mitybą arba, jei nežinote, jums reikės gydytojo konsultacijos. Jei pagrindinė įtempto ir išsipūtusio skrandžio priežastis yra mėnesinių ciklas, jis praeis savaime po pirmųjų dviejų mėnesinių dienų. Jei jis išlieka kartu su skausmu, verta kreiptis į gydytoją diagnozei nustatyti. Paprastai dėl laikinų priežasčių pilvo pūtimas ir išpūtimas praeina po to, kai išleidžiate dujas, o tai trunka ne ilgiau kaip dvi dienas. Dėl tokių priežasčių, kaip vėžys ir rimti sveikatos sutrikimai, jis nuolat išliks ir išjungs, su nemaloniu skausmu, dėl kurio jums reikės medicininės konsultacijos diagnozei nustatyti ir gydyti.

Kas malšina pilvo pūtimą? Kaip galime to išvengti?

Pilvo pūtimas paprastai praeina savaime ir neišnyksta ilgesnį laiką. Tačiau jį galima palengvinti ir užkirsti kelią įvairiais būdais.

Dietos pokyčiai

Norint išvengti pilvo pūtimo, reikėtų vengti dietos ar maisto, kuris sutrikdo virškinimo traktą ar skrandį. Taip pat būtina žinoti apie valgius, kurie sutrikdo skrandį, ir tai turėtų padėti jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Jei į savo racioną įtrauksite skaidulų, tai labai sumažins pilvo pūtimą. Lėtas ir sąmoningas valgymas taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį mažinant pilvo pūtimą ir įtemptus pilvus.

Išlikti hidratuotas

Gerdami daug skysčių, įskaitant vandenį ir šviežias sultis, išvengsite daugelio su GIT susijusių problemų, pvz., pilvo skausmo, pilvo pūtimo ir perteklinio dujų susidarymo. Skysčių vartojimas visą dieną taip pat padidins jūsų energijos lygį, o tai teigiamai paveiks jūsų bendrą veiklą, galiausiai sumažins pilvo pūtimą ir stangrumą.

Žolelių arbatos

Žolelių arbatos, tokios kaip kalendra, medus ar citrina žaliojoje arba juodojoje arbatoje, pagreitins medžiagų apykaitą, galiausiai sumažins pilvo pūtimą, stangrumą ar dujų susidarymą pilvo srityje.

Vaistas

Kai kurie nereceptiniai skausmą malšinantys vaistai nuo skrandžio skausmo, įskaitant Tylenol, gali padėti jums palengvinti. Esant rimtoms pagrindinėms ligoms, jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskirs jums antibiotikų ar antivirusinių vaistų kartu su maistu, kurio jums reikia, kad išvengtumėte pūtimo.

Kodėl mano pilvas kietas, kai jį spaudžiau?

Gali būti keletas priežasčių. Arba jums tuoj prasidės mėnesinės, arba prasidės mėnesinės. Galbūt valgėte tai, ko jūsų kūnas netoleruoja, suvartojote mažiau skysčių arba valgėte per daug. Jis praeis savaime daugiausiai per 2 dienas; jei ne, pats laikas nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kodėl atrodo, kad kažkas juda mano skrandyje ir aš nesu nėščia?

Ne, jausmas, kad kažkas juda skrandyje, paprastai nesusijęs su ankstyvu nėštumu, nes nėštumas dažniausiai prasideda pykinimu arba energijos stoka organizme. Priežastis gali būti jūsų mityba, dėl kurios susidaro dujos, arba skrandžio judrumas, kuris gali būti jaučiamas skrandyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI