Ką galite padaryti dėl juostinės pūslelinės akyje?

Ką galite padaryti dėl juostinės pūslelinės akyje?

Varicella-zoster viruso sukelta skausminga juostinė pūslelinė akyje pasireiškia pūslėmis, patinimu ir paraudimu akies srityje. Tai gali nutikti po vėjaraupių, kai nervuose vėl pabunda latentinis virusas. Jei pakankamai anksti pastebėsite, antivirusiniai vaistai ir galbūt steroidai gali sumažinti smūgį ir išgelbėti akis nuo nuolatinės žalos. Šiame tinklaraštyje išsamiai aprašomi pūslelinės simptomai akyje, jos priežastys ir gydymas.

Kas yra juostinė pūslelinė (Herpes zoster) akyje?

Juostinė pūslelinė (Herpes zoster) ant akies sukelia virusas, kuris taip pat sukelia vėjaraupius. Akių juostinė pūslelinė pradeda rodyti simptomus, pradedant nuo vienos akies pusės, sukeldama skausmą ir dilgčiojimą vienoje nosies pusėje. Akių juostinė pūslelinė sukelia patinimą, neryškų matymą, paraudimą ir jautrumą šviesai.

Kaip atrodo juostinė pūslelinė jūsų akyje?

Juostinė pūslelinė gali paveikti bet kurią kūno dalį, įskaitant akis. Akių juostinė pūslelinė yra skausminga, su pūslėmis ir patinimu. Ilgalaikės komplikacijos, tokios kaip regėjimo praradimas, kartais gali atsirasti dėl juostinės pūslelinės akyje.

Kaip sužinoti, ar jūsų akyje yra juostinė pūslelinė?

Galite ieškoti tokių simptomų kaip pūslės aplink akis, paraudimas, skausmas ir patinimas. Norėdami nustatyti tikslesnę diagnozę, turite kreiptis į internetinį gydytoją. Gydytojas paims dalį pūslelių skysčio ir nusiųs į laboratoriją, kad patikrintų, ar nėra Varicella Zoster viruso. Ankstyvosiose juostinės pūslelinės stadijose skausmas ir dilgčiojimas gali būti jaučiami vienoje veido pusėje, ypač aplink akis. Skauda akis, yra paraudimas ir patinimas.

Kaip man į akis atsirado juostinė pūslelinė?

Jei sirgote vėjaraupiais, vėliau jūsų akyje gali atsirasti juostinė pūslelinė. Vėjaraupių virusas gyvena nervuose net po to, kai nuo jo pasveikstate, o patekęs į akį pasireiškia kaip Herpes zoster Opthalmicus. Juostinę pūslelinę lydi įvairūs simptomai, įskaitant skausmingą ir žinomą juostinės pūslelinės bėrimą aplink akis.

Kokie yra juostinės pūslelinės akyje rizikos veiksniai?

Juostinės pūslelinės atsiradimo akyse rizikos veiksniai yra stresas, susilpnėjusi imuninė sistema ir amžius. Juostinės pūslelinės atsiradimo rizika taip pat gali padidėti vartojant tam tikrus vaistus. Kortikosteroidai ir vaistai nuo naviko nekrozės faktoriaus (TNF) yra du imunosupresantų, kurie gali būti įtraukti į šią kategoriją, pavyzdžiai. Tačiau svarbu pažymėti, kad paprastai nėra jokių specifinių vaistų, galinčių sukelti juostinę pūslelinę jūsų akyse.

Kokie yra juostinės pūslelinės pavojai akyje?

Juostinė pūslelinė pažeidžia įvairias akies dalis, įskaitant rageną, voką, gilesnes akies dalis ir paviršių. Tai taip pat gali sukelti regėjimo praradimą (aklumą juostine pūsleline) arba keratitą, jei jis pablogėja. Herpesas sukelia keratitą per vieną mėnesį, jei jis pažeidžia akies rageną – lenktą, skaidrų audinio kupolą. Jei juostinė pūslelinė užsitęsia ir pablogėja, tai taip pat gali sukelti aklumą arba blogą regėjimą.

Koks yra geriausias akių pūslelinės gydymas?

Geriausias akių juostinės pūslelinės gydymas nuo Herpes zoster Ophthalmicus (HZO) viruso yra antivirusinis vaistas. Kai kurie antivirusiniai vaistai, kurie dažnai rekomenduojami diagnozuojant juostinę pūslelinę akyse, yra Famvir (Famciclovir), Valacyclovir (Valtrex) ir Acyclovir (Zovirax). Šie antivirusiniai vaistai padeda išgyti nuo virusinės infekcijos ir jos drastiško poveikio akims bei akių sričiai. Jei per tris dienas nuo užsikrėtimo gausite tinkamą gydymą, galite greitai išgyti, nepakenkdami akims. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti steroidinius vaistus, tokius kaip piliulės ar akių lašai kad sumažintumėte akių patinimą. Kai kuriais atvejais poherpinė neuralgija išsivysto dėl juostinės pūslelinės. Skausmą malšina vaistai nuo skausmo ir antidepresantai.

DUK apie juostinę pūslelinę akyje

Kiek užkrečiama juostinė pūslelinė akyje?

Akių juostinė pūslelinė iš tikrųjų atsiranda dėl vėjaraupių viruso, tačiau ji nėra užkrečiama, skirtingai nei vėjaraupiai. Jūs negalite perduoti juostinės pūslelinės į akis niekam kitam, tačiau galite perduoti Herpes zoster virusą asmeniui, kuris niekada nesirgo vėjaraupiais, ir jiems gali išsivystyti vėjaraupiai dėl Herpes zoster Ophthalmicus (HZO).

Kada juostinės pūslelinės skausmas pasiekia piką?

Akių juostinės pūslelinės skausmas gali pasireikšti maždaug per savaitę po pirminių infekcijos simptomų. Skausmas sumažės, jei imsitės tinkamo gydymo.

Kiek laiko išlieka juostinė pūslelinė akyje?

Juostinė pūslelinė ant akies gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesių. Iš pradžių jūsų sveikatos priežiūros specialistas dažnai tikrins jūsų akis kas kelias dienas. Vėliau po trijų – šešių mėnesių turėtumėte pasitikrinti dėl regėjimo ir glaukomos.

Ar juostinė pūslelinė akyje gali paveikti smegenis?

Ne, juostinė pūslelinė akyje tiesiogiai neveikia smegenų; tačiau jie gali sukelti periferinę motorinę neuropatiją arba postherpetinę neuralgiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI