Klopidogrelis

Klopidogrelis

Klopidogrelis yra vaistas, kuris neleidžia trombocitams (trombocitams) sulipti, o tai gali sukelti kraujo krešulių susidarymą. Arterijose susidarantys kraujo krešuliai gali sukelti arterijų trombozę, pvz., širdies priepuolius ir insultus.

Klopidogrelis bus skiriamas žmonėms, sergantiems širdies priepuoliais, insultais, koronarine širdies liga ir periferinių arterijų liga. Tam tikrose situacijose, pvz., ištikus širdies priepuoliui arba uždėjus žiedą ant širdies, klopidogrelis bus derinamas su aspirinu, kuris taip pat apsaugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Tačiau atminkite, kad derinant šiuos du vaistus žmogui kils kraujavimo pavojus.

Prekių ženklai: Agrelano, Artepidas, Klidorelis, Clogin, Copidrel, CPG, Febogrel, Medigrelis, Pidovix, Pladogrel, Platogrix, Plavix, Rinclo, Simclovix, Therodel, Vaclo

Apie Clopidogrel

Grupė Antitrombocitinis vaistas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kraujo krešulių prevencija žmonėms, sergantiems širdies priepuoliais, išeminiais insultais (dėl užsikimšimo), periferinių arterijų liga, koronarine širdies liga ir žiedo įdėjimo širdies ar kitose arterijose.
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra.

Ar klopidogrelis gali patekti į motinos pieną, nežinoma. Prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs kenčiantiems nuo kepenų, inkstų sutrikimų, pepsinių opų ir kraujo krešėjimo sutrikimų, tokių kaip hemofilija.
 • Būkite atsargūs vartodami kartu su aspirinu ar antikoaguliantais, nes tai padidina kraujavimo riziką.
 • Klopidogrelio negalima skirti jaunesniems nei 16 metų asmenims, išskyrus gydytojo nurodymus.
 • Šis vaistas apsunkins kraujavimo sustabdymą, būkite atsargūs naudodami aštrius daiktus ir venkite sportuoti su dideliu fiziniu kontaktu, pavyzdžiui, futbolo.
 • Jei ruošiatės atlikti dantų priežiūrą ar atlikti kitas chirurgines procedūras, įsitikinkite, kad gydytojas žino, kad vartojate klopidogrelį. Prieš atliekant šį veiksmą, klopidogrelio vartojimą gali tekti nutraukti.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Klopidogrelio dozė

Paprastai gydytojai rekomenduoja 75 mg per parą. Tačiau dozę galima koreguoti atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę.

Tinkamas klopidogrelio vartojimas

Prieš naudodami laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant klopidogrelio pakuotės.

Klopidogrelį galima vartoti bet kuriuo metu, tačiau stenkitės jį vartoti kasdien tuo pačiu metu. Šį vaistą galima vartoti prieš valgį, valgio metu arba po jo.

Tiems, kurie netyčia praleido klopidogrelio gėrimo grafiką, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimena, ar pertrauka nuo kito grafiko nėra per artima. Kai jis bus arti, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiamos kai kurios galimos sąveikos reakcijos, kurios gali atsirasti vartojant klopidogrelį kartu su kitais vaistais:

 • Trukdo klopidogrelio pasišalinimo iš organizmo procesui, jei jis vartojamas kartu su protonų siurblio inhibitoriais, tokiais kaip omeprazolas, cimetidinas, tiklopidinas, fluvoksaminas, fluoksetinas, ketokonazolas ir vorikonazolas.
 • Klopidogrelis taip pat gali sulėtinti diabeto repaglinido vaistų šalinimą.
 • Vartojant kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), padidėja kraujavimo rizika.

Pripažinkite šalutinį klopidogrelio poveikį ir pavojus

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus klopidogrelio, yra šie:

 • Mėlynės ir kraujavimas po oda
 • Pilvo skausmas.
 • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas.
 • Virškinimo sutrikimai.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei yra rimtų šalutinių poveikių, tokių kaip:

 • Vėmimas krauju.
 • Rankos ar kojos silpnumas.
 • Tuštinasi arba šlapinasi kraujingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI