Klotrimazolas

Klotrimazolas

Klotrimazolas yra priešgrybelinis vaistas, skirtas odos grybelinėms infekcijoms (tinea pedis, grybelio grybeliui, tinea versicolor), ausies kanalo (išorinės ausies uždegimui) ir makšties infekcijoms gydyti. vaginalinė kandidozė ). Šis vaistas veikia slopindamas infekciją sukeliančių grybelių augimą.

Prekių ženklai : Neo ultrasilinas, Dermifaras, Fungidermas, Canesten, Hufaderm, Clonitia 1%, Medisten, Heltiskin, Demy, Cotristen, Bernesten, Erphamazol, Kranos

Apie klotrimazolą

Grupė Priešgrybelinis
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Odos, ausies kanalo ar makšties grybelinių infekcijų gydymas
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Klotrimazolas nepatenka į motinos pieną. Tačiau krūtimi maitinančioms motinoms prieš vartojant šį vaistą rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Kremas, tirpalas, milteliai, tabletės makštiui

Įspėjimas:

 • Klotrimazolas nerekomenduojamas pacientams, sergantiems vaginalinė kandidozė jaunesniems nei 16 metų arba vyresniems nei 60 metų.
 • Svarbu, kad pacientai šį vaistą vartotų gydytojo nustatytą laiką, kad būtų sunaikintas infekciją sukeliantis grybelis ir neleistų jam ataugti.
 • Šis vaistas turėtų būti naudojamas tik kaip išorinis vaistas. Netrinkite juo akių, nosies, burnos ir pažeistos, subraižytos ar nudegusios odos.
 • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Pasakykite gydytojui, jei anksčiau buvo alergija klotrimazolui ir kitiems azolo grupės priešgrybeliniams vaistams, tokiems kaip ketokonazolas ar mikonazolas.
 • Jei pavartojus klotrimazolio pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Klotrimazolo dozė

Būklė Vaisto forma Dozė
Grybelinės odos infekcijos Kremas Kremą ar tepalą, kuriame yra 1% klotrimazolo, tepkite 2-3 kartus per dieną 2-4 savaites. Derinys su klotrimazolo milteliais gali užkirsti kelią pasikartojančioms infekcijoms.
Išorinis otitas, kurį sukelia grybelis Sprendimas Naudokite 1% klotrimazolo tirpalą pagal gydytojo rekomendaciją.
Kandidozė vaginalis Makšties tabletės Tabletę įdėkite į makštį pagal šias dozavimo parinktis: – 100 mg per parą, 6 dienas. – 200 mg per parą, 3 dienas. – 500 mg vieną kartą.

Tinkamas klotrimazolo vartojimas

Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite ant vaisto pakuotės nurodytas klotrimazolo vartojimo instrukcijas.

Prieš tepdami klotrimazolą, įsitikinkite, kad užkrėsta kūno dalis yra visiškai sausa. Užtepę pažeistą grybelio vietą klotrimazolu, nuvalykite rankas, kad infekcija neplistų į kitas kūno dalis. Rekomenduojama nesidalinti rankšluosčiais ar drabužiais, kad mieliagrybių infekcija neperskleistų aplinkinių.

Klotrimazolo makšties tablečių negalima vartoti kitoms kūno dalims, išskyrus makštį. Norėdami tinkamai įkišti tabletę į makštį, vadovaukitės nurodymais ant vaisto pakuotės arba gydytojo patarimo. Nusiplaukite abi rankas prieš ir po klotrimazolo tablečių įvedimo į makštį. Kad gydymo poveikis būtų maksimalus, prieš miegą naktį vartokite klotrimazolo makšties tabletes.

Gydantiesiems išorinį ausies uždegimą patartina kurį laiką nesimaudyti, kad neužsikrėstų. Taip pat įsitikinkite, kad į ausį nepatektų cheminių medžiagų, tokių kaip muilas ar šampūnas. Maudydamiesi uždenkite ausis vatos tamponu.

Be gydytojo leidimo neilginti ir netrumpinti gydymo trukmės. Stenkitės visada naudoti klotrimazolą kasdien tuo pačiu metu, kad gautumėte maksimalius gydymo rezultatus.

Laikykite vaistą sausoje, vėsioje temperatūroje ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Venkite klotrimazolo vartoti kartu su nistatinu arba amfotericinu B, kad išvengtumėte neigiamo poveikio. Be to, venkite vartoti takrolimuzo, kad išvengtumėte šalutinio poveikio.

Atpažinkite šalutinį klotrimazolo poveikį ir pavojus

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti vartojant klotrimazolo kremą, yra:

 • Oda parausta, jaučiasi skausminga liesti.
 • Odos lupimasis.
 • Patinimas.
 • Dirginimas ir niežėjimas.
 • Degimo ar skausmo pojūtis ant odos.

Jei pasireiškia sunkus šalutinis poveikis, pvz., odos patinimas, pūslės, nudegimai ar atviros opos, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nors šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti dėl makšties klotrimazolo tablečių vartojimo, yra:

 • Deginimas, niežėjimas ar skausmas makštyje ir šlaplėje.
 • Mėšlungis apatinėje pilvo dalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI