KLONIDINAS

Klonidinas yra vaistas, kuris gali būti vartojamas vieną arba kartu su kitais vaistais aukštam kraujospūdžiui (hipertenzijai) kontroliuoti. Esant normaliam kraujospūdžiui, hipertenzija sergantys asmenys gali automatiškai išvengti komplikacijų, tokių kaip insultas, širdies priepuolis ir inkstų nepakankamumas.

Klonidinas veikia nervus, kurie reguliuoja širdies raumenį ir kraujagysles, todėl gali atpalaiduoti kraujagysles ir sumažinti širdies susitraukimų dažnį. Dėl to krenta ir kraujospūdis. Be hipertenzijos, šis vaistas taip pat vartojamas menopauzės simptomams mažinti ir vėžio sukeltam skausmui mažinti. Tačiau klonidino naudojimas abiem atvejais nebuvo visiškai priimtas. Vaikams klonidinas taip pat naudojamas ADHD gydyti.

Jie yra : Klonidinas, katapresas

Apie klonidiną

Grupė Antihipertenzinis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kraujo spaudimo mažinimas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Kloneidinas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Šio vaisto negalima vartoti maitinant krūtimi.
Vaisto forma Tabletės, injekcijos

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs vartodami klonidiną, jei sergate epidurine hematoma, eritema, koronarine širdies liga, smegenų ir inkstų sutrikimais, kraujagyslių uždegimu ir depresija.
 • Klonidino vartojimas gali sukelti burnos džiūvimą (kserostomiją).
 • Klonidinas, vartojamas injekcijų pavidalu, gali sukelti hipotenziją.
 • Vyresnio amžiaus žmonėms nerekomenduojama reguliariai vartoti klonidino.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Klonidino dozė

Būklė Amžius Vaisto forma Dozė
Hipertenzija Suaugęs Oralinis 50-100 mcg 3 kartus per dieną. Jei reikia, dozę galima didinti kas 2-3 dienas. Didžiausia dozė yra 2400 mcg per dieną. Palaikomoji dozė yra 300-1,200 mcg per dieną.
Vaikai (vyresni nei 12 metų) Oralinis 0,2 mg kas 12 valandų. Prireikus dozę galima didinti kas savaitę. Neviršyti 2,4 mg per parą. Palaikomoji dozė: 0,2–0,6 mg kas 12 valandų.
Sunki hipertenzija Suaugęs Injekcijos (kraujagyslės) 150-300 mcg, lėtai švirkščiama 10-15 minučių. Galima kartoti iki didžiausios 750 mcg dozės 24 valandas.
Menopauzės simptomai Suaugęs Oralinis 50 mcg 2 kartus per dieną. Jei po 2 gydymo savaičių simptomai nepalengvėja, dozę galima padidinti iki 75 mikrogramų 2 kartus per dieną.
ADHD Vaikai (≥ 6 metų) Oralinis Pradinė dozė yra 100 mikrogramų vieną kartą per dieną prieš miegą. Galima padidinti kiekvieną savaitę, pridedant 100 mega. Neviršykite 400 mcg per dieną.

Siekiant sumažinti vėžio sukeltą skausmą, bus švirkščiama per stuburą, o dozė bus koreguojama pagal gydytojo rekomendacijas.

Teisingai vartokite klonidiną

Vartodami klonidiną, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, esančią ant vaisto pakuotės.

Klonidino vartojimas turi būti susijęs su sveiku gyvenimo būdu, pavyzdžiui, išlaikyti idealų kūno svorį ir riboti druskos vartojimą.

Naudokite klonidiną kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gautumėte optimalius rezultatus. Pacientams, kurie pamiršo pavartoti klonidiną, patartina tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka su sekančiu planu nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Klonidiną injekcijų pavidalu suleis medicinos personalas pagal gydytojo rekomendaciją.

Narkotikas Sąveikos

Sąveika, kuri gali atsirasti vartojant klonidiną kartu su kitais vaistais:

 • Padidina hipotenzinį poveikį, jei vartojama kartu su kitais antihipertenziniais vaistais, tokiais kaip diuretikai, beta blokatoriai, kalcio antagonistai arba AKF inhibitoriai.
 • Sumažinti antihipertenzinį veiksmingumą ir ortostatinės hipotenzijos riziką, jei vartojama kartu su tricikliais antidepresantais ir alfa receptorių inhibitoriais, tokiais kaip tamsulozinas.
 • Sumažinti vaisto veiksmingumą, jei jis vartojamas kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.
 • Gali sukelti bradikardiją, jei vartojama kartu su beta blokatoriais, tokiais kaip bisoprololis ar digoksinas.
 • Padidinkite raminamųjų vaistų šalutinį poveikį.

Atpažinkite šalutinį klonidino poveikį ir pavojus

Galimas šalutinis poveikis po klonidino vartojimo yra:

 • Odos sutrikimai
 • Sausa burna
 • Sumažėjęs sąmonės lygis
 • Nuovargis
 • Mieguistas
 • Hipotenzija arba sumažėjęs kraujospūdis
 • Neramūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.