Kas yra Panseksualumas?

Kas yra Panseksualumas?

Panseksualumas reiškia seksualinį, emocinį ar romantišką potraukį žmonėms, nepaisant jų lytinės tapatybės ar lyties. Panseksualų asmenį kai kurie žmonės gali traukti, o kiti ne, tačiau jį traukiančių žmonių lytis ar lytis neturi reikšmės.

Nors kai kurie mano, kad panseksualumas patenka į biseksualumo skėtį, jis taip pat gali būti laikomas atskira seksualine orientacija. Pasak PFLAG, pirmosios ir didžiausios organizacijos, skirtos LGBTQ+ žmonių ir jų šeimų palaikymui, švietimui ir propagavimui, biseksualumas apibūdina seksualinį, emocinį ar romantišką potraukį daugiau nei vienos lyties žmonėms. Kadangi priešdėlis „bi“ reiškia „du“, kai kuriems žmonėms terminas „panseksualumas“ yra labiau įtraukiantis nei „biseksualumas“, nes pripažįstama, kad yra daugiau nei dvi lytys.

Vis dėlto kai kurie asmenys, kuriuos traukia dvi ar daugiau lyčių, mieliau identifikuojasi kaip „biseksualūs“. Kiti gali pasirinkti terminus „biseksualus“ ir „panseksualus“ vartoti pakaitomis, kad apibūdintų savo seksualinę orientaciją. Kai kurie, apibūdindami savo seksualinę orientaciją, gali teikti pirmenybę terminui „visaseksualus“, o ne „panseksualus“. Priešdėlis „omni“ reiškia „visi“, todėl visaseksualus apibūdina potraukį visoms lytims.

Panseksualūs asmenys gali būti bet kokios lytinės tapatybės ar išraiškos. Juos gali traukti cis- ir transseksualūs vyrai, cis- ir transseksualios moterys, ne dvejetainiai žmonės ir lyties nepastovūs žmonės. Asmuo neturi turėti jokios seksualinės patirties, kad būtų laikomas panseksualiu. Lemiami veiksniai, lemiantys, ar asmuo yra panseksualus, yra potraukis ir savęs identifikavimas.

Kiekvienas turi teisę į gerą seksualinę sveikatą, įskaitant pagarbą, saugumą ir laisvę nuo diskriminacijos, nepaisant jo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Jei susiduriate su diskriminacija dėl savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės, gali būti naudinga ieškoti pozityvios paramos sistemų (šeimos, draugų ar bendruomeninių organizacijų).

Be to, jei kova su diskriminacija neigiamai veikia jūsų psichinę sveikatą, apsvarstykite galimybę ieškoti profesionalios pagalbos iš psichologo ar terapeuto, kuris padėtų jums valdyti bet kokius streso ar depresijos simptomus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI