Kaip sužinoti, ar kas nors serga STD?

Kaip sužinoti, ar kas nors serga STD?

 

Lytiniu keliu plintanti liga (LPL), taip pat žinoma kaip lytiškai plintanti infekcija (LPI), gali būti perduodama per vaginalinį, oralinį ar analinį seksą. Kiekvienas, turintis lytinių santykių, gali susidurti su LPI ir užsikrėsti. Prezervatyvo naudojimas nuo pradžios iki pabaigos bet kokio tipo sekso metu (ty vaginalinio, oralinio ar analinio) gali padėti sumažinti riziką susirgti LPI, tačiau net prezervatyvai nėra 100% veiksmingi. Geriausias būdas sužinoti, ar jūsų seksualinis partneris serga LPI, yra išsitirti. Nors LPI gali sukelti simptomus, kartais asmuo gali būti besimptomis, o tai reiškia, kad jis gali užsikrėsti LPI neparodydamas jokių jos požymių. Todėl niekada neturėtumėte manyti, kad kas nors neserga LPI vien dėl to, kad neturi jokių simptomų. Nepaisant to, yra keletas signalinių LPI požymių, kuriuos reikia žinoti, kai jie sukelia simptomus.

Opos ar pūslės ant burnos ar lytinių organų.

Opas ar pūsles ant lytinių organų ar burnos gali sukelti herpes simplex virusas (HSV) arba pūslelinė. HSV-1 yra žinomas kaip burnos pūslelinė ir plinta iš burnos į burną. Tačiau kai kuriais atvejais tai taip pat gali sukelti lytinių organų pūslelinę per oralinį seksą. Svarbu pažymėti, kad HSV-1 ne visada laikomas LPI, o dažniausiai perduodamas ne lytiniu būdu. HSV-2 yra lytinių organų pūslelinė. Kartais HSV-2 yra besimptomis, tačiau dėl jo gali atsirasti pūslių ar atvirų opų ant lytinių organų. Pradėjus gyti, opos gali panašėti į šašus. HSV-2 gali plisti nuo vieno žmogaus kitam net tada, kai opos išnyko. Priešingai nei HSV-1, HSV-2 dažniausiai plinta per lytinius santykius.

Genitalijų karpos.

Genitalijų karpas gali sukelti žmogaus papilomos virusas (ŽPV), viena iš labiausiai paplitusių LPI. Paprastai ŽPV nerodo jokių simptomų, tačiau kai jis sukelia karpas, jos gali pasireikšti keliais skirtingais būdais. Karpos gali būti mažos ir pilkšvos arba kūno spalvos. Jie gali augti pavieniui arba grupelėmis. Nors žinomos kaip genitalijų karpos, per oralinį seksą jos gali patekti į kito žmogaus burną ir gerklę.

Bėrimas arba niežėjimo požymiai ant lytinių organų ar kitur.

Niežėjimą šalia lytinių organų gali sukelti kažkas tokio nekenksmingo kaip neigiama reakcija į naują skalbinių ploviklį, tačiau tai taip pat gali būti LPI požymis. Be to, delnų ar padų bėrimas gali būti susijęs su sifiliu. Nepaisant to, daugeliu atvejų bėrimas arba odos patamsėjimas lytinių organų srityje atsiranda dėl per didelio grybelio augimo (tinea cruris arba „jock itch“ vyrams). Tai turbūt dažniausia lytinių organų bėrimo priežastis ir nelaikoma LPI.

Nenormalus makšties ar varpos nutekėjimas arba makšties skausmas lytinių santykių metu.

Išskyros iš makšties yra normalu, bet jei ji įgauna kitokią spalvą, kvapą ar konsistenciją, tai gali būti infekcijos požymis. Gonorėja, chlamidijos ir trichomonozė gali sukelti nenormalių išskyrų iš makšties ar varpos. Be to, makšties skausmas sekso metu gali būti daugelio skirtingų sąlygų ar aplinkybių rezultatas. Vis dėlto bet koks naujas makšties skausmas lytinių santykių metu gali būti susijęs su LPI.

Gerklės infekcijos.

Žinoma, gerklės skausmą gali sukelti daugelis ligų, ne tik LPI. Tačiau jei žmogui patinusios liaukos, burnoje ar gerklėje yra opų arba burnoje matoma grybelinė infekcija, tai gali būti LPI požymiai. Chlamidijos, gonorėja, herpesas, ŽPV ir sifilis gali paveikti burną ir gerklę.

Nuolatiniai į gripą panašūs simptomai.

Gripo simptomai, tokie kaip karščiavimas, šaltkrėtis, gerklės skausmas ir nuolatiniai kūno skausmai, gali būti pagrindinės LPI, pvz., chlamidijos, gonorėjos, sifilio ar ŽIV, požymis. Jei jums ar partneriui pasireiškia tokie simptomai, kurie trunka ilgai, svarbu kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI