Chemsex yra seksualizuoto narkotikų vartojimo forma, kai dalyviai vartoja pramoginius narkotikus, kad sustiprintų, pratęstų ar sustiprintų seksualinę patirtį.
Nors chemsex greičiausiai naudojasi skirtingos seksualinės orientacijos ir kilmės asmenys, istoriškai jis buvo labiau paplitęs tarp gėjų, biseksualų ir kitų vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais. Taigi dauguma (jei ne visi) chemsex tyrimų yra skirti šiai populiacijai.
Kokius pramoginius narkotikus žmonės vartoja sekso metu?
Psichoaktyviosios medžiagos, kurios naudojamos šiam tikslui, kartais kartu vadinamos „chemikalais“. Tačiau konkrečiau, chemsex praktikai gali naudoti sintetinį katinoną, MDMA, kristalinį metamfetaminą, kokainą ir (arba) GHB/GBL (gamahidroksubutiratą / gamabutirolaktoną).
Kodėl žmonės gali pasirinkti praktikuoti chemsex?
Yra keletas priežasčių, kodėl asmuo gali nuspręsti dalyvauti chemsex. Bene dažniausiai minima pramoginių medžiagų vartojimo sekso metu priežastis yra slopinimo slopinimas, kuris tam tikrais būdais gali sustiprinti patirtį. Atliekant kokybinį tyrimą apie 31 cislyčių italų vyro chemsex patirtį, daugelis teigė, kad chemsex metu jie jautėsi labiau atsipalaidavę ir išsilaisvinę nei blaivaus sekso metu.
Kita priežastis, kodėl žmonės gali pasirinkti praktikuoti chemsex, yra ta, kad chemikalai leidžia jiems ilgą laiką išlikti seksualiai susijaudinusiems ir pailgina seksualinę patirtį. Kai kuriems asmenims šios medžiagos gali padidinti seksualinį malonumą arba leisti jiems jaustis patogiau užsiimant tam tikra seksualine veikla (pvz., imlus analinis seksas ar kumštelėjimas).
Ar chemsex gali prisidėti prie seksualinių ar kitų sveikatos problemų?
Trumpas atsakymas yra, taip. Erekcijos sunkumai dažnai pasitaiko sekso metu dėl psichoaktyvių medžiagų poveikio organizmui. Kai kurie dalyviai gali nuspręsti įveikti šiuos sunkumus vartodami vaistus nuo erekcijos disfunkcijos, pvz., Viagra. Kiti gali nuspręsti sutelkti dėmesį į seksualinę veiklą, kuriai nereikia erekcijos.
Be erekcijos sunkumų, chemsex buvo susijęs su rizikingu seksualiniu elgesiu ir padidėjusia lytiniu keliu plintančių infekcijų (LPI) ir ŽIV perdavimo rizika. Dėl pramoginių medžiagų sukeliamo slopinimo stokos gali padidėti rizikingesnės seksualinės veiklos, tokios kaip neapsaugotas seksas, grupinis seksas ar seksas su nežinomu partneriu, tikimybė.
Kai kuriems chemsex specialistams blaivus seksas gali atrodyti ne toks malonus ir malonus, o tai prisideda prie seksualinio nepasitenkinimo. Šis nepasitenkinimas blaiviu seksu gali paskatinti tolesnę priklausomybę nuo chemikalų ir galimą priklausomybę nuo šių medžiagų. Galiausiai, yra tikimybė, kad asmuo gali perdozuoti chemsex seanso metu.
Visuomenės sveikatos specialistė ir seksualinės sveikatos švietėja, besispecializuojanti reprodukcinės sveikatos ir intymių santykių srityje. Ji rašo straipsnius, skirtus padėti žmonėms suprasti ir puoselėti savo seksualinę gerovę, atsakant į svarbiausius klausimus apie kūną, emocijas ir santykius.
Greta baigė visuomenės sveikatos studijas Vilniaus universitete, o savo magistro laipsnį įgijo Londono higienos ir tropinės medicinos mokykloje (LSHTM), kur specializavosi seksualinės ir reprodukcinės sveikatos programų kūrime. Studijų metu ji dirbo su įvairiais projektais, kurių tikslas – skatinti atvirą diskusiją apie seksualinę sveikatą bei švietimą.
Greta tiki, kad seksualinė sveikata yra svarbi visapusiškos gerovės dalis, todėl savo straipsniuose ji pateikia praktišką ir moksliškai pagrįstą informaciją. Ji rašo apie įvairias temas: nuo kontracepcijos ir lytiniu keliu plintančių ligų profilaktikos iki emocinės intymumo svarbos ir sveikų santykių ugdymo.
Be straipsnių rašymo, Greta veda seminarus ir mokymus apie seksualinę sveikatą bei aktyviai dalyvauja diskusijose, siekdama sumažinti visuomenėje vyraujančius tabu. Kai ji nekuria edukacinio turinio, Greta mėgsta tyrinėti pasaulį, užsiimti joga ir tobulinti savo žinias apie žmogaus psichologiją bei gerovę.