Kaip suprasti savo hormonus ir ką jie reiškia jūsų sveikatai

Kaip suprasti savo hormonus ir ką jie reiškia jūsų sveikatai

Hormonai yra kažkas, ką mes visi žinome, tačiau dauguma iš mūsų to tinkamai nesupranta. Yra daug klaidingų nuomonių apie hormonus, pavyzdžiui, viena paplitusi nuomonė, kad moterys yra vienintelės. Tiek vyrų, tiek moterų organizme yra hormonų, tik apie juos kalbama tik tuomet, kai kalbama apie moteris nėštumo ar mėnesinių metu ir pan.

Tačiau hormonai iš tikrųjų yra mūsų kūne visą laiką ir atlieka labai daug svarbių vaidmenų, darydami įtaką mūsų sveikatai ir gerovei. Svarbu suprasti savo hormonus ir jų veiklą, nes jie gali padėti pagerinti jūsų gyvenimą. Šiandien apžvelgsime kai kuriuos pagrindinius pokalbių punktus ir klausimus, kad žinotumėte visus pagrindinius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie hormonus.

Kas yra hormonai?

Hormonai yra mažos molekulės, pernešančios pranešimus visame kūne. Dėl savo veikimo jie dažnai vadinami jūsų kūno cheminiais pasiuntiniais. Mes gaminame hormonus savo endokrininėse liaukose, įskaitant kankorėžinę liauką, užkrūčio liauką, skydliaukę, antinksčius, kasą ir hipofizę. Šios liaukos yra visame kūne, tačiau vyrai ir moterys taip pat gamina hormonus iš sėklidžių arba kiaušidžių. Hormonai nuolat keliauja po kūną per kraują, todėl galite atlikti kraujo tyrimus hormonų kiekiui nustatyti.

Kiek mes turime hormonų?

Tai gali jus nustebinti, nes hormonai paprastai siejami tik su seksu. Jei jūsų paprašytų įvardyti kai kuriuos hormonus, greičiausiai visi sakytumėte testosteroną ir estrogeną. Tai yra du, kurie patenka į visas antraštes, tačiau šiuo metu visame kūne yra daugiau nei penkiasdešimt skirtingų hormonų, kurie atlieka įvairius vaidmenis. Kai kurie kiti apima kortizolį, augimo hormoną, serotoniną ir daug daugiau.

Kaip veikia hormonai?

Hormonai veikia pernešdami signalus į kūno dalis ir priversdami jas atlikti tam tikras funkcijas. Hormonas prisijungs prie ląstelės ir lieps jai ką nors padaryti. Tiksli funkcija priklausys nuo paties hormono. Pavyzdžiui, hormonai insulinas ir gliukagonas kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje jūsų organizme. Kai gaminamas insulinas, hormonas pašalina gliukozę iš jūsų kraujo. Tada, kai išsiskiria gliukagonas, jis padidina gliukozės kiekį kraujyje. Jie abu veikia darniai, kad užtikrintų tinkamą cukraus kiekį kraujyje.

Ką reiškia turėti hormonų pusiausvyros sutrikimą?

Galbūt girdėjote šią frazę, kuri iš esmės reiškia, kad jūsų organizme nėra tinkamos hormonų pusiausvyros. Gali pasigaminti per daug vieno hormono arba per mažai kito. Grįžtant prie ankstesnio pavyzdžio, 2 tipo cukriniu diabetu sergantys žmonės paprastai gamina mažiau insulino nei įprastas žmogus, todėl cukraus kiekis kraujyje greitai didėja.

Yra tiek daug skirtingų hormonų disbalanso, kurį galite turėti visame kūne, todėl gali kilti įvairių fizinės ar psichinės sveikatos problemų. Kartais problemos gali būti ir grynai estetinės. Moterims, kurios gamina per daug testosterono (vyriško lytinio hormono), gali atsirasti daugiau plaukų, nei manoma normaliai. Taip pat vyrams, kurie gamina per daug estrogeno ir nepakankamai testosterono, gali sumažėti spermatozoidų skaičius, todėl sunku pastoti.

Kaip atsiranda hormonų disbalansas?

Natūralu, kad norite išlaikyti kiek įmanoma subalansuotą hormonų kiekį. Paprastam sveikam žmogui dėl to problemų neturėtų kilti, tačiau yra įvairių veiksnių, galinčių padidinti arba sumažinti specifinius hormonus. Kai kurie iš šių veiksnių yra vidiniai ir juos sukelia pagrindinės sveikatos sąlygos, pavyzdžiui, diabetas. Kiti veiksniai yra išoriniai ir gali atsirasti dėl gyvenimo būdo įpročių.

Pavyzdžiui, jei vėlai vakare veikiate ryškioje šviesoje, slopinate vieną iš pagrindinių hormonų, reikalingų jums miegoti. Dėl to jūs gaminsite daugiau kitų hormonų, dėl kurių galite jausti stresą ir alkį.

Kaip ištaisyti hormonų disbalansą?

Laimei, jūs galite padaryti ką nors, kas padės jūsų kūnui grįžti į pusiausvyros jausmą. Viena idėja yra vartoti vaistažolių papildus, kurie gali paskatinti jūsų organizmą gaminti reikiamą kiekį tam tikrų hormonų. Yra geras vadovas, pavadintas „Vaistažolės, palaikančios sveiką moterų hormonų pusiausvyrą visais gyvenimo etapais“, ypač naudingas įvairaus amžiaus moterims, leidžiančios pasiekti tinkamą hormonų pusiausvyrą ir palengvinti gyvenimą.

Kiti būdai, kaip ištaisyti disbalansą, yra laikytis sveikos gyvensenos praktikos. Susikurkite tinkamą miego grafiką, susitvarkykite su lėtiniu stresu, reguliariai mankštinkitės ir valgykite subalansuotą bei maistingą mitybą. Visa tai užtikrins, kad jūsų kūnas gamins hormonus taip, kaip turėtų, ir kad neturėsite sveikatos problemų, susijusių su hormonų disbalansu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI