Priežastys, kodėl plaukimas baidarėmis gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą

Priežastys, kodėl plaukimas baidarėmis gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą

Plaukimas baidarėmis yra puiki veikla, leidžianti smagiai praleisti laiką lauke, pasinerti į gamtą. Tačiau be daugybės teikiamų malonumų, plaukimas baidarėmis yra puiki treniruotė ir yra vienas iš perspektyviausių būdų pagerinti jūsų psichinę ir fizinę sveikatą. Nesvarbu, ar norite pabėgti nuo įtempto dienos grafiko, atsipalaiduoti ir patirti depresiją savaitgalį, ar norite tonizuoti savo kūną, neskirdami daug valandų sunkių treniruočių sporto salėje, plaukimas baidarėmis gali būti atsakymas. Galite rasti geriausias baidarių vietas bet kurioje pasaulio vietoje naudodami šį „Baidarių šalia manęs“ interaktyvų žemėlapį.

Štai keletas baidarių naudos sveikatai, kuri tikrai privers jus leistis į vandenį ir užsiimti šiuo įdomiu vandens sportu.

Pašalina stresą

Dėl greito, šiuolaikinio gyvenimo būdo nepaprastai sunku išvengti streso. Lėtinis stresas gali smarkiai paveikti visus mūsų kūno aspektus, nesvarbu, ar tai būtų fizinė, emocinė ar psichologinė. Be daugybės fizinių baidarių privalumų, jis taip pat turi didelę naudą psichinei sveikatai. Plaukimas baidarėmis yra puikus streso malšintuvas, nes smegenyse išsiskiria cheminės medžiagos, kurios gali žymiai pagerinti jūsų nuotaiką ir padėti atsipalaiduoti.

Kai plaukiate baidare, pabėgate nuo kasdienio gyvenimo šurmulio ir susitelkiate tik į natūralią aplinką, sutelkdami dėmesį į dabartį. Stebėdami, kaip valtis juda per vėsų vandenį, sugeria nuostabius aplinkinius vaizdus ir kvėpuojatės grynu oru, daro stebuklus, padedančius atsikratyti streso ir negatyvo, o tai padaryti ramiai ir maloniai.

Puikus vitamino D šaltinis

Yra įvairių maisto produktų, kurie gali suteikti jums vitamino D, įskaitant, bet neapsiribojant, riebią žuvį, raudoną mėsą, kepenėles ir sūrį. Tačiau ne visada įmanoma gauti svarbiausio vitamino iš maisto optimaliomis dozėmis. Kaip minėta www.watersportswhiz.com/, buvimas saulėje yra galingiausias būdas suaktyvinti vitamino D gamybą organizme. Jūsų kūnui tai patiks ir apskritai jausitės geriau.

Plaukimas baidarėmis reiškia, kad daugiau laiko praleisite lauke. Buvimas po saule padeda jūsų kūnui pasigaminti reikiamą sveiką vitamino D kiekį. Vitaminas D yra gyvybiškai svarbus mūsų organizmui, nes skatina kalcio pasisavinimą, saugo kaulų, raumenų ir širdies sveikatą, stiprina imuninę sistemą, saugo mus nuo ligų.

Pagerina širdies sveikatą

Plaukimas baidarėmis yra labai efektyvi veikla, gerinanti jūsų širdies sveikatą ir širdies ir kraujagyslių sistemą. Plaukimas baidarėmis yra panašus į aerobinį aktyvumą. Kai įdedate energijos irkluoti per vandenį, jūsų širdis pumpuoja greičiau ir stipriau. Greiti ir pasikartojantys judesiai padidina širdies susitraukimų dažnį, o tai padeda pagerinti kraujotaką ir pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Plaukiojimas baidarėmis taip pat padidina bendrą raudonųjų kraujo kūnelių kiekį organizme, o reguliariai atliekant šią veiklą jūsų širdis visada bus stipri ir sveika.

Padeda numesti svorio

Plaukimas baidarėmis yra viena iš daugelio mažai veikiančių pratimų, kurie gali padėti atsikratyti perteklinių kilogramų ir sulieknėti. Tai gali prisidėti prie jūsų svorio metimo ir padėti pasiekti idealų svorį. Valanda plaukiant baidarėmis per vandenis gali padėti sudeginti apie keturis šimtus kalorijų. Jei irkluojate tris valandas 5 mylių per valandą greičiu, per seansą galite sudeginti apie 1200 kalorijų.

Nors galite manyti, kad atlikdami kitus pratimus galite sudeginti daugiau, plaukimas baidarėmis taip pat yra daug smagesnis nei tradicinės svorio metimo treniruotės, pavyzdžiui, bėgiojimas ant bėgimo takelio. Kartu su tinkama dieta plaukimas baidarėmis gali labai padėti jums pasiekti sveikatos ir kūno rengybos tikslus.

Priežastys, kodėl plaukimas baidarėmis gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą

Užtikrina viso kūno treniruotę

Paėmus irklą ir įdėjus jį į vandenį, kad būtų atliktas smūgis, įtraukiami beveik visi viršutinės kūno dalies raumenys, įskaitant nugarą, pečius, rankas ir krūtinę. Jūsų šerdis, kurią sudaro viršutiniai ir apatiniai pilvo raumenys, taip pat sunkiai dirba, kad padėtų irklą perkelti į šonus. Kiekvienas jūsų atliktas smūgis susuka jūsų šerdį, padėdamas ją sustiprinti.

Nors plaukimo baidarėmis nauda labiausiai pasireiškia viršutinėje kūno dalyje ir pagrindiniais raumenimis, tai taip pat puiki treniruotė kojoms. Norint išlaikyti pusiausvyrą ir stabilumą ant baidarės ir pasukti ją prieš vandens pasipriešinimą, jūsų kojos turi daryti reikiamą spaudimą. Šie nuolatiniai raumenų susitraukimai ir pasikartojantys judesiai gali palaipsniui suteikti jums tonusą kojoms laikui bėgant.

Atitinkamai, plaukimas baidarėmis yra puiki viso kūno treniruotė, kuri gali žymiai sustiprinti ir apibrėžti visą jūsų kūną, jei tai daroma nuolat.

Padidina Ištvermę

Kitas fizinis plaukimo baidarėmis privalumas yra tas, kad jis padeda pagerinti jūsų ištvermę, leidžia jums atlaikyti ilgas pastangas ir lengvai nepavargti. Irkluoti galite tiek, kiek norite, nes nėra nustatyto laiko, kuriuo galite plaukti baidarėmis, limito. Pailginus plaukimo baidarėmis trukmę, padidės ir jūsų ištvermė.

Tai ne tik leis ilgiau užsiimti veikla, bet ir padidins energijos lygį, kurį galėsite skirti kitai kasdienei veiklai.

Stiprina psichinę sveikatą

Plaukimas baidarėmis ne tik pagerina jūsų fizinę savijautą, bet ir suteikia ramybę bei ramina protą. Nesvarbu, ar esate ežere, jūroje ar vandenyne, mėgavimasis vandens keliais kaip jūsų irklas ir buvimas šalia gamtos suteikia daug naudos psichinei sveikatai. Be to, kad gamta mažina stresą ir išlaisvina nuo nepageidaujamų bei neigiamų minčių, ji gerina nuotaiką, pakelia savivertę, didina laimę ir suteikia bendrą gerovės jausmą.

Kiekvienam, kovojančiam su psichikos sveikatos problemomis, tokiomis kaip depresija, užsiimti tokia sporto šaka kaip baidarės gali būti tinkamas būdas sumažinti psichikos sveikatos sutrikimo simptomus.

Pagerina miego kokybę

Jei reguliariai vartatės lovoje, plaukimas baidarėmis gali padėti pagerinti jūsų simptomus. Kaip ir bet kuris kitas pratimas, plaukimas baidarėmis jus išvargina, o tai padės daug greičiau užmigti ir ramiau miegoti visą naktį. Galiausiai tai sumažins laiką, kurį naktį pramiegate lovoje, todėl gerai išsimiegosite.

Plaukimas baidarėmis yra žavinga patirtis ir turi keletą teigiamų padarinių jūsų protui, kūnui ir sielai. Jei norite sustiprinti savo sveikatą neišleisdami prakaito sporto salėje, plaukimas baidarėmis padeda tai pasiekti, kol tyrinėjate užburiantį gamtos grožį ir atrandate baimę keliančių paslėptų brangakmenių irkluodami per vandenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI