Geriausi būdai, kaip sumažinti raumenų įtampą ir pagerinti jūsų lankstumą

Geriausi būdai, kaip sumažinti raumenų įtampą ir pagerinti jūsų lankstumą

Šiuolaikinis gyvenimo būdas yra labai sėslus. Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiame sėdėdami automobilyje, darbe susikūprinę prie kompiuterių arba vakare žiūrėdami televizorių. Sėdimas gyvenimo būdas gali sukelti raumenų ir sąnarių sustingimą. Kai reguliariai nemobilizuojate sąnarių ar nedirbate raumenų, galite pajusti, kad visas kūnas jaučiasi įsitempęs.

Tas pats gali nutikti, kai daug treniruojatės. Net jei mobilizuojate sąnarius ir metate iššūkį savo kūnui mankštindamiesi, vis tiek esate linkę jausti įtampą raumenyse.

Nesvarbu, ar treniruojatės, ar ne, laikui bėgant jūsų raumenys yra linkę įtempti. Tačiau yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte šią raumenų įtampą ir pagerintumėte judėjimą aplink sąnarius. Štai keletas paprastų ir veiksmingų būdų, kaip sumažinti raumenų įtampą ir padidinti lankstumą.

Kasdienis tempimas

Tempimas yra vienas iš efektyviausių būdų sumažinti raumenų įtampą ir pagerinti lankstumą. Nors negalite visam laikui padidinti savo raumenų ilgio, galite juos ištempti, kad padidintumėte judesių amplitudę aplink sąnarius.

Kai tempiate, jaučiate nedidelį raumenų traukimą, nes suaktyvėja jūsų centrinė nervų sistema (CNS). Jūsų CNS „žino“, koks saugus judesių diapazonas yra jūsų raumenims, ir neleis jums jų per toli ištempti ir susižeisti. Laikui bėgant, jei niekada neištempsite ir nejudinsite savo sąnarių per visą judesių diapazoną, prarasite dalį šio diapazono. Tačiau kai reguliariai tempiate raumenis iki galo, galite padidinti savo „saugų“ diapazoną.

Galite padidinti savo judesių diapazoną pasyviu tempimu ir aktyviu tempimu arba naudodami tempimo mašiną.

Jei jums įdomu, „kaip veikia tempimo mašinos“, tai per šį mechanizmą. Jie leidžia jūsų raumenims palaipsniui ištempti toliau ir toliau, kad padidėtų jūsų judesių diapazonas.

Putplasčio valcavimas

Tempimas ne visada yra pats veiksmingiausias sprendimas, kai jūsų raumenys itin įtempti. Kai kuriais atvejais jums gali būti naudingesnis valcavimas iš putplasčio.

Putplasčio volai yra kieti, cilindriniai įrenginiai, kuriuos galite naudoti norėdami sumažinti raumenų įtampą. Jas dažniausiai naudoja sportininkai, kad paspartintų raumenų atsigavimą po sunkios treniruotės, tačiau bet kas gali iš jų gauti naudos.

Putų valcavimas žinomas kaip savaiminio miofascialinio atpalaidavimo technika. Be raumenų įtampos mažinimo, reguliarus putplasčio volelio naudojimas gali padidinti lankstumą ir sąnarių judesių diapazoną.

Masažas

Masažas yra veiksmingas būdas atpalaiduoti raumenis ir sumažinti įtampą. Jis gali būti naudojamas pagreitinti raumenų atsigavimą, padedant pašalinti uždegimines molekules iš srities.

Savęs masažą galite atlikti rankomis arba masažo kamuoliuku, kad greičiau palengvėtų. Arba galite užsiregistruoti pas profesionalų masažo terapeutą, jei norite viso kūno giliųjų audinių masažo, kuris ypač naudingas esant apatinės nugaros dalies įtampai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI