Kaip miegas veikia jūsų seksualinį gyvenimą?

Kaip miegas veikia jūsų seksualinį gyvenimą?

Nors seksas ir miegas gali atrodyti nesusiję, žmogaus miego kokybė ir pastovumas iš tikrųjų gali turėti didelės įtakos seksualiniam gyvenimui. Toliau pateikiamas trumpas vadovas apie būdus, kaip miegas gali paveikti žmogaus seksualinę funkciją ir pasitenkinimą, taip pat idėjos, kaip pagerinti miego įpročius ir, tikiuosi, seksualinį gyvenimą.

Nereguliarus ar sutrikęs miego režimas.

Cirkadinis ritmas reiškia natūralų, vidinį kūno miego ir pabudimo ciklą, kuris kartojasi maždaug kas 24 valandas. Šis ciklas kiekvienam žmogui skiriasi ir manoma, kad apie 50% jis yra nulemtas genetiškai. Nepaisant to, Nacionalinio miego fondo duomenimis, daugumai paauglių reikia miegoti nuo 8 iki 10 valandų per dieną, suaugusiems – nuo ​​7 iki 9 valandų, o vyresniems – nuo ​​7 iki 8 valandų miego. Kai žmonės nepakankamai miega, pablogėja jų sveikata ir veikla. Jie dažniau patiria dienos nuovargį, padidėjusį dirglumą, didesnę nelaimingų atsitikimų riziką ir susikaupimo sunkumus. Tyrimai rodo, kad seksualinei veiklai įtakos turi ir miego trūkumas ir (arba) nereguliarus miego režimas, sutrikdantis natūralų organizmo cirkadinį ritmą. Keletas tyrimų nustatė, kad pamaininis darbas (ty besisukančios pamainos ir naktinės pamainos) yra vyrų erekcijos disfunkcijos (ED) rizikos veiksnys. Be to, sveikatos priežiūros darbuotojai, dirbantys naktinėje pamainoje (dažnai slaugytojai), praneša apie blogesnę dienos veiklą, kuri gali apimti ir seksualinę veiklą. Laimei, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 120 moterų slaugytojų imtyje dėl miego mokymo ir elgesio pokyčių pagerėjo seksualinis savarankiškumas ir seksualinė gyvenimo kokybė.

Miego modeliai, kurie nesutampa su seksualinio partnerio įpročiais.

Ne tik nereguliarus miego režimas turi įtakos žmogaus seksualiniam gyvenimui, bet ir miego režimas, kuris nesutampa su seksualinio partnerio. Kadangi kiekvienas turi savo cirkadinį ritmą, gali būti, kad vienas poros narys turės energijos ir seksualinio potraukio tuo metu, kai kitas narys pasiruošęs miegoti. Yra net bendrų su lytimi susijusių cirkadinio ritmo skirtumų: vyrai dažniausiai būna aktyvesni vakare, o moterys – ryte. Jei poros cirkadinis ritmas nesutampa, gali sumažėti seksualinė veikla ir (arba) sutrikti miegas, jei vienas asmuo yra aktyvus, o kitas bando miegoti.

Nemiga.

Nemiga yra sunkumas arba nesugebėjimas užmigti ir užmigti, nepaisant pakankamai galimybių ir sąlygų miegoti. Žmonės, kenčiantys nuo lėtinės nemigos (simptomai, kurie trunka mažiausiai 3 mėnesius ir pasireiškia mažiausiai 3 kartus per savaitę), dažniausiai patiria dienos pasekmes. Vėlgi, tarp šių pasekmių yra su seksualine veikla ir pasitenkinimu susiję klausimai. Išilginis tyrimas, kuriame dalyvavo 171 moteris, parodė, kad papildoma valanda miego per naktį buvo susijusi su 14% padidėjusiu seksualiniu dažnumu. Moterys, kurios šiame tyrime miegojo daugiau, taip pat pranešė apie geresnį lytinių organų susijaudinimą nei tos, kurios miegojo mažiau. Nustatyta, kad vyrų nemiga ir miego trūkumas yra susiję su sumažėjusiu testosterono kiekiu ir seksualine disfunkcija. Keista, tačiau tyrimai parodė, kad vos kelios naktys miego trūkumo (mažiau nei 5 valandos miego) gali 10 % sumažinti testosterono kiekį žmogaus organizme.

Obstrukcinė miego apnėja.

Galiausiai, obstrukcinė miego apnėja (OSA), kuri yra pasikartojantis kvėpavimo sustojimas miego metu, yra susijusi su padidėjusiu seksualinės funkcijos sutrikimu tiek vyrams, tiek moterims. Vyrai, sergantys OSA, dažniau serga ED, o moterys, sergančios OSA, praneša apie didesnį moterų seksualinės funkcijos sutrikimo ir seksualinio išgyvenimo lygį. Nuolatinis teigiamas kvėpavimo takų slėgis (CPAP), standartinis OSA gydymas, taip pat gali padėti pagerinti varpos kraujagyslių išsiplėtimą ir pagerinti erekcijos funkciją.

Geriausios miego praktikos.

Miego higiena arba geri miego įpročiai gali pagerinti žmogaus miegą ir taip pat prisidėti prie geresnių seksualinių rezultatų. Štai keletas geriausių miego praktikų, kurių gali laikytis žmogus:

  • Laikykitės nuoseklaus laiko, kai einate miegoti ir atsikeliate kiekvieną dieną.
  • Įsitikinkite, kad jūsų miegamasis yra tamsus, tylus, patogus ir be jokių trukdžių, tokių kaip televizoriai, kompiuteriai ir kiti elektroniniai įrenginiai.
  • Stenkitės nevalgyti kofeino vėlai dienos metu arba nevalgyti didelių valgių prieš pat miegą.
  • Reguliariai mankštinkitės. Nuolatinis fizinis aktyvumas gali padėti žmogui užmigti ir užmigti naktį.
  • Prieš miegą praktikuokite atsipalaidavimo metodus.
  • Kreipkitės į miego medicinos specialistą, jei turite miego sutrikimų arba pastebėjote, kad sunku užmigti ar užmigti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI