Ar seksualinė disfunkcija ir šlapinimosi simptomai yra susiję?

Ar seksualinė disfunkcija ir šlapinimosi simptomai yra susiję?

Erekcijos disfunkcija (ED) ir moterų seksualinė disfunkcija (FSD) yra sudėtingos būklės, kurios neigiamai veikia žmogaus gebėjimą patirti pasitenkinimą teikiančią seksualinę veiklą. Asmens seksualinę funkciją gali įtakoti fiziniai ir psichologiniai veiksniai, todėl ED/FSD dažnai pasireiškia kartu su kitomis sveikatos būklėmis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, aukštas kraujospūdis, širdies ir kraujagyslių ligos bei depresija.

Ankstesni tyrimai siejo ED/FSD su apatinių šlapimo takų simptomais (ŠŪTS), tokiais kaip hiperaktyvi šlapimo pūslė (OAB), dažnas naktinis šlapinimasis (nikturija), jausmas, kad šlapimo pūslė nevisiškai ištuštėja, ir šlapimo nelaikymas (UUI), kuris yra staigus. noras šlapintis, dėl kurio gali ištekėti šlapimas.

Geresnis ED/FSD ir LUTS ryšio supratimas galėtų padėti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams veiksmingiau gydyti pacientus, sergančius abiem ligomis. Remdamiesi šiuo tyrimu, neseniai atlikto tyrimo autoriai Seksualinės medicinos žurnalas ištyrė ED/FSD paplitimą 1060 dalyvių Kolumbijoje. Jie taip pat ištyrė ryšį tarp ED / FSD ir LUTS šioje populiacijoje.

Tyrėjai atsitiktine tvarka atrinko suaugusiuosius (18+) iš penkių Kolumbijos miestų, kurių vyrų ir moterų santykis yra 1:1. Iš dalyvių 57 vyrai ir 182 moterys buvo seksualiai neaktyvūs. Naudodami Sexual Health Inventory for Men (SHIM), norėdami įvertinti seksualiai aktyvių vyrų ED, autoriai nustatė, kad ED paplitimas yra 53% (234 vyrai su ED iš 442 seksualiai aktyvių vyrų). Norėdami įvertinti seksualiai aktyvių moterų FSD, jie naudojo 6 elementų moterų seksualinės funkcijos indeksą (FSFI-6) ir nustatė, kad FSD paplitimas yra 39% (146 moterys, sergančios FSD iš 375 seksualiai aktyvių moterų).

Vyrai, sergantys ED, ir moterys, sergančios FSD, patyrė didesnį LUTS rodiklį nei kiti dalyviai, nepriklausomai nuo amžiaus. Šio tyrimo rezultatai parodė, kad 27% moterų, sergančių FSD, taip pat turėjo vidutinio sunkumo ar sunkią LUTS, o ne 17% moterų, neturinčių FSD. Be to, 13% vyrų, sergančių ED, patyrė vidutinio sunkumo ar sunkią LUTS, o 8% vyrų be ED.

Tiksliau, buvo statistiškai reikšmingų sąsajų tarp ED ir UUI bei ED ir jausmo, kad nepavyko visiškai ištuštinti šlapimo pūslės vyrams. Moterims buvo statistiškai reikšmingų sąsajų tarp FSD ir UUI bei FSD ir nikturijos.

Norint geriau suprasti ED/FSD ir LUTS ryšio pobūdį, reikės atlikti daugiau tyrimų. Tačiau ši informacija gali būti geras pirmasis žingsnis siekiant pripažinti ryšį tarp šių sąlygų ir ED/FSD patikros svarbos, kai kas nors patiria LUTS, ir atvirkščiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI