Kaip mėnesinių ciklas veikia odą?

Kaip mėnesinių ciklas veikia odą?

Menstruacinis ciklas yra natūralus ir esminis procesas, vykstantis moters kūne ruošiantis galimam nėštumui. Nors menstruacijos pirmiausia yra susijusios su pokyčiais reprodukcinėje sistemoje, daugelis moterų taip pat susiduria su įvairiomis odos problemomis įvairiose menstruacinio ciklo fazėse. Šios odos problemos gali būti siejamos su hormonų svyravimais kiekvienoje fazėje, o jų žinojimas gali padėti tinkamai jomis pasirūpinti.

Menstruacinio ciklo poveikis odai

Štai 4 menstruacinio ciklo fazės ir jų poveikis odai:

Menstruacijos

Menstruacijų pradžia žymi gimdos gleivinės išsiskyrimą, kuris trunka maždaug 3-7 dienas. Dr Panchal sako: „Per šį laikotarpį hormonų, ypač estrogeno ir progesterono, lygis yra palyginti mažas, todėl gali atsirasti spuogų, dėl kurių gali atsirasti spuogų, inkštirų ir baltųjų dėmių. Be to, kai kurioms moterims taip pat būdingas odos jautrumas, todėl oda labiau sudirginama ir paraudusi. Patarimai, kaip valdyti odos problemas menstruacijų metu

  • Naudokite švelnų valiklį ir venkite šiurkščių šveitiklių, kad sumažintumėte odos jautrumą.
  • Norėdami pašalinti spuogus, naudokite tikslines vietas, kuriose yra tokių ingredientų kaip benzoilo peroksidas arba salicilo rūgštis.
  • Laikykite odą hidratuotą naudodami lengvą drėkinamąjį kremą be aliejaus.

Folikulinė fazė

Po menstruacijų moterys patenka į folikulų fazę, kuri apima ovuliaciją. Dėl padidėjusio estrogeno kiekio oda pradeda gerėti ir švyti. Folikulinė fazė atsiranda iškart po menstruacijų ir tęsiasi iki ovuliacijos. Šios fazės metu estrogenų kiekis palaipsniui didėja, skatinant kiaušidžių folikulų brendimą. Įprastos odos problemos šioje fazėje yra išsausėjimas ir oda, kuri atrodo nuobodu ir neturi spindesio.

Patarimai, kaip valdyti odos problemas folikulų fazės metu

  • Norėdami padidinti odos drėkinimą ir išvengti tokių problemų, investuokite į drėkinamąsias priemones ir serumus, kuriuose yra hialurono rūgšties.
  • Švelnus šveitimas yra būtinas! Pridėkite šį žingsnį prie savo odos priežiūros rutinos, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles ir sukurtumėte spindinčią odą

Ovuliacija

Ovuliacija, menstruacinio ciklo vidurio taškas, žymi subrendusio kiaušinėlio išsiskyrimą iš kiaušidės. Šios fazės metu hormonų koncentracija greitai keičiasi. Dėl padidėjusio estrogeno kiekio oda išlieka gyvybinga ir sveika, o progesteronas atsiduria antrame plane. Dėl šios priežasties jūsų oda gali padidėti riebumu, o tai gali sustiprinti spuogų atsiradimą.

Patarimai, kaip valdyti odos problemas ovuliacijos metu

  • Naudokite riebalus sugeriančius lakštus arba džiovinimo popierių, kad pašalintumėte aliejaus perteklių visą dieną.
  • Norėdami išvengti porų užsikimšimo, rinkitės lengvus, be aliejaus drėkinamuosius kremus ir makiažą.

Liutealinė fazė

Liutealinė fazė yra laikotarpis nuo ovuliacijos iki kito menstruacinio ciklo pradžios. Liutealinėje fazėje, jei apvaisinimas neįvyksta, hormonų lygis greitai svyruoja. Estrogeno lygis mažėja ir progesterono padidėjimas, dėl kurio oda tampa blyški, atsiranda spuogų ir atsiranda jautrumas. Taip atsitinka dėl padidėjusios sebumo gamybos ir porų užsikimšimo šiame etape.

Patarimai, kaip valdyti odos problemas menstruacinio ciklo liutealinėje fazėje

  • Būtinai kruopščiai, bet švelniai nuvalykite odą, kad pašalintumėte riebalų perteklių ir nešvarumus.
  • Ieškokite odos priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra ingredientų, tokių kaip žaliosios arbatos ekstraktas arba niacinamidas, kad sumažintumėte uždegimą.

Būtina atsiminti, kad kiekvienos moters kūnas yra unikalus, o odos problemų sunkumas menstruacinio ciklo metu gali skirtis. Jei odos problemos tampa nuolatinės arba sunkios, kreipkitės į dermatologą, kad galėtumėte veiksmingai jas išspręsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI