Kaip išlaikyti sveikus dantis prieš šventes?

Kaip išlaikyti sveikus dantis prieš šventes?

Jei įmanoma, nevalgykite kietų saldainių. Kieti saldainiai gali būti pavojingi ir kelti grėsmę nuskelti dantų plombas, ypač jei juos įkandate. Be to, jei saldainis ilgą laiką paliekamas burnoje, cukraus poveikis gali padidinti ertmių atsiradimo riziką.

  • Soda ir alkoholis taip pat gali pakenkti dantims. Daug cukraus ir rūgšties, kurios gali lengvai ardyti emalį. Alkoholis gali sukelti ėduonį ir dantenų ligas. Būtinai gerkite daug vandens.
  • Yra keletas maisto produktų, kurie per šventes gali būti sveiki jūsų burnai, pavyzdžiui, sūris! Sūryje yra ertmę naikinančių medžiagų taip pat fosfatų ir kalcio, kurie padeda stiprinti dantis ir subalansuoti pH lygį burnoje.
  • Vaisiai ir daržovės turėtų būti įtrauktos į atostogų racioną. Jie ne tik sveiki, bet ir padeda nuvalyti apnašas ir juose yra mažiau cukraus nei saldainiuose.
  • Stenkitės neužkandžiauti visą dieną, valgykite, kad jūsų emalis turėtų pakankamai laiko remineralizuotis tarp valgymų.
  • Naudokite dantų šepetėlį ir siūlą po valgio, ypač po saldžių skanėstų ir gėrimų.

Maisto produktai, kurių reikia vengti

Kiaušinis

Įgytas skonis, kurį mėgsta ir nekenčia daugelis, kiaušinienė turi labai didelį cukraus kiekį, todėl jūsų dantys patenka į pastarąją kategoriją. Alkoholis taip pat netinka dantims, nors saikingai ar retkarčiais geriant burnos sveikatai nepakenks. Jei mėgstate kiaušinienę ir negalite jos atsiskirti šį švenčių sezoną arba laukiate linksmų valgymų, būtinai pasirūpinkite dantimis. Valykite dantis du kartus per dieną ir ypač prieš miegą, kad cukrus nesudarytų apnašų.

Džiovinti vaisiai

Jei anksčiau valgėte džiovintus vaisius, žinote, kokie jie gali būti lipnūs. Vaisiai, prilipę prie dantų, maitina lipnias bakterijas ir apnašas, todėl padidėja ertmių rizika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI