Kaip dažnai ir kiek laiko reikia valytis dantis

Kaip dažnai ir kiek laiko reikia valytis dantis

Dantų valymas namuose yra įpareigojimas apsaugoti nuo apnašų ir dantų akmenų, o kartu ir dantų problemų, tokių kaip dantų ėduonis ar dantenų ligos.

Kada valytis dantis

Rekomenduojama valytis dantis bent du kartus per dieną, geriausia po kiekvieno valgio. Kalbant apie rekomenduojamą valymo šepetėliu trukmę, idealiu atveju tai turėtų būti nuo 2 iki 3 minučių per seansą. Nors svarbu atkreipti dėmesį į valymo laiką, dar svarbiau užtikrinti, kad visi paviršiai būtų švarūs. Taigi tinkama valymo technika tikriausiai yra svarbesnė nei sunaudotas laikas. Valymas šepetėliu turi apimti trumpus judesius pirmyn ir atgal prie dantų ir dantenų, aplink kiekvieno danties paviršių. Šepetėlio galiuku reikia pasiekti viršutinę ir apatinę dalis už kiekvieno priekinio danties. Be to, svarbu nepamiršti naudoti dantų siūlą, nes juo pasiekiame tas vietas, kurių šepetėlis nepasiekia.

Dantų valymo svarba

Jei pakankamai ilgai nesivalome dantų, galime juos netinkamai išvalyti. Jei po dantų valymo paliksime bakterijų ant dantų, tai gali sukelti rimtų problemų, tokių kaip gingivitas ar periodontitas. Ar per daug valytis šepetėliu kenkia? Tai tikrai ne laiko klausimas, o per stiprus spaudimas, dėl kurio gali nubrozdinti dantenų emalį ir audinius, o tai sukelia jautrius dantis.

Vaikų dantų valymas

Vaikams, turintiems pieninių dantų, kartais nepakankamai dėmesio skiriama valymui. Tiesą sakant, pieniniai dantys, kurie taip pat gali nukentėti nuo dantų ėduonies, yra tokie pat svarbūs kaip ir nuolatiniai dantys, todėl labai svarbu, kad tėvai parodytų ir išlaikytų kasdienę jaunesnių vaikų valymo tvarką.

Dantų valymas pagal amžių

  • Kūdikiams tėvams patariama valyti dantenas drėgna marlės gabalėliu, kol pasirodys pirmieji dantukai.
  • Vaikams iki trejų metų dantis rekomenduojama valyti švelniai, naudojant vaikišką dantų šepetėlį ir jų amžiui rekomenduojamą dantų pastą. Dantų pasta, kurią naudojame ant šepetėlio, turi būti ne didesnė už ryžių grūdelį.
  • Nuo trejų šešerių metų vaikai gali naudoti žirnio dydžio dantų pastos kiekį, o dantų valymas ir toliau turi būti atliekamas atsargiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI