Apriso

Apriso

Apriso veikia organizmo medžiagą, kuri sukelia uždegimą, audinių pažeidimus ir viduriavimą. Apriso vartojamas lengvo ar vidutinio sunkumo opiniam kolitui gydyti 18 metų ir vyresniems pacientams. Apriso vartojamas siekiant išvengti opinio kolito simptomų pasikartojimo.

Įspėjimai

Nustokite vartoti Apriso ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate stiprų skrandžio skausmą, skrandžio spazmus, viduriuojate su krauju (gali pasireikšti karščiavimas, galvos skausmas ir odos bėrimas).

Prieš pradėdami vartoti Apriso

Nevartokite Apriso, jei esate alergiškas mezalaminui, aspirinui, sulfasalazinui arba salicilatams (pvz., Disalcid, Doans Pills, Dolobid, Kaopectate, Nuprin Backache, Pepto-Bismol, Tricosal, Trilisate ir kt.). Kad įsitikintumėte, jog Apriso yra saugus, pasakykite gydytojui, jei kada nors buvo:

 • inkstų akmenligė ar inkstų liga;
 • kepenų liga;
 • skrandžio ar žarnyno užsikimšimas (pvz., pylorinė stenozė); arba
 • odos liga, pvz., egzema.

Apriso kapsulėse yra fenilalanino. Pasakykite gydytojui, jei sergate fenilketonurija (PKU). Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate pastoti. Nežinoma, ar mezalaminas pakenks negimusiam kūdikiui. Tačiau negydomas ar nekontroliuojamas opinis kolitas nėštumo metu gali sukelti komplikacijų, tokių kaip mažas gimimo svoris arba priešlaikinis gimdymas. Opinio kolito gydymo nauda gali būti didesnė už bet kokią riziką kūdikiui. Vartojant šį vaistą gali būti nesaugu maitinti krūtimi. Paklauskite savo gydytojo apie bet kokią riziką. Jei žindote kūdikį, pasakykite gydytojui, jei pastebėjote slaugomo kūdikio viduriavimą. Neduokite šio vaisto vaikui. Apriso nepatvirtintas jaunesniems nei 18 metų asmenims.

Apriso įspėjimai apie nėštumą ir žindymą (daugiau informacijos)

Kaip turėčiau vartoti Apriso?

Vartokite Apriso tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vykdykite visas recepto etiketėje pateiktas instrukcijas ir perskaitykite visus vaistų vadovus arba instrukcijų lapus. Šis vaistas gali turėti įtakos tam tikrų medicininių tyrimų rezultatams. Pasakykite bet kuriam jus gydančiam gydytojui, kad vartojate mezalaminą. Apriso galite vartoti valgio metu arba nevalgius. Gerkite daug skysčių, kad išvengtumėte inkstų akmenų susidarymo. Nurykite visą kapsulę ir neatidarykite, nekramtykite ir nelaužykite. Pasakykite gydytojui, jei sunku nuryti kapsulę. Kreipkitės į gydytoją, jei opinio kolito simptomai nepagerėja arba pablogėja. Šis vaistas gali turėti įtakos tam tikrų medicininių tyrimų rezultatams. Pasakykite bet kuriam Jus gydančiam gydytojui, kad vartojate Apriso. Jums gali prireikti dažnai atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintumėte kraujo ląsteles arba inkstų funkciją. Laikyti kambario temperatūroje nuo drėgmės ir karščio.

Informacija apie apriso dozavimą

Įprasta suaugusiųjų dozė opiniam kolitui gydyti – priežiūra: Apriso 375 mg pailginto atpalaidavimo kapsulės: 1,5 g (4 kapsulės) gerti vieną kartą per dieną ryte Komentarai: Nevartokite Apriso 375 mg pailginto atpalaidavimo kapsulių kartu su antacidiniais vaistais. Naudojimas: suaugusiųjų opinio kolito remisijos palaikymui.

Išsami Apriso dozavimo informacija

Kas atsitiks, jei praleisiu dozę?

Išgerkite vaistą kuo greičiau, bet praleiskite praleistą dozę, jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę. Nevartokite dviejų dozių vienu metu.

Kas atsitiks, jei perdozuosiu?

Kreipkitės į greitąją medicinos pagalbą arba skambinkite Poison Help linija 1-800-222-1222.

Ko turėčiau vengti vartojant Apriso?

Jei sergate tokia odos liga kaip egzema, mesalaminas gali lengviau nudegti saulėje. Venkite saulės spindulių ar deginimosi lovų. Dėvėkite apsauginius drabužius ir naudokite apsaugos nuo saulės priemones (SPF 30 arba daugiau), kai esate lauke. Prieš vartodami antacidinius vaistus, pasitarkite su gydytoju ir naudokite tik gydytojo rekomenduojamą tipą. Kai kurie antacidiniai vaistai gali apsunkinti jūsų organizmo įsisavinimą mezalaminu.

Apriso šalutinis poveikis

Gaukite skubios medicinos pagalbos, jei turite alerginės reakcijos į Apriso požymiai: dilgėlinė; sunku kvėpuoti; veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas. Nustokite vartoti Apriso ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei:

 • stiprus skrandžio skausmas, skrandžio spazmai, kruvinas viduriavimas;
 • karščiavimas, galvos skausmas, bendras negalavimas;
 • bėrimas, niežulys, akių paraudimas;
 • kraujingos arba deguto spalvos išmatos, kraujo atkosėjimas arba vėmimas, panašus į kavos tirščius;
 • mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius – karščiavimas, šaltkrėtis, burnos opos, odos opos, gerklės skausmas, kosulys, galvos svaigimas, pasunkėjęs kvėpavimas;
 • inkstų akmenų požymiai – stiprus šono ir nugaros skausmas, dažnas poreikis šlapintis, nemalonaus kvapo šlapimas, tamsus arba drumstas šlapimas;
 • inkstų problemos – padažnėjęs arba sumažėjęs šlapinimasis, patinimas, svorio padidėjimas; arba
 • kepenų problemos – apetito praradimas, viršutinės pilvo dalies skausmas, nuovargis, lengvas mėlynių susidarymas ar kraujavimas, tamsus šlapimas, molio spalvos išmatos, gelta (odos arba akių pageltimas).

Mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius gali būti labiau tikėtinas vyresnio amžiaus žmonėms. Dažnas Apriso šalutinis poveikis gali būti:

 • raugėjimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas, viduriavimas, dujos;
 • galvos svaigimas;
 • peršalimo simptomai, tokie kaip nosies užgulimas, čiaudulys, gerklės skausmas;
 • nugaros skausmas;
 • galvos skausmas;
 • bėrimas; arba
 • nenormalūs kepenų funkcijos tyrimai.

Tai nėra visas šalutinių poveikių sąrašas ir gali atsirasti kitų. Kreipkitės į savo gydytoją dėl medicininės konsultacijos dėl šalutinio poveikio. Galite pranešti apie šalutinį poveikį FDA adresu 1-800-FDA-1088.

Apriso šalutinis poveikis (daugiau informacijos)

Kokie kiti vaistai paveiks Apriso?

Apriso gali pakenkti jūsų inkstams, ypač jei taip pat vartojate tam tikrus vaistus nuo infekcijų, vėžio, osteoporozės, organų transplantacijos atmetimo, žarnyno sutrikimų, aukšto kraujospūdžio, skausmo ar artrito (įskaitant Advil, Motrin ir Aleve). Pasakykite gydytojui apie visus kitus vaistus, ypač:

 • azatioprinas arba 6-merkaptopurinas.

Šis sąrašas nėra baigtas. Kiti vaistai gali sąveikauti su mezalaminu, įskaitant receptinius ir nereceptinius vaistus, vitaminus ir vaistažoles. Čia išvardytos ne visos galimos vaistų sąveikos.

Apriso vaistų sąveika (daugiau informacijos)

Kiek laiko užtrunka, kad mezalaminas pradėtų veikti?

Tyrimai, kuriuose buvo tiriami pacientai, kurie kasdien vartojo 4–6 gramus mesalamino, parodė, kad 80% pacientų per 4 savaites pasiekė visišką arba reikšmingą klinikinį pagerėjimą.

Kiek laiko galite vartoti mesalaminą?

Kai kurios mezalamino formos yra naudojamos kaip palaikomoji opinio kolito terapija, kad būtų išvengta simptomų paūmėjimo. Ne visos mezalamino formos ar prekės ženklai yra naudojami ilgai, todėl pasitarkite su gydytoju dėl konkretaus vaisto. Kreipkitės į gydytoją, jei pradėjus gydymą opinio kolito simptomai pablogėja.

Kada geriausias laikas vartoti mesalaminą?

Geriausias laikas vartoti ar vartoti mezalaminą priklausys nuo konkretaus vartojamo produkto ir kodėl jį vartojate (opinio kolito sukėlimas ar priežiūra, opinis proktitas). Kai kuriuos produktus gali tekti vartoti su maistu, o kitus – nevalgius. Pasitarkite su savo gydytoju.

Ar mezalaminas yra imunosupresantas?

Mezalaminas yra priešuždegiminis, o ne imunosupresantas. Tai gali būti vienas iš pirmųjų opinio kolito (UC) gydymo būdų, siekiant sumažinti tokius simptomus kaip viduriavimas, kraujavimas iš tiesiosios žarnos ar skrandžio skausmas. Imunosupresija nėra įtrauktas į sąrašą mezalamino šalutinis poveikis. Kiti vaistai nuo UC, pvz., prednizonas, gali slopinti imuninę sistemą.

Kodėl mesalaminas toks brangus?

Firminiai mesalamino produktai gali būti brangesni nei bendrieji variantai. Kai kurie, bet ne visi mezalamino produktai yra generiniai. Jūsų draudimas turėtų padėti sumokėti už generinius vaistus arba, jei mokate iš savo kišenės, paklauskite savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo, ar yra pigesnis pasirinkimas.

Kokia yra didžiausia mezalamino dozė?

Mesalaminą galima įsigyti kaip uždelsto atpalaidavimo tabletės arba kapsulės, pailginto atpalaidavimo kapsulės ir tiesiosios žarnos preparatai, tokie kaip žvakutės ar klizmos. Didžiausia dozė priklausys nuo konkretaus vartojamo produkto ir diagnozės. Vartokite tik gydytojo paskirtą dozę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI