Steroidai yra visur tarp kultūristų ir sportininkų. Nors Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) uždraudė naudoti sporte, sportininkai vis dar naudoja anabolinius steroidus, kad pagerintų našumą ir jėgą. Vienas iš populiariausių anabolinių steroidų, trenbolonas, kitaip žinomas kaip Tren, yra anabolinis steroidas, kuris, kaip manoma, yra tris ar penkis kartus stipresnis už testosteroną dėl didelio audinių selektyvumo ir afiniteto raumenims. Išsiaiškinsime, ką daro tren, kaip veikia trenbolonas, taip pat jo naudą ir šalutinį poveikį.
Kas yra Trenbolonas
Tren arba trenbolonas yra anabolinis ir androgeninis steroidas (AAS). Tiksliau, tren yra klasifikuojamas kaip steroidinis selektyvus androgenų receptorių moduliatorius (SARM). Struktūriškai SARM galima suskirstyti į steroidinius ir nesteroidinius SARM. Steroidiniai SARM susidaro ir sintetinami keičiant testosterono molekulinę struktūrą. Visi AAS yra endogeninio hormono testosterono dariniai ir molekulinės modifikacijos. Tren yra steroidinis selektyvus androgenų receptorių moduliatorius (SARM) ir yra 19-nor testosterono (nandrolono) junginių serijos dalis. 19 metilo pašalinimas padidina anabolinį ir androgeninį šios junginių grupės aktyvumą. Nandrolono esteriai pirmą kartą buvo aprašyti šeštojo dešimtmečio pabaigoje, kai buvo tiriami kiti anaboliniai ir steroidiniai SARMS. Nandrolono esteriai buvo naudojami atliekant tiriamuosius tyrimus gydant indikacijas, susijusias su raumenų išsekimu (kacheksija ir sarkopenija), ŽIV/AIDS, taip pat osteoporoze ir krūties vėžiu. „Tren“ pirmą kartą pardavinėjo ir pardavė „Finajet“ ir „Finaplix“ prekių pavadinimais farmacijos bendrovės „Merck“. Trenbolono acetatas pirmą kartą buvo susintetintas 1963 m. ir pradėtas naudoti veterinarijoje 70-ųjų pradžioje, siekiant skatinti galvijų raumenų augimą.
Kaip Trenbolonas veikia
Trenbolonas, sintetinis testosterono analogas, yra klasifikuojamas kaip SARM. SARMS turi didelį afinitetą selektyviai jungtis prie androgenų receptorių ir didelį audinių selektyvumą raumenims ir kaulams, skatinančius didesnį anabolinį poveikį. SARMS turi mažiau androgeninį poveikį ir virilizaciją nei testosteronas. Virilizacija – tai vyriškų fizinių savybių (tokių kaip raumenų masė, kūno plaukai ir gilus balsas) vystymasis moterims arba berniukams anksti, paprastai dėl androgenų pertekliaus. gamyba. Trenbolonas, kaip ir kiti SARMS, nėra aromatizuojamas iki estrogeno ar 5-alfa, o tai gali prisidėti prie prostatos tausojimo [R]. Tam tikri androgenai, tokie kaip testosteronas, yra aromatizuojami (testosteronas paverčiamas estradioliu). Tačiau in vitro duomenys rodo, kad trenbolonas ir jo pirminiai metabolitai yra santykinai neestrogeniški, o in vivo įrodymai rodo, kad trenbolonas sukelia antiestrogeninį poveikį. Mechaniškai tren yra labai panašus į kitus anabolinius ir androgeninius steroidus. Trenbolonas gali gaminti insulino tipo augimo faktorius (IGF-1), taip pat reguliuoja fibroblastų augimo faktorių. Tačiau tren nuo kitų anabolinių steroidų skiriasi tuo, kad tren taip pat išreiškia antikatabolinius mechanizmus, susijusius su endogeninių gliukokortikoidų aktyvumo sumažėjimu. [R]. Todėl tren slopina raumenų baltymų skilimą, o tai padidina bendrą baltymų sintezę ir anabolizmą.
Trenbolono Privalumai
Raumenų stiprinimas
Trenbolonas, kaip ir kiti anaboliniai steroidai, palengvina anabolinį poveikį, padidindamas baltymų sintezę ir azoto sulaikymą. Dėl didelio audinių selektyvumo raumenų audiniams tren dažniausiai naudojamas kaip našumą gerinanti priemonė kultūristams ir sportininkams. Tačiau tren nėra toks anabolinis, lyginant su kitais steroidiniais ir nesteroidiniais androgenų moduliatoriais.
Svorio metimas
Preliminarūs ir ikiklinikiniai tyrimai parodė, kad tren skatina riebalų netekimą labiau nei kiti steroidai, tokie kaip testosterono enantatas. Tai gali būti dėl katabolinių reakcijų prevencijos, tuo pačiu sukeliant stipresnį lipolitinį poveikį visceraliniam visceraliniam riebalumui nei endogeniniai androgenai, bent jau atsižvelgiant į dozės ir dozės ekvivalentą.
Trenbolono šalutinis poveikis
Kadangi tren niekada nebuvo susintetintas terapiniam naudojimui žmonėms, o jokie trenbolono poveikio tyrimai nebuvo atlikti su žmonėmis, nėra jokių įrodymų, patvirtinančių jo naudojimo saugumą ir veiksmingumą. Tačiau trenbolono heksahidrobenzilkarbonatas arba trenbolono cikloheksilmetilkarbonatas, parduodamas Parabolan ir Hexabolan prekiniais pavadinimais, yra sintetinis, švirkščiamas nandrolono grupės anabolinis androgeninis steroidas (AAS) ir androgenų esteris. Tai pristatė Negma Pharmaceuticals Prancūzijoje. Šis farmacinis vaistas buvo pašalintas iš rinkos 1997 m. Trenbolonas yra pripažintas vienu iš rizikingesnių anabolinių steroidų dėl to, kad jam trūksta terapinių įrodymų ir taikymo. AAS gali sukelti reikšmingų gyvūnų serotoninerginių receptorių tankio pakitimų, dėl kurių susidaro anabolinis steroidų ir serotonino ryšys, kuris, kaip manoma, yra pagrindas, kodėl vartojant steroidus pasikeičia emocinė būsena ir elgesys. [R]. Trenbolonas buvo nustatytas kaip vienas neurotoksiškiausių anabolinių steroidų, dėl moduliuoto serotonino receptorių aktyvumo ir sumažėjusio serotonino neurotransmisijos. [R,R]. Atskiri smurto, mirties ir širdies ir kraujagyslių rizikos atvejai taip pat užfiksuoti naudojant trenboloną [R]. Nustatytas trumpalaikis trenbolono šalutinis poveikis:
- Nemiga
- Aukštas kraujo spaudimas
- Padidėjusi agresija
- Libido
Estrogeninis šalutinis poveikis, atsirandantis dėl aromatizacijos trūkumo ir afiniteto estrogeniniams, konkrečiai progesterono receptoriams, gali sukelti laktaciją. Kadangi tren yra 300% stipresnis už testosteroną, jis taip pat turi androgeninį poveikį. Šis šalutinis poveikis gali sukelti
- Plaukų slinkimas
- Aknė
- Prostatos dydžio pasikeitimas
- Poveikis libido
- Hipogonadizmas
Ilgalaikis šalutinis poveikis apima
- Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai
- Padidina MTL ir mažina DTL
- Inkstų pažeidimas
- Kepenų pažeidimas
- Neurodegeneracinis poveikis [R].
Tyrimai parodė, kad mažos tren dozės nesukelia prostatos padidėjimo, o didelės trenbolono dozės gali padidinti prostatos masę iki panašaus dydžio, palyginti su testosteronu. Testosteronas paverčiamas DHT arba dihidrotestosteronu, kuris gali sustiprinti virilizaciją arba androgeninį poveikį. Nors tren yra 300% stipresnis nei testosteronas, vartojant dideles dozes, DHT poveikis yra lygus 1:1.
Atsakomybės apribojimas: SveikatosRumai.lt netoleruoja steroidinių ar nesteroidinių SARMS ar anabolinių medžiagų naudojimo ir neparduoda. Šio straipsnio turinys skirtas tik informaciniams tikslams.