Dianabol: Privalumai, naudojimas, šalutinis poveikis

Dianabol: Privalumai, naudojimas, šalutinis poveikis

Pramogų sportininkai ir kultūristai neteisėtai naudoja anabolinius-androgeninius steroidus (AAS), kad padidintų savo fizinio pajėgumo ir kūno sudėjimo ribas. Metandienonas, taip pat žinomas kaip metandienonas arba methandrostenolonas ir parduodamas su prekės ženklu Dianabol (D-Bol), dažnai naudojamas tūriniam ir dydžiui priauginti. D-Bol veikia panašiais mechanizmais kaip testosteronas ir dihidrotestosteronas (DHT), turi stiprų anabolinį ir androgeninį poveikį. Mes aptarsime, kas yra dianabolas, ką jis veikia ir kaip jis veikia.

Kas yra Dianabol (D-Bol)

Kaip ir kiti steroidai, dianabolis pirmą kartą buvo įvertintas XX a. šeštajame dešimtmetyje ir 1955 m. jį pristatė farmacijos milžinas Novartis. Prieš priimant Kefauverio Harriso pataisą 1962 m., Dianabolis buvo skirtas deginti aukoms, o pagyvenusiems žmonėms padėti sumažinti raumenų išsekimą, o sportininkams buvo paskirtas ne pagal paskirtį kaip efektyvumą gerinantis vaistas. [R]. Farmacinis junginys veikė taip gerai, kad 1962 m. San Diego Chargers vyriausiasis treneris Sidas Gillmanas savo komandai skyrė dianabolo. Tris kartus per dieną žaidėjai vartodavo 5 mg dianabolo ir galiausiai tais metais atvesdavo į čempionatą [R]. 1965 m. FDA darė spaudimą Novartis pateikti daugiau įrodymais pagrįstų tyrimų, skatinančių Dianabol vartojimą po menopauzės osteoporozei ir hipofizės nepakankamumui nykštukiškumui gydyti, o 1970 m. FDA pripažino, kad metandienonas (Dianabolis) yra „tikriausiai. Veiksmingas“ gydant pomenopauzinę osteoporozę ir hipofizės nepakankamumą turintį nykštuką. Dianabol buvo pašalintas iš JAV rinkos 1983 m., o AAS naudojimas ne medicinos reikmėms JAV buvo uždraustas pagal 1990 m. anabolinių steroidų kontrolės įstatymą.

Kaip veikia Dianabol, ką veikia Dianabol

Dianabol yra geriamasis aktyvus ir biologiškai prieinamas. Kaip ir kiti AAS, Dianabol aktyvina androgenų receptorius (AR). Androgenų receptorių aktyvinimas skatina baltymų sintezę, o tai padidina raumenų augimą, liesą kūno masę ir kaulų mineralų tankį. AAS buvo sukurti kaip potenciali testosterono alternatyva, siekiant turėti didesnį anabolinį ir mažiau androgeninį poveikį. Anaboliniai androgeniniai steroidai, tokie kaip Dianabol, stiprina androgenų receptorių aktyvumą ir turi didelį audinių selektyvumą raumenims ir kaulams. Testosterono esteriai turi didelį anabolinio ir androgeninio poveikio santykį [R]. Skirtingai nuo kitų 17α-steroidų, kurių jau yra sumažintas 5α, Dianabol gali būti sumažintas fermento 5α-reduktazės dėka į metil-1-testosteroną, stipresnį AAS. 1940-aisiais buvo pripažinta, kad 17α-alkilo pakaitalai lėtina ikisisteminį testosterono metabolizmą, pailgina jo pusinės eliminacijos laiką ir daro jį aktyvų per burną. Taigi, daugelis geriamųjų androgenų, tokių kaip 17α-metiltestosteronas, turi 17α-alkilo pakaitą. Nors Dianabol anabolinio ir androgeninio aktyvumo santykis yra santykinai pagerėjęs, palyginti su testosterono, jis vis dar turi vidutinį androgeninį aktyvumą ir gali sukelti virilizuojantį poveikį. Tyrimai in vitro rodo, kad 17alfa-metiltestosteronas slopina aromatazės aktyvumą priklausomai nuo dozės [R]. Tačiau Dianabol yra aromatazės substratas ir gali būti metabolizuojamas į estrogeno metilestradiolį, ir nors aromatizacijos greitis yra mažesnis, palyginti su testosteronu, gaminamas estrogenas yra atsparus metabolizmui, todėl Dianabol išlaiko vidutinį estrogeninį aktyvumą.

Dianabol privalumai

Padidina Jėgą

Dauguma tyrimų, atliktų su Dianabol, buvo atlikti nuo 1950-ųjų iki 1970-ųjų. Aiškiausias ir tiksliausiai apibrėžtas Dianabol pranašumas yra jo gebėjimas padidinti jėgą ir liesą kūno masę. Keletas tyrimų, tiriančių Dianabol poveikį gerai treniruotiems sportininkams, parodė, kad dianabolas turi galingą anabolinį poveikį ir padidins jėgą bei liesą kūno masę, priklausomai nuo dozės. Aštuntajame dešimtmetyje atlikti tyrimai, tiriantys dianabolo sportinio efektyvumo veiksmingumą, patvirtino ankstyvųjų tyrimų rezultatus, kad dianabolis skatina svorio augimą ir suteikia ergogeninės naudos.

Padidėjusi liesa raumenų masė

Tyrimai, tiriantys didesnių dozių (100 mg per dieną) poveikį darbingumui ir liesai kūno masei, parodė, kad Dianabol yra labai anabolinis, todėl padidėja jėga ir raumenų masė. Taip pat padidėjo tarpląstelinis raumenų skystis, padedantis stiprinti ir padidinti raumenų masę [R].

Dianabol šalutinis poveikis

Tyrimai naudojo terapines dozes nuo 5, 10 iki 100 mg dianabolo per dieną. Nepaisant dozių, vartojami per burną, 17-alfa alkilinti androgenai gali turėti hepatotoksinį poveikį ir žymiai sumažinti DTL cholesterolio kiekį plazmoje. Dažnas Dianabol šalutinis poveikis, įskaitant [R].

 • Aknė
 • Galvos skausmas / galvos svaigimas
 • Sumažėjęs lytinis potraukis
 • Hipertenzija
 • Padidėjęs DTL cholesterolio kiekis

Piktnaudžiavimas AAS ir Dianabol suprafiziologinėmis dozėmis, ypač kai jie vartojami kartu su kitomis AAS, gali sukelti sunkesnių atvejų, įskaitant, bet tuo neapsiribojant.

 • Sunkios širdies ir kraujagyslių sistemos problemos
 • Gelta
 • Prostatizmas
 • Kraujavimas iš virškinimo trakto
 • Oligospermija
 • Agresyvus elgesys
 • Depresija
 • Hepatotoksiškumas

Dianabol, slopins natūralų testosterono lygį. Tačiau, skirtingai nuo kitų AAS, dianabolas turi vidutinį estrogeninį poveikį. Dianabol, fermentas 5α-reduktazė gali būti sumažintas į metil-1-testosteroną, stipresnis AAS, kaip ir testosteronas, yra sumažinamas į dihidrotestosteroną (DHT). Dianabol gamina Dianabol yra aromatazės substratas ir gali būti metabolizuojamas į estrogeną metilestradiolį, ir nors aromatizacijos greitis yra mažesnis, palyginti su testosteronu, gaminamas estrogenas yra atsparus metabolizmui, todėl Dianabol išlaiko vidutinį estrogeninį aktyvumą. Nors jo afinitetas estrogenų receptoriams (ER) yra daug mažesnis. Taigi, vienas dianabolis gali būti naudojamas pakaitinėje hormonų terapijoje (HRT) arba kaip junginys. Kadangi Dianabol yra aromatizuotas, jis taip pat gali sukelti estrogeninį šalutinį poveikį:

 • Ginekomastija
 • Pilvo pūtimas
 • Vandens sulaikymas

Įrodyta, kad metilestradiolis yra stipresnis už estradiolį aromatizuojant testosteroną.methandrostenolone.

Dianabol, D-Bol, [Methandrostenolone]: Atimti

Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti naudojant Dianabol efektyvumui. Nors tyrimai parodė, kad anabolinis poveikis šiek tiek padidėja, atsižvelgiant į jėgą ir raumenų masę, didelių dozių gali prireikti, norint žymiai padidinti raumenų masę. Vartojant terapines dozes, nuo 5 mg iki 25 mg per parą, šalutinis poveikis pasireiškia rečiau. Tačiau vartojant 100 mg ar didesnes paros dozes, gali pasireikšti stiprus šalutinis poveikis, labiau nei kiti AAS. Be to, nors Dianabol yra labiau anabolinis nei androgeninis, jis vis dar yra vidutiniškai androgeninis, todėl padidėja androgeninis šalutinis poveikis kartu su estrogeno padidėjimu. D-bol gali būti naudojamas kaip pagrindinis testosterono pakaitalas, tačiau kai kurie ginčijasi, kodėl jis turėtų būti naudojamas PHT, kai vietoj TRT galima lengvai naudoti. Apskritai, mano nuomone, Dianabol šalutinis poveikis gerokai viršija naudą, ypač lyginant su kitomis AAS.

Atsakomybės apribojimas: SveikatosRumai.lt netoleruoja steroidinių ar nesteroidinių SARMS ar anabolinių medžiagų naudojimo ir neparduoda. Šio straipsnio turinys skirtas tik informaciniams tikslams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI