IZOSORBIDO MONONITRATAS

IZOSORBIDO MONONITRATAS

Isosorbido mononitratas yra nitratų klasė vaistų, vartojamų krūtinės anginai arba krūtinės skausmui gydyti pacientams, sergantiems koronarine širdies liga. Koronarinė širdies liga yra apnašų susidarymo širdies kraujagyslėse poveikis, dėl kurio sutrinka kraujo, deguonies ir maistinių medžiagų tiekimas į širdį. Todėl izosorbidas atpalaiduoja ir plečia kraujagysles, kad kraujas galėtų lengviau tekėti.

Nevartokite šio vaisto be gydytojo patarimo. Naudojimas ir dozavimas, neatitinkantis sąlygų, gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., galvos svaigimą, vėmimą, iki alpimo.

Prekių ženklai: Imdur, Imocard, Cardismo, Isomonit

Apie izosorbido mononitratą

Grupė Nitratas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Krūtinės anginos ar krūtinės skausmo įveikimas pacientams, sergantiems koronarine širdies liga
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos Kategorija C: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Kol kas nežinoma, ar izosorbido mononitratas patenka į motinos pieną, ar ne. Žindančios motinos nevartoja šio vaisto nepasitarusios su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas :

 • Venkite derinti izosorbidinius mononitratus su PDE-5 inhibitoriais, tokiais kaip sildenafilis, tadalafilis ar vardenafilis, nes jie gali sukelti hipotenziją ir apalpimą.
 • Venkite vartoti šį vaistą, jei sergate kardiomiopatija.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate arba patyrėte širdies priepuolį, širdies nepakankamumą, hipertirozę, žemą kraujospūdį arba padidėjusį smegenų ar akių spaudimą.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Izosorbido mononitrato dozavimas

Isosorbido monitratas tiekiamas plėvele dengtų tablečių ir įprastų tablečių pavidalu. Įprasta įprastų izonorbido mononitrato tablečių dozė yra 5-10 mg du kartus per parą su mažiausiai 7 valandų pertrauka nuo vienos dozės iki kitos. Kalbant apie plėvele dengtų tablečių formą, dozė yra 30-60 mg per parą ir geriama ryte.

Būtų geriau, jei pacientas toliau konsultuotųsi su gydytoju apie vaisto naudą ir riziką, taip pat dozę ir vartojimo būdą. Dozavimas ir vaisto vartojimo būdas kiekvienam pacientui gali būti skirtingi, priderinti prie bendros paciento būklės.

Tinkamai vartokite Isosorbid Mononitrate

Prieš naudodami izosorbido mononitratą, laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją ant vaisto pakuotės.

Be įprastų tablečių, izosorbido mononitratas taip pat yra plėvele dengtų tablečių pavidalu, kurias reikia suvartoti visas, nekramtant ir nekramtant. Izosorbido monintrato plėvele dengtų tablečių kramtymas arba lyginimas gali sumažinti jo veiksmingumą.

Reguliariai vartokite vaistus pagal gydytojo nurodymus. Venkite pridėti, sumažinti arba nutraukti vaistų vartojimą be gydytojo žinios. Jei būklė negerėja, yra alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Izosorbido mononitrato vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti tokias sąveikas:

 • Širdies nepakankamumo būklės pablogėjimas, jei vartojamas kartu su vaistais nuo kosulio dekstrometorfanu ir guaifenezinu, orlistato dietiniais vaistais ir nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, tokiais kaip ibuprofenas ar naproksenas.
 • Vartojant kartu su fosfodiesterazės-5 inhibitoriais, tokiais kaip sildenafilis, tadalafilis ar vardenafilis, kraujospūdis gali greitai sumažėti.
 • Vartojant kartu su ergotaminu (vaistais nuo migrenos), gali padidėti hipertenzijos rizika.

Isosorbido mononitrato šalutinis poveikis

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti vartojant izosorbido mononitratą, yra:

 • Apsvaigęs
 • Galvos skausmas
 • Hipotenzija
 • Praėjo
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Palpitacijos (palpitacijos)
 • Neramūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI