IZOTRETINOINAS

IZOTRETINOINAS

Izotretinoinas yra vaistas, vartojamas gydyti spuogus, kuriuos sunku gydyti antibiotikais ar kitais odos gydymo būdais. Būklė, kuri paprastai gydoma naudojant izotretioniną, paprastai yra cistiniai spuogai arba mazginiai spuogai . Cistinė spuogai yra būdingi spuogeliai, kurie yra odos viduje, yra dideli, raudoni ir sukelia skausmą.

Izotretinoinas slopina natūralių riebalų liaukų (sebumo) gamybą veido odoje. Pernelyg didelė riebalų gamyba gali sukelti spuogus. Jei ši būklė negydoma nedelsiant, ji gali sukelti nuolatinius randus ant veido odos. Be to, izotretinoinas taip pat mažina spuogų sukeltą uždegimą.

Prekės ženklas: Roaccutane.

Apie izotretinoiną

Grupė Retinoidai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Lengvo ir vidutinio sunkumo spuogų įveikimas
Naudojama Suaugusieji ir 12 metų ir vyresni paaugliai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus sutrikimus arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti. Izotretinoinas dar nežinomas, ar jis gali patekti į motinos pieną, ar ne. Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, kad jis galėtų įvertinti naudą ir riziką.
Vaisto forma Kapsulės, minkštos kapsulės ir geliai (vietiniai vaistai)

Įspėjimas :

  • Nerekomenduojama vaikams iki 12 metų.
  • Nėščioms, krūtimi maitinančioms ar norinčioms susilaukti vaikų izotretinoino vartoti draudžiama.
  • Vartodami šį vaistą arba praėjus mažiausiai mėnesiui po vaisto vartojimo, neduokite kraujo.
  • Nerekomenduojama vartoti žmonėms, kurie yra jautrūs vitaminui A.
  • Būkite atsargūs sergantiesiems sausų akių sindromu, diabetu, dideliu cholesterolio kiekiu kraujyje, sutrikusia kepenų veikla ar inkstų ligomis.
  • Žinokite apie izotretinoino vartojimą žmonėms, turintiems psichikos sutrikimų, tokių kaip depresija arba minčių apie savižudybę.
  • Pasakykite gydytojui apie vartojamus receptinius vaistus, papildus ar vaistažoles.
  • Vietinio izotretinoino ar gelio nerekomenduojama vartoti žmonėms, sergantiems egzema ir odos vėžiu.
  • Jei pavartojus izotretinoino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Izotretinoino dozė

Būklė Vaisto forma Dozė
Zits Kapsulės arba kapsulės
minkštas (geriamasis vaistas)
Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų paaugliai: 0,5 mg/kg per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki 1 mg / kg per parą. Paprastai vartojamas 4-6 mėnesius.
Gelis (aktualus) Suaugęs: Ant spuogų atsiradimo vietos 1-2 kartus per dieną tepkite gelį, kuriame yra 0,05% izotretinoino.

Tinkamas izotretinoino vartojimas

Prieš naudodami laikykitės gydytojo patarimų ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant izotretinoino pakuotės.

  • Izotretinoino kapsulės:
    – Izotretinoiną kapsulės pavidalu reikia suvartoti visą. Nerekomenduojama kapsulės kramtyti ar sunaikinti prieš nurijus.
    – Izotretinoiną rekomenduojame vartoti valgant. Vaistai geriau absorbuojami į kraują, kai izotretinoinas vartojamas su maistu.
    – Pamiršus išgerti izotretinoino, patartina tai padaryti nedelsiant, todėl atsiminkite, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.
  • Izotretinoino gelis:
    – Prieš tepdami vaistą, pirmiausia nuvalykite gydomą vietą muilu ir švariu vandeniu, kurio temperatūra ne per karšta ar šalta. Tada švelniai nusausinkite veidą šluoste.
    Ant dėmių, apaugusių žievelėmis, užtepkite izotretinoino pagal gydytojo rekomenduojamą dozę. Panaudoję izotretinoino gelį, nusiplaukite rankas švariu vandeniu.
    – Nevartokite izotretinoino iš karto, jei anksčiau atlikote gydymą, dėl kurio oda lupiasi. Palaukite kelias dienas, kol oda atsigaus.
    – Venkite naudoti gelį sudirgintose, skausmingose, sužeistose arba saulės nudegintose odos vietose. Be to, apsaugokite akių sritį, nosies vidų ir burną nuo tiesioginio kontakto su izotretinoino geliu.
    – Vartodami izotretinoiną venkite saulės spindulių, kad oda nebūtų per jautri. Jei odos būklė labai išsausėja, naudokite drėkinamąjį kremą arba apsaugos nuo saulės priemones, kurių sudėtyje yra apsaugos nuo saulės faktorius (SPF). Jei oda jaučiasi labai sausa, naudokite drėkinamąjį kremą, pagamintą iš vandens be kvapo, bet nenaudokite vietinio izotretinoino su drėkinamuoju kremu ir makiažu, taip pat nenaudokite kremų, kuriuose yra daug aliejaus ar tepalų, nes jie gali kimšti poras.
    Laikykite vaistą sausoje, vėsioje vietoje, kuri nėra veikiama tiesioginių saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Narkotikas Sąveikos

Vartojant izotretinoiną kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti tokia sąveika:

  • Vartojant kartu su tetraciklinais, gali padidėti spaudimas smegenyse.
  • Padidinkite neigiamą poveikį, jei vartojate kartu su vitamino A papildais ar kitais vitamino A dariniais.
  • Padidina vietinio sudirginimo riziką, jei vartojama kartu su vietiniais keratolitikais, tokiais kaip salicilo rūgštis.
  • Progesterono veiksmingumo mažinimas.
  • Benzoilo peroksidas gali sumažinti izotretinoino gelio veiksmingumą.

Atpažinkite šalutinį izotretinoino poveikį ir pavojų

Izotretinoino vartojimas turi šalutinį poveikį, kuris paprastai išnyksta kartu su organizmo prisitaikymu prie vaisto. Toliau išvardyti kai kurie galimi izotretinoino šalutiniai poveikiai:

  • Odos sudirginimas raudonos odos, deginimo, sausumo ir lupimo pavidalu.
  • Sausos lūpos ir burna.
  • Nedidelis akių vokų ar lūpų patinimas.
  • Veido odos sluoksnis sukietėja.
  • Pilvo skausmas.
  • Slenkantys plaukai.
  • Nosies kraujavimas.

Norėdami susidoroti su burnos džiūvimu, pacientai gali vartoti mažai cukraus turinčius saldainius, skaldytus ledo kubelius arba dažnai gerti vandenį.

Izotretinoino perdozavimo simptomai gali pasireikšti galvos skausmu, galvos svaigimu, vėmimu ir pusiausvyros praradimu. Jei šalutinis poveikis nepraeina arba atsiranda perdozavimo simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte tinkamą pagalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI