IZOSORBIDAS DINITRATAS

IZOSORBIDAS DINITRATAS

Izosorbido dinitratas (ISDN) yra nitratų klasė vaistų, vartojamų krūtinės anginos profilaktikai ir gydymui žmonėms, sergantiems koronarine širdies liga. Šis vaistas plečia kraujagysles, kad kraujas sklandžiai tekėtų į širdies raumenį. ISDN galimas keliomis formomis. Vaisto po liežuviu tabletės ir injekcijos formos yra vaistų, vartojamų krūtinės anginai gydyti, formos.

Prekių ženklai : Cedocard, Farsorbid, Gasorbid, Isoket Retard, Isorbid, Isosorbid Dinitrate.

Apie Izosorbido dinitratas

Grupė Nitratas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Krūtinės anginos profilaktikai ir gydymui žmonėms, sergantiems koronarine širdies liga.
 • Kaip papildomas vaistas nuo širdies nepakankamumo, jei dažniausiai vartojami vaistai neduoda pakankamų rezultatų.
 • Koronarinių arterijų spazmo prevencija arba išplėtimas, įdedant balionus į vainikines arterijas ( vainikinių arterijų angioplastika )

Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Nežinoma, ar vaistas išsiskiria su motinos pienu, ar ne. Žindančioms pacientėms gydytojas taip pat rekomenduos vartoti šį vaistą, jei nauda yra daug didesnė už riziką.
Vaisto forma Geriamosios tabletės, tabletės po liežuviu ir injekcijos.

Įspėjimas:

 • Jei sergate hipotenzija, anemija, dehidratacija, širdies ligomis, glaukoma, hipotiroze, sutrikusia kepenų ar inkstų veikla, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
 • Taip pat būkite atsargūs tiems, kurie patyrė arba patiria galvos traumų, skrandžio spazmus, viduriavimą ir malabsorbciją.
 • Prieš skirdami šį vaistą pagyvenusiems žmonėms, pasitarkite su gydytoju, nes gali svaigti galva ir pargriūti.
 • Prieš atliekant operaciją ar dantų priežiūrą, patartina apie tai pasakyti gydytojui, kad būtų galima pakoreguoti ISDN dozę.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate tam tikrus vaistus, tiek receptinius, tiek nereceptinius vaistus, kad būtų galima koreguoti ISDN dozę. Nekeiskite ir nenutraukite vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju.
 • Jei pavartojus ISDN pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Izosorbido dinitratas dozę

Gydytojas pakoreguos ISDN dozę pagal būklę, amžių ir paciento reakciją į šį vaistą. Suaugusiesiems paprastai rekomenduojamos šios ISDN dozės:

Dovanojimo tikslas Vaistų formos ir dozavimas
Apsaugo nuo krūtinės anginos Gėrimas tabletės : 20-120 mg per parą ir gali būti padidintas atsižvelgiant į paciento reakciją į vaistą. Didžiausia paros dozė yra 240 mg.
Gydant krūtinės anginą Poliežuvinės tabletės: 2,5-10 mg dedama po liežuviu.
Širdies nepakankamumas Gėrimas tabletės : 30-160 mg per parą. Didžiausia paros dozė yra 240 mg.
Poliežuvinės tabletės: 5-10 mg kartą per 2 valandas.

Tiems, kuriems reikalingas gydymas injekciniu ISDN, gydytojas dozę pakoreguos pagal paciento būklę ligoninėje. Be to, ISDN injekcijos forma gali būti skiriama vainikinių arterijų išsiplėtimui širdies priepuolio metu, taip pat gali būti skiriama širdies pompų funkcijai pagerinti pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, taip pat vainikinių arterijų spazmo profilaktikai ir gydymui, kai koronarinė angioplastika yra atlikta.

Naudokite Izosorbido dinitratas Teisingai

Laikykitės gydytojo nurodymų, kaip vartoti ISDN per burną. Šį vaistą vartokite 30 minučių prieš valgį arba nevalgius. Nedidinkite ar nemažinkite dozės be gydytojo nurodymo. Kad vaisto poveikis būtų geras, rekomenduojama kasdien laikytis to paties vartojimo grafiko.

Jei Jums paskirta ISDN geriamųjų tablečių forma, nurykite visą vaistą, užgerdami vandeniu. Po liežuviu vartojamų tablečių padėkite po liežuviu ir leiskite ištirpti.

ISDN gali sukelti galvos svaigimą. Pavartojus šį vaistą rekomenduojama nevairuoti ir nedirbti su sunkia įranga. Taip pat venkite staiga keltis ar atsistoti, kad sumažintumėte kritimo riziką.

Jei pamiršote suvartoti ISDN tablečių, rekomenduojama tai daryti nedelsiant, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Išgėrę šio vaisto, visada stebėkite kraujospūdžio ir širdies susitraukimų dažnio būklę.

Izosorbido dinitrato sąveika su kitais vaistais

Toliau pateikiami keli pavojai, kurie gali kilti vartojant izosorbido dinitratą (ISDN) kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

 • Galimas mirtinas poveikis, pvz., sunki hipotenzija, alpimas ar širdies priepuolis, jei vartojama kartu su PDE5 inhibitoriais (pvz., sildenafiliu) arba riociguatu.
 • Sustiprėja hipotenzinis poveikis, jei vartojamas kartu su antihipertenziniais ar antipsichoziniais vaistais.
 • Sumažina ISDN vaistų poveikį, jei jie naudojami kartu su poliežuvinis dizopiramidas.

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Izosorbido dinitratas

Toliau pateikiami keli šalutiniai poveikiai, kuriuos galima pajusti vartojant izosorbido dinitratą:

 • Svaigulys ir galvos skausmas.
 • Pykinimas.
 • Atsiranda paraudimas arba bėrimas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei šis šalutinis poveikis nepraeina arba pasireiškė retai pasitaikantis šalutinis poveikis, pavyzdžiui:

 • Puikus galvos skausmas.
 • Regėjimo praradimas.
 • Sutrikusi sąmonė.
 • Pasirodo blyškus ir šaltas prakaitas.
 • Traukuliai.
 • Punkčiojimas.
 • Sunkios alerginės reakcijos, pvz., dusulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI