Iš ko susideda ultragarsinis dantų valymas?

Iš ko susideda ultragarsinis dantų valymas?

Labai svarbu kasdien laikytis griežtos burnos higienos. Būtina atsižvelgti į tai, kad burnoje besikaupiantis dantų akmenys ar bioplėvelė gali sukelti dantų ėduonį, pistoletų ligas ir ženkliai paveikti sveikatą apskritai. Profesionalus dantų valymas Vienas iš dažniausiai pas bet kurį odontologą atliekamų procedūrų yra vadinamoji dantų profilaktika, arba paprastai žinomas kaip skalavimas ir poliravimas. Profesionalaus skalavimo ir poliravimo pranašumai apibendrinami geros burnos sveikatos būklės palaikymu, nes pašalinamos visos bakterinės atliekos, todėl dantų emalis ir dantenos lieka švarūs ir sveiki. Profesionalios skalės ir poliravimas pašalina bakterines apnašas ir paviršines dėmes, tuo pačiu sudegina dantenas ir apsaugo dantų emalį.

Ultragarsinio dantų valymo naudojimas

Dantų valymas ultragarsiniu aparatu – tai itin pažangi dantų valymo technika, kurios metu aukšto dažnio bangomis sulaužomi akmenys ar susikaupę akmenys, nepažeidžiant dantų emalio.

  1. Ultragarsinis prietaisas sujungia vibraciją ir suslėgto vandens srovę, kad pašalintų kalcifikaciją ir bakterijų apnašas.
  2. Per antgalio galą tekanti vandens srovė padeda pašalinti pašalintus dantų akmenų likučius ir neleis grandikliui perkaisti.
  3. Pašalinus visą akmenį naudojant šį ultragarsinį aparatą, dantis bus nupoliruotas abrazyvine pasta, kuri nedažant liks lygus ir grąžins pradinę spalvą.

Norėdami pašalinti šias dantų apnašas ant dantų, odontologai ir higienistai visada naudojo kiurete vadinamus instrumentus, kurie padeda fiziškai pašalinti šias apnašas. Anksčiau tai visada būdavo atliekama rankiniu būdu, tačiau atsiradus ultragarsiniams grandikliui, pasikeitė apnašų ir poliravimo ar dantų akmenų šalinimo būdas. Norint pasiekti optimalų efektą, pacientams, sergantiems periodontitu, idealiausia būtų ultragarsinį valymą derinti su rankiniu grandikliu. Ultragarsinis grandiklis daugiausia skirtas pašalinti dideles dantų akmenų nuosėdas, nes reikia rankiniu būdu pašalinti bet kokį nedidelį dantų akmenų kiekį, ypač sunkiai pasiekiamose vietose.

Skirtumai tarp dantų valymo ultragarsu ir rankinio dantų valymo

  • Naudojant ultragarso prietaisus dantų higienai atlikti, vidutinė gydymo trukmė trunka maždaug trečdaliu trumpiau nei rankinis valymas kuretėmis.
  • Be to, odontologas ar higienistas turi mažiau stipriai naudoti instrumentą, nes grandiklis per savo vibracijas ir išstumiamą vandens srovę atlieka didžiausią darbo dalį; todėl dauguma pacientų viso proceso metu patiria nedidelį diskomfortą arba jo visai nejaučia.
  • Pacientams, turintiems didelį dantų akmenų kiekį arba susikaupusių akmenų, ultragarsinis valymas gali būti labai naudingas, nes tai viena veiksmingiausių priemonių atsikratyti senų sunkiai pašalinamų dėmių, tokių kaip kavos ir rūkymo.
  • Prietaiso skleidžiamo vandens srautą, galios diapazoną ir antgalio vibracijos dažnį galima reguliuoti taip, kad padėtų pacientams, kenčiantiems nuo jautrių dantų.

Apibendrinant galima pasakyti, kad ultragarsinis valymas suteikė specialistams greitesnį ir efektyvesnį būdą valyti pacientų dantis ir sumažinti diskomfortą, kurį jie gali patirti valant burną.

Nereikėtų pamiršti ir dantų valymo namuose

Prevencinę dantų valymo funkciją papildo kasdienė higiena valant šepetėlius, naudojant dantų siūlą ir burnos skalavimo skysčius. Valymas šepetėliu vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį palaikant gerą burnos sveikatą ir kovojant su apnašų kaupimu. Daugelis pacientų daromų klaidų yra susijusios su dantims valyti skirtu laiku. Dantis reikia valyti dvi minutes, tris kartus per dieną, o tai gali atrodyti daug laiko, tačiau tai būtina norint apsaugoti dantis ir užkirsti kelią dantų akmenims. Be to, būtina nevalyti dantų per stipriai. Gali atrodyti, kad stipresnis valymas pašalins daugiau maisto likučių, tačiau tai gali pažeisti dantenas ir nusidėvėti dantų emalį, todėl reikia žiūrėti ramiai ir naudoti dantų šepetėlį minkštais šereliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI