Įaugęs nagas (onicokriptozė)

Įaugęs nagas (onicokriptozė)

Onichokriptozė, geriau žinoma kaip įaugęs nagas, yra dažniausia nagų liga. Dažniausiai tai paveikia jaunus žmones. Viską lemia nesugebėjimas taisyklingai kirpti nagus, taip pat per ankštų ir nepatogių batų pasirinkimas.

 

Kas yra įaugęs nagas

Jei vienas ar abu šoniniai nago kraštai (rečiau viršutinis kraštas) dėl kokių nors priežasčių įsirėžia į aplinkinius audinius, gali išsivystyti įaugusi nago plokštelė arba onichokriptozė.

Daugeliu atvejų įaugęs nagas atsiranda ant didžiojo piršto.

Onichokriptozė sukelia periungualinės raukšlės audinių ir odos sužalojimą. Dėl to žmogus iš pradžių skausmą jaučia tik eidamas, o ligai progresuojant – net ramybėje. Tai sukelia didelį diskomfortą. Be to, dėl infekcijos įaugusio nago vietoje gali išsivystyti uždegimas. Šia liga daugiausia serga paaugliai ir jauni suaugusieji, vyrai serga beveik dvigubai dažniau nei moterys. Įaugę nagai gydomi tiek konservatyviai, tiek chirurginiu būdu – tinkamos gydymo taktikos pasirinkimas priklauso nuo konkrečios situacijos. Jei nago plokštelė įsirėžia tik į periungualinę raukšlę, galimas konservatyvus gydymas. Jei jis įaugo į audinį, reikės operacijos. Tarptautinėje statistinėje ligų ir susijusių sveikatos problemų klasifikacijoje, dešimtoje pataisoje (TLK-10), įaugę nagai koduojami L60.0.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI