Raynaud sindromas

Raynaud sindromas

Raynaud sindromas – tai liga, kai, reaguojant į šaltį, nervinį šoką ir kai kuriuos kitus veiksnius, sutrinka rankų ir kojų pirštų aprūpinimas krauju. Dėl to pirštai pasidaro balti, jaučiamas tirpimas, o vėliau – ūmus skausmas.

Kas yra Raynaud sindromas

Raynaud sindromas (RS) arba Reino fenomenas – laikinas rankų ir kojų pirštų kraujotakos sutrikimas, atsirandantis reaguojant į įvairius veiksnius: stresą, hipotermiją, stiprią vibraciją. Žmonės, sergantys Raynaud sindromu, periodiškai patiria rankų ir kojų pirštų arterijų spazmą, dėl kurio pirštai praranda kraujotaką, tampa blyškūs ir šalti liečiant.

Dėl kraujagyslių spazmo sutrinka pirštų aprūpinimas krauju, jie pabalsta, nutirpsta, pradeda skaudėti

Ligos priepuolis paprastai trunka nuo 15–20 minučių iki kelių valandų. Po to atstatoma pirštų kraujotaka. Pirštai parausta ir patinsta, juos skauda, ​​dilgčioja, jaučiamas karščio pojūtis. Kai kuriems žmonėms Raynaud sindromas pažeidžia ne tik rankų ir kojų pirštus, bet ir lūpas, nosies galiuką, liežuvį, ausis, skruostus ir sėdmenis.

Raynaud sindromas pavadintas prancūzų gydytojo Maurice’o Raynaudo vardu, kuris pirmą kartą šią ligą aprašė 1862 m.

Tarptautinėje ligų ir susijusių sveikatos problemų klasifikacijoje, 10-oje redakcijoje (TLK-10), Raynaud sindromas yra priskirtas. kodas I73.0 („Kitos periferinių kraujagyslių ligos“). Kartu su kitomis šios grupės ligomis Raynaud sindromas yra įtrauktas į klasę „Kraujotakos sistemos ligos“. Kasdieniame gyvenime Raynaud sindromas žinomas tokiais pavadinimais kaip „baltojo piršto liga“ arba „lavono pirštas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI