Kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad išlaikytumėte bendrą sveikatą

Kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad išlaikytumėte bendrą sveikatą

Labai svarbu turėti šypseną, kurią drąsiai demonstruosite. Dėl šypsenos būsite pripažintas dėl teigiamo požiūrio ir savijautos, ji paskatins žmones jums grąžinti šypsenas dienos metu ir galiausiai tai reiškia, kad rūpinatės savo sveikata. Jūsų palaikoma dantų sveikata yra tiesiogiai susijusi su jūsų bendra sveikata, todėl rūpinimasis dantimis gali turėti įtakos beveik kiekvienam jūsų gyvenimo aspektui. Turint tai omenyje, yra keletas paprastų žingsnių, kurių galite imtis, kad įsitikintumėte, jog jūsų dantys yra tinkamai prižiūrimi.

1. Eikite į odontologą

Kai lankotės savo odontologo kabinete bent du kartus per metus, tai leidžia jiems suplanuoti tinkamą dantų valymą ir tyrimus. Taip nuo dantų pašalinsite visas besiformuojančias apnašas ar akmenis, dėl kurių gali susidaryti ertmės. Be to, jei yra kokių nors ankstyvų įspėjamųjų įvairių burnos problemų požymių, odontologas gali juos pastebėti. Galiausiai tai padeda jūsų odontologui suprasti, kokie gali būti jūsų odontologiniai poreikiai, ir jis gali sudaryti jums asmeninį planą, kurį galėsite vykdyti namuose. Jei nerimaujate dėl to, kiek kainuos visos burnos dantų implantai ar bet kokia kita reikalinga procedūra, galite peržiūrėti internetinius straipsnius, kuriuose bus pateiktos vidutinės kainos. Turėdami omenyje šį skaičių, galite palyginti skirtingų gydymo būdų kainas skirtingose ​​praktikose, kad rastumėte sau geriausią variantą. Du kartus per metus lankydamiesi šia prevencine priežiūra puikiai rūpinatės savo dantimis ir užtikrinate bendrą sveikatą.

2. Brush And Floss Daily

Dantų valymas po kiekvieno valgio yra būtinas norint užtikrinti gerą dantų būklę, tačiau taip pat svarbu naudoti siūlą. Valant dantis nuvalomi visi dantų paviršiai, tačiau tarpus tarp dantų sunku pasiekti. Maisto dalelės gali lengvai įstrigti ir suirti, sukeldamos bakterijas. Kai taip atsitinka, gali susidaryti apnašos ir akmenys, dėl kurių gali atsirasti ertmių ar dantenų problemų. Siūlas taip pat svarbus, nes maisto dalelės patenka į dantenas, kur jų nepasiekia vien valant šepetėliu. Pašalinus šias daleles, jos negalės pažeisti dantų ir dantenų taip, kad galėtų sukelti ėduonies ar kitų problemų. Norėdami pasiekti geriausių įmanomų rezultatų, valykite dantis bent du kartus per dieną ir kasdien naudokite siūlą, kad užtikrintumėte, jog puikiai rūpinatės savo dantų sveikata. Be to, svarbu nevalyti dantų iš karto po rūgštinio maisto, nes tai gali ardyti dantų emalį.

3. Būkite atidūs savo valgomam maistui

Galbūt manote, kad maistas, kurį valgote, neturi didelio skirtumo, tačiau tai, ką vartojate, iš tikrųjų gali turėti įtakos jūsų dantų sveikatai. Valgant daug saldžių maisto produktų ar gėrimų gali atsirasti ertmių, o tai gali sukelti papildomų medicininių problemų. Saldus maistas dažniausiai sukelia šias problemas, nes juos seilėms sunku suskaidyti, tačiau rūgštūs gėrimai, tokie kaip soda, taip pat gali pakenkti mūsų dantims. Todėl geriausia apriboti tokio tipo maisto produktų ir gėrimų vartojimą, kad jūsų dantims nekiltų ėduonies ar kitų problemų. Kita vertus, valgydami daug šviežių vaisių ir daržovių, taip pat gausite pakankamai kalcio ir vitamino D, galite užtikrinti, kad dantys ir dantenos išliks tvirti, be to, jie bus naudingi jūsų sveikatai.

Kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kad išlaikytumėte bendrą sveikatą

4. Išlik hidratuotas

Vienas geriausių būdų, kaip išlaikyti sveikus dantis, yra palaikyti gerą hidrataciją. Kai visą dieną geriate vandenį ar kitus skaidrius nesaldžius skysčius, seilės gaminasi daugiau. Seilės yra natūrali apsauga nuo bakterijų, nes jose yra fermentų, galinčių naikinti mikrobus. Kai susidaro didesnis seilių kiekis, yra didesnė tikimybė, kad maisto dalelės bus nuplaunamos ir nepakenks jūsų dantims ar dantenoms. Išlikdami hidratuoti visą dieną, puikiai rūpinatės savo dantimis ir užtikrinate gerą bendrą sveikatos būklę.

5. Reguliariai keiskite savo dantų šepetėlį

Jūs turite reguliariai keisti dantų šepetėlį, nes naudojant jį dieną ir naktį, šereliai nusidėvi. Nusidėvėję šereliai negali efektyviai nuvalyti ant dantų susikaupusių apnašų ir gali juos pažeisti arba sukelti rimtų dantų problemų. Be to, dantų šepetėlis yra puiki aplinka bakterijoms daugintis, o jei tą patį šepetėlį naudosite per ilgai, jie gali sukelti infekcijas. Dantų šepetėlį geriausia pakeisti po trijų mėnesių reguliaraus naudojimo arba anksčiau, jei šereliai susidėvėję ar susidėvėję. Tai užtikrins, kad jūsų dantys bus prižiūrimi aukščiausio lygio.

Vykdydami 5 aukščiau nurodytus veiksmus galite puikiai pasirūpinti savo dantimis ir užtikrinti, kad jūsų dantų sveikata būtų aukščiausia. Tačiau, jei manote, kad turite ertmę ar kitokią problemą, nedvejodami kreipkitės į odontologą kuo greičiau, nes šios problemos savaime nepagerės. Kuo anksčiau galėsite juos sugauti, tuo greičiau ir lengviau juos sutvarkysite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI