Turinabolis: Privalumai, naudojimas, šalutinis poveikis

Turinabolis: Privalumai, naudojimas, šalutinis poveikis

Anaboliniai steroidai dažniausiai naudojami ne pagal paskirtį, siekiant padėti pagerinti fizinę veiklą ir padėti liesam kūnui priaugti dydžio ir jėgos. Chlorodehidrometiltestosteronas (CDMT), žinomas savo prekės ženklu Oral Turinabol (T-Bol), yra anabolinis-androgeninis steroidas (AAS) ir metandienono (dehidrometiltestosterono) darinys, kitaip žinomas kaip Dianabol (D-Bol). Mes kalbėsime daugiau apie Turinabol, ką jis veikia, kaip jis veikia ir šalutinį poveikį.

Kas yra Turinabol (T-Bol)

Turinabol yra tai, ką mes vadiname „dizaino steroidu”. Šis terminas konkrečiai reiškia AAS kūrimą, siekiant išvengti antidopingo agentūrų, tokių kaip Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), aptikimo. T-bol, priklauso steroidų šeimai, sintetinamai iš testosterono. Tačiau Turinabol yra tiesiogiai gaunamas iš metandienono, taip pat žinomo kaip metandienonas, methandrostenolone arba jo prekės pavadinimas Dianabol (D-Bol). Turinabolis yra 17α-alkilintos AAS grupės (Winstrol, Anavar, Dianabol) dalis ir turi 17α-metilo pakaitalą, ribojantį pirmojo praėjimo metabolizmą.   1940-aisiais buvo nustatyta, kad 17α-alkilo pakaitalai lėtina ikisisteminį testosterono metabolizmą, pailgina jo pusinės eliminacijos laiką ir daro jį aktyvų per burną. Geriamasis Turinabol buvo pirmasis susintetintas Vokietijos farmacijos kompanijos Jenapharm produktas, užpatentuotas 1961 m. Jo bendrinis pavadinimas yra Chlorodehidrometiltestosteronas (CDMT), kuris yra methandrostenolono (gaunamo iš testosterono) ir Clostebol (4-chlorotestosterono) derinio rezultatas. Iš pradžių struktūros buvo sujungtos, kad būtų sukurta švelnesnė, mažiau androgeninė D-Bol alternatyva. 1965 m. Rytų Vokietija pagamino šį junginį, suteikiantį „sausesnį“ poveikį, sumažindama vandens kiekį, palyginti su dianabolu, kad padėtų sportininkams, ypač plaukikams. Turinabol, pirmiausia buvo sukurtas naudoti sportiniam dopingui su sportininkais. T-Bol buvo pagrindinis steroidas, skiriamas daugiau nei 10 000 sportininkų, kaip dalis slaptos veiklos programos, vadinamos valstybės plano tema 14.25. Vokietija 1968–1989 m. vykdė dešimtmečius trukusią programą, skirtą elitiniams sportininkams priverstinai administruoti ir platinti efektyvumą didinančius vaistus (PEDS), iš pradžių testosteroną, o vėliau daug androgeninių-anabolinių testosterono darinių.

Kaip veikia Turinabol ir ką jis daro

Dianabol aktyvina androgenų receptorius (AR). Androgenų receptorių aktyvinimas skatina baltymų sintezę, o tai padidina raumenų augimą, liesą kūno masę ir kaulų mineralų tankį. AAS buvo sukurti kaip potenciali testosterono alternatyva, siekiant turėti didesnį anabolinį ir mažiau androgeninį poveikį. Anaboliniai androgeniniai steroidai, tokie kaip Turinabol, stiprina androgenų receptorių aktyvumą ir turi didelį audinių selektyvumą raumenims ir kaulams. Testosterono esteriai turi didelį anabolinio ir androgeninio poveikio santykį. Turiabol anabolinio ir androgeniškumo santykis yra 54:6 [R]. Palyginti su kitomis AAS, Turinabol yra daug silpnesnis, o jo pusinės eliminacijos laikas yra trumpesnis – 16 valandų, jis vartojamas kasdien. T-Bol yra tik 50% anabolinio poveikio, palyginti su testosteronu, kuris yra visų AAS pagrindas, ir turi 100 balų. Nors visos AAS yra gaunamos iš testosterono, Turinabol nėra sintetinamas iš nandrolono ar dihidrotestosterono (DHT). Apskritai junginiai, gauti iš testosterono, yra:

  • Pusiausvyra (EQ), (boldenonas)
  • Dianabol (D-BOL), (methandrostenolone)
  • Halotestinas (fluoksimesteronas)
  • Turinabolis (T-BOL), chlorodehidrometiltestosteronas

Turinabolis nėra aromatazės substratas, todėl nevirsta estrogenu ir dėl pridėtos 4-chloro grupės neturi jokio estrogeninio šalutinio poveikio. Jis taip pat turi ribotą afinitetą 5α-reduktazei, sumažindamas androgeninį šalutinį poveikį. Turinabol sumažina SHBG, o teoriškai padidins laisvąjį testosteroną, tačiau išjungs HPG ir gali sukelti hipogonadizmą, o viršvalandžius sumažinti endogeninio testosterono gamybą.

Padidina liesą kūno masę

Kaip ir kiti AAS, Turinabol yra naudojamas kaip efektyvumą ir įvaizdį gerinantis vaistas, siekiant padidinti liesą kūno masę (raumenų ir kaulų), dėl didelio afiniteto androgenų receptoriams. Androgenų receptorių aktyvinimas skatina baltymų sintezę, o tai padidina raumenų augimą, liesą kūno masę ir kaulų mineralų tankį. Atsižvelgiant į tai, kad šis anabolinis agentas buvo naudojamas slaptoje dopingo programoje ir buvo sukurtas prieš Kefauver Harris pataisą 1962 m., tuo metu jį naudojant būtų buvę aptikta minimaliai. Tai taip pat reiškia, kad žmonių klinikiniai tyrimai ir tyrimai yra labai riboti. Dauguma tyrimų, kuriuos galima rasti, yra farmakokinetiniai arba metaboliniai tyrimai. 17α-alkilinti AAS turi didesnį surišimo afinitetą AR, todėl sukurs ir padidins liesą kūno masę. Turinabol turi tą pačią bendrą Dianabol cheminę struktūrą kartu su 4-chloro pakaitalu, kurį turi Clostebol. Rezultatas yra tas, kad T-bol tampa daug švelnesniu hormonu nei jo pagrindinis hormonas Dianabol. T-bol molekulinės sudėties sudėtyje yra daug silpnesnis AAS junginys nei Dianabol, tačiau vis tiek sukelia anabolinį poveikį, didindamas raumenų masę ir jėgą.

Turinabol (T-bol) šalutinis poveikis

Visi anglies 17α-alkilinti junginiai, dėl kurių jie gali apriboti pirmojo prasiskverbimo metabolizmą, leidžia vartoti per burną, turi tam tikrą toksinį poveikį kepenims. Tai pasireiškia įvairiomis formomis, įskaitant trumpalaikį kepenų fermentų koncentracijos padidėjimą, cholestazę ir kepenų navikus. AAS turi įvairų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai. Suprafiziologinis ir lėtinis AAS vartojimas gali sukelti miokardo infarktą, širdies nepakankamumą, koronarinę ligą ir insultą. Turinabolis slopins natūralų testosterono lygį. Anabolinių androgeninių steroidų (AAS) vartojimas slopina hipofizės liuteinizuojančio hormono (LH), lytinius santykius surišančio hormono glubulino (SHBG) ir folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) sekreciją. Šis poveikis atsiranda dėl neigiamo androgenų grįžtamojo ryšio ant pagumburio-hipofizės-lytinių liaukų (HPG) ašies. Įrodytas neigiamas AAS poveikis yra lytinių liaukų ašies slopinimas ir nevaisingumas, moterų hirsutizmas ir defeminizacija bei eritrocitozė. Nors, atsižvelgiant į tai, kad turinabolis turi didesnį jungimosi afinitetą su raumenų ir kaulų audiniais ir daug mažesnį androgeniškumą, virilizuojantis poveikis bus sumažintas, palyginti su testosteronu ir kitais testosterono dariniais. Taigi, Turinabol yra populiarus steroidas, kurį naudoja moterys. Turinabolas nėra aromatingas ir nėra aromatizuojamas iki estrogeno, kuris gali sukelti hormonų disbalansą tarp testosterono ir estrogeno. Kadangi jis nėra aromatizuotas ir neturi afiniteto estrogeno receptoriams, Turinabolas jau yra sumažintas 5α, todėl androgeniniuose audiniuose, tokiuose kaip oda, plaukų folikulai ir prostatos liaukos, jis nesustiprėja. Nors androgeninis poveikis vis dar egzistuoja, todėl jis vadinamas anaboliniu-androgeniniu steroidu (AAS). Taip pat gali pasireikšti anabolinių steroidų sukeltas hipogonadizmas (ASIH), ypač didesnėmis dozėmis, kurias paprastai vartoja pramoginiai vartotojai ir kultūristai. Retai AAS vartojamas vienas, tačiau beveik visada vartojamas kartu, siekiant sinergetinio poveikio, kuris taip pat gali sukelti padidėjusį nuo dozės priklausantį šalutinį poveikį.

Turinabol (T-bol): padidėjimui

Palyginti su kitais androgeniniais-anaboliniais steroidais, Turinabol yra daug švelnesnis junginys. Turinabolio anabolinis įvertinimas yra 54, o androgeninis – 6, todėl jis yra palankus ir turi minimalų androgeninį poveikį. Nors anabolinis stiprumas yra žymiai mažesnis nei Dianabol reitingas 90–210, Winstrols 320 ir Anavar 322–630. Skirtingas atstumas tarp Turinabol anabolinio ir androgeninio poveikio paprastai yra daug palankesnis, o ne anabolinis įvertinimas [R]. Taigi dėl galimo anabolinio poveikio ir silpnesnio androgeninio poveikio šis AAS yra palankus, nes nėra virilizacijos, todėl jis taip pat yra populiarus moterų pasirinkimas.

Atsakomybės apribojimas: SveikatosRumai.lt netoleruoja steroidinių ar nesteroidinių SARMS ar anabolinių medžiagų naudojimo ir neparduoda. Šio straipsnio turinys skirtas tik informaciniams tikslams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI