Dantų implantacija – ilgaamžis dantų atkūrimo metodas

Dantų implantacija – ilgaamžis dantų atkūrimo metodas

Dantų netekimas – rimta, didelį diskomfortą kelianti problema, su kuria gali susidurti ne tik senyvo, bet ir pakankamai jauno amžiaus žmonės. Dantų netekimą gali įtakoti labai daug priežasčių. Įsisenėjusios, negydomos periodonto ligos, genetika, netinkama burnos higiena – tik kelios iš daugelio priežasčių, dėl kurių žmogus gali susidurti su vieno, kelių ar net visų dantų netektimi. Nors dantų netekęs žmogus visų pirma kompleksuoja dėl neigiamų estetinių pokyčių, tačiau tuščios ertmės burnos ertmėje gali turėti ir žymiai liūdnesnių pasekmių. Net ir vieno danties netekęs žmogus susiduria su fonetiniais sutrikimais, suprastėjusiomis kramtymo funkcijomis. Netinkamai sukramtytas maistas dažnai įtakoja ir virškinimo sistemos sutrikimus bei kitas sveikatos problemas. Todėl dantų netekimo problemos tikrai negalima ignoruoti. Dantų implantacija – vienas pažangiausių ir efektyviausių dantų atkūrimo metodų. Trumpai aptarkime, kaip atliekama dantų implantacija ir kokios yra dantų implantavimo galimybės.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Dantų implantavimas – pažangus, efektyvus ir saugus dantų atkūrimo metodas, kuris padeda susigrąžinti pirminę dantų estetiką ir funkcijas. Atliekant dantų implantavimą, į žandikaulį įsukamas nedidelis varžtelis, kuris efektyviai atlieka trūkstamo danties šaknies funkciją. Prie įsukto varžtelio vėliau yra pritvirtinamas dirbtinis dantis. Pasitelkiant šį dantų atkūrimo metodą, visapusiškai atkuriama kramtymo funkcija ir išsprendžiamos visos fonetinės problemos. Aukštos kokybės dantų implantai tiek vizualiai, tiek funkciškai visiškai prilygsta natūraliems dantims, todėl atlikus dantų implantavimą pacientas vėl gali mėgautis pirminėmis dantų funkcijomis ir natūralia, gražia šypsena. Svarbu paminėti, kad atlikus dantų implantavimą, burnos ertmėje pacientai nejaučia jokio svetimkūnio, todėl toks dantų atkūrimo būdas užtikrina maksimalų komfortą.

Pagrindiniai dantų implantavimo privalumai

Nors dantų implantavimo procedūra tikrai yra brangesnė nei dantų atkūrimas vienos ar kitos rūšies protezais, tačiau galutinis rezultatas beveik visada pranoksta pacientų lūkesčius. Visų pirma, sėkmingai atlikus dantų implantavimą kiekvienas pacientas gali džiaugtis natūralių dantų pojūčiu burnos ertmėje. Kitaip nei protezai, dantų implantai visiškai nereikalauja specifinės priežiūros, jais reikia rūpintis lygiai taip pat, kaip ir natūraliais dantimis. Atlikus dantų implantavimą, estetinio skirtumo tarp implantų ir natūralių dantų tikrai nepastebės nei pats pacientas, nei aplinkiniai. Todėl šis dantų atkūrimo metodas yra geriausia išeitis visiems žmonėms, kuriems svarbi ne tik nepriekaištinga dantų būklė, bet ir reprezentatyvi išvaizda. Atliekant dantų implantavimą, nekeliama jokia grėsmė greta esantiems dantims. Na ir svarbiausia – kokybiški dantų implantai savo funkcionalumo ir estetinių savybių įprastai nepraranda dešimtmečius, o neretai ir visą likusį žmogaus gyvenimą.

Dantų implantavimo galimybės

Atsižvelgiant į individualų klinikinį atvejį, dantų implantavimas gali būti atliekamas skirtingais būdais. Netekus vienos danties, atliekamas vieno danties implantavimo procedūra. Tokios procedūros metu vieno danties atkūrimui naudojamas vienas implantas. Siekiant atkurti tris ar keturis, greta esančius dantis, nereikia naudoti trijų ar keturių implantų. Norint atkurti greta esančius dantis, įprastai pakanka kelių implantų. Ši aplinkybė yra labai svarbi, nes ji sumažina gydymo išlaidas. Susiduriant su itin sudėtingais klinikiniais atvejais, įprastai taikoma „All of 4” dantų atkūrimo metodika. Taikant šį implantavimo būdą, visi vieno žandikaulio dantys gali būti atkurti įsriegus tik 4 implantus.

Nors gerų specialistų atliekamas dantų implantavimas Kaune, Vilniuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste įprastai reikalauja nemenkų investicijų, tačiau ši procedūra visam laikui pašalina dantų netekties problemą ir leidžia džiaugtis visapusiškai atkurtomis danties funkcijomis. Todėl, jeigu dėl tam tikrų priežasčių susiduriate su tuščiomis ertmėmis burnoje, šią problemą tikrai rekomenduojame spręsti dantų implantacijos būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI