Baltas liežuvis: 6 priežastys ir kaip jo atsikratyti

Baltas liežuvis: 6 priežastys ir kaip jo atsikratyti

Baltas liežuvis paprastai yra per didelio bakterijų ar grybelių augimo požymis. Dėl to tarp uždegusių skonio pumpurų gali patekti negyvų ląstelių ir šiukšlių, dėl kurių gali atsirasti baltų apnašų.

Ši situacija dažniau pasitaiko sąlygomis, kurios skatina grybelio augimą, pvz., netinkama burnos higiena arba susilpnėjusi imuninė sistema (pvz., kūdikiams, vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms, sergantiems autoimunine liga).

Pastebėjus baltą liežuvį svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų galima įvertinti ir pradėti tinkamą gydymą.

Pagrindinės balto liežuvio priežastys yra šios:

Prasta burnos higiena

Prasta burnos higiena yra viena dažniausių balto liežuvio priežasčių. Jei dantys nevalomi, burnoje daugiau kaupiasi bakterijos, kurios gali pažeisti emalį ir ilgainiui sukelti burnos infekcijų.

Kaip jo atsikratyti: Turėtumėte valytis dantis bent du kartus per dieną, o tarpdančių valymui naudokite dantų siūlą. Taip pat turėtumėte nuvalyti liežuvį arba naudoti liežuvio grandiklį ir skalauti burną.

Taip pat svarbu, kad burna būtų hidratuota kasdien geriant daug skysčių. Turėtumėte reguliariai lankytis pas savo odontologą, kad sutvarkytumėte ertmes ir atliktumėte įprastinį dantų valymą.

Burnos pienligė

Burnos pienligė yra mielių infekcija burnoje, dėl kurios burnoje atsiranda baltų dėmių. Jis dažniausiai pastebimas lovoje gulintiems vyresnio amžiaus žmonėms ir kūdikiams ir atsiranda dėl pernelyg didelio grybelio augimo. Tai taip pat gali pasireikšti sveikiems suaugusiems žmonėms, kurių burnos higiena prasta, ir žmonėms, vartojantiems antibiotikus arba sergantiems autoimuninėmis ligomis, pvz., ŽIV vilklige.

Ši grybelinė infekcija dažniausiai sukelia tokius simptomus kaip blogas burnos kvapas, deginimas paveiktose vietose ir medvilnės pojūtis burnoje.

Kaip jos atsikratyti: Turėtumėte atlikti tinkamą burnos higieną valydami dantis bent du kartus per dieną ir naudodami burnos skalavimo skystį, kad išvengtumėte bakterijų atsiradimo. Jei simptomai nepagerėja per savaitę, turėtumėte kreiptis į gydytoją dėl geriamojo priešgrybelinio preparato, pvz., nistatino.

Plokščioji kerpligė

Plokščioji kerpligė yra autoimuninė liga, sukelianti burnos gleivinės uždegimą. Dėl to dažnai gali atsirasti baltų dėmių ant liežuvio arba skruostų viduje, taip pat mažų žaizdelių, kurios atrodo kaip opos. Taip pat dažnai jaučiamas deginimas burnoje ir per didelis jautrumas karštam, aštriems ar rūgštiems maisto produktams.

Kaip jo atsikratyti: Turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų. Nors nėra vieno vaisto, kuris išgydytų plokščiąją kerpligę, gydytojas gali skirti kortikosteroidų, tokių kaip triamcinolonas, kad sumažintų uždegimą ir skausmą. Be to, turėtumėte naudoti dantų pastą, kurioje nėra natrio laurilsulfato, nes tai gali padėti išvengti simptomų pablogėjimo.

Leukoplakija

Ši lėtinė liga sukelia baltų apnašų atsiradimą skruostų viduje, dantenose ir kai kuriais atvejais liežuvyje. Šios apnašos nepagerėja valant šepetėliu ir paprastai yra neskausmingos.

Nors nežinoma, kas sukelia šią būklę, ji dažniausiai pasireiškia rūkantiems ir gali būti susijusi su ankstyvais burnos vėžio požymiais.

Kaip jos atsikratyti: Jei per 2 savaites nepastebėsite pagerėjimo, turėtumėte kreiptis į gydytoją odontologą, kad įvertintumėte vėžio riziką. Jei tai yra gerybinės plokštelės, gydytojas gali skirti antivirusinių vaistų arba atlikti nedidelę procedūrą, kad pašalintų apnašas.

Sifilis

Sifilis yra lytiniu keliu plintanti infekcija, kuri gali paveikti burną neapsaugoto oralinio sekso metu. Pirmieji simptomai gali pasireikšti iki 3 mėnesių ir gali atsirasti kaip mažos žaizdelės burnoje. Sužinokite daugiau apie pagrindinius sifilio simptomus ir kada jie paprastai pasireiškia.

Kaip jo atsikratyti: Gydymas atliekamas su penicilino infekcija, todėl diagnozei reikia kreiptis į gydytoją. Jei negydysite, po 3 savaičių galite pastebėti, kad jūsų simptomai pagerėja, tačiau liga pereis į antrąją fazę, kurioje ji išplis į likusį kūną.

Skrandžio uždegimas

Baltą liežuvį taip pat gali sukelti skrandžio problemos, pavyzdžiui, gastritas. Gastritas yra skrandžio gleivinės uždegimas, dažnai susijęs su bakterine infekcija. Dažni simptomai yra skrandžio skausmas ir deginimas, pykinimas ir vėmimas. Skaitykite daugiau apie gastrito simptomus.

Kaip jo atsikratyti: Tokiu atveju patariama kreiptis į gydytoją, kad būtų patvirtinta diagnozė ir būtų pradėtas tinkamas gydymas. Peržiūrėkite namų gynimo būdus nuo gastrito, kuriuos galite įtraukti į savo gydymą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI