Raudonos dėmės ant odos: 14 priežasčių

Raudonos dėmės ant odos: 14 priežasčių

Raudonos dėmės, atsirandančios ant odos, gali būti susijusios su įvairiomis ligomis, tokiomis kaip alergija, grybelinės infekcijos ar raudonukė. Todėl, jei pastebėjote staigų raudoną odos bėrimą, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų priežastį ir pradėtų tinkamą gydymą.

Gydytojas ne tik apžiūrės raudonas dėmes ant odos, bet ir įvertins visus kitus simptomus, kurių gali prireikti diagnozei nustatyti. Priklausomai nuo priežasties, gydymas gali apimti kai kuriuos tepalus, skausmą malšinančius vaistus, vaistus nuo uždegimo ar antibiotikus.

Pagrindinės raudonų dėmių atsiradimo ant odos priežastys:

Alergijos

Vidutinio dydžio pleistrai, kurie labai niežti ir gali būti užpildyti skysčiu. Paprastai jie atsiranda po sąlyčio su augalais ar kailiu arba nurijus kai kurių rūšių vaistus. Alerginius bėrimus taip pat gali sukelti vabzdžių įkandimai ar apsinuodijimas maistu.

Gydymas: Simptomus galima sumažinti naudojant specifinius vaistus nuo alergijos, pvz.: loratadiną, kortikosteroidus (pvz., prednizoną) arba vietinius kremus (pvz., prometaziną). Jie turi būti vartojami taip, kaip nurodyta.

Grybelinės infekcijos

Pleistrai gali būti didelio dydžio ir paprastai paveikti tam tikrą kūno vietą. Taip pat gali atsirasti pūslių, o pažeistos vietos oda gali pleiskanoti.

Gydymas: Paprastai tai apima priešgrybelinių vaistų ir kartais net antibiotikų vartojimą. Skaitykite daugiau apie būdus, kaip natūraliai gydyti mielių infekciją.

Karščio bėrimas

Mažos raudonos dėmės, kurios paprastai turi mažus raudonus taškelius. Jie sukelia deginimo pojūtį ir dažniausiai atsiranda ant veido, kaklo, nugaros, krūtinės ir šlaunų. Sužinokite daugiau apie karščio išbėrimo simptomus ir kas jį gali sukelti.

Gydymas: Specialaus karščio bėrimo gydymo nėra, tačiau reikia vėsinti paveiktą vietą ir dėti šaltus kompresus.

Vėjaraupiai

Mažos pūslelės ir pleistrai, atsirandantys visame kūne ir sukeliantys didelį niežėjimą.

Gydymas: Daug poilsio, analgetinių vaistų (pvz., acetaminofeno) diskomfortui gydyti ir betadino ant pūslelių, kad išvengtumėte infekcijos. Bet kokius vaistus reikia vartoti taip, kaip nurodyta, ypač vaikams.

Tymai

Mažos dėmės, kurios nėra niežtinčios ar skausmingos, bet gali išplisti visame kūne. Sužinokite daugiau apie tymų simptomus ir užpildykite mūsų internetinį simptomų tikrintuvą, jei įtariate, kad galite juo sirgti.

Gydymas: Daug poilsio, hidratacijos ir acetaminofeno, kaip nurodyta.

Zikos virusas

Maži raudoni iškilimai, kurie yra šiek tiek iškilę ir sukelia niežėjimą. Paprastai jie atsiranda per 3 dienas nuo uodo įkandimo. Zikos bėrimas dažniausiai atsiranda ant veido, o po to išplinta į likusį kūną vos per kelias valandas ir trunka apie penkias dienas.

Gydymas: Poilsis, drėkinimas ir vaistai simptomams palengvinti, kaip nurodė gydytojas (pvz., acetaminofenas).

Egzema

Bėrimas sukelia daug niežėjimo ir gali patinti. Šio tipo bėrimai labai dažni vaikams ir sveikatos priežiūros specialistams, kurie dažnai plauna rankas antibakteriniu muilu. Sužinokite daugiau apie simptomus, susijusius su egzema ir kas gali ją sukelti.

Gydymas: Vaistus, tokius kaip loratadinas, tepalai ir kortikosteroidų kremai, kaip nurodė gydytojas.

Niežai

Bėrimas, kuris dažniausiai atsiranda ant rankų ir pažastų ir labai niežti, ypač naktį. Sužinokite daugiau apie tai, kaip užsikrečiama niežai, ir kitus su juo susijusius simptomus.

Gydymas: Gydytojo paskirti kremai ir tepalai, kurie skirsis priklausomai nuo simptomų intensyvumo. Įprasti niežai gydyti naudojami vaistai yra ivermektinas, krotamitonas ir permetrinas.

Raudonukė (vokiški tymai)

Maži, šiek tiek iškilę iškilimai, sukeliantys niežulį. Paprastai jie prasideda ant veido ir už ausų, tačiau greitai plinta per kūną ir trunka apie tris dienas.

Gydymas: Gydymas turi būti atliekamas taip, kaip nurodė gydytojas, kuris jus stebės, kol liga išnyks.

Atopinis dermatitas

Bėrimai, kurie labai niežti ir gali būti pleiskanojantys.

Gydymas: Receptiniai kremai ir tepalai su kortikosteroidais, kaip nurodė gydytojas.

Psoriazė

Niežtinčios dėmės, kurių viduryje gali būti balta dėme su sausais, raudonais, sluoksniuotais kraštais. Jos dažniau pasitaiko jaunesniems nei 30 metų ir vyresniems nei 50 metų žmonėms. Šios dėmės nėra užkrečiamos, tačiau yra susijusios su genetiniais veiksniais. Pažiūrėkite, kas sukelia psoriazę ir kokie kiti simptomai gali atsirasti.

Gydymas: Kremų ir vietinių priešuždegiminių vaistų tepimas, kaip nurodė dermatologas. Padidėjęs saulės poveikis taip pat gali padėti išspręsti odos pokyčius. Dieta vaidina svarbų vaidmenį gydant psoriazę. Taip pat turėtumėte vengti riebaus ir perdirbto maisto bei daugiau vartoti maisto, kuriame yra daug omega-3 ir beta karotino.

Lupus

Raudonos dėmės, kurios yra plokščios arba iškilusios ir atsiranda bet kurioje kūno vietoje. Jie dažniau pasitaiko moterims. Sužinokite, kas sukelia vilkligę ir kitus su šia būkle susijusius simptomus.

Gydymas: Kortikosteroidai ir imunosupresantai, kaip nurodė gydytojas.

Rožinė

Dėmės su mažais kraujagyslėmis, kurios dažniausiai atsiranda ant skruostų, kaktos ir nosies. Be bėrimo, oda taip pat yra jautresnė, karšta ir patinusi.

Gydymas: Neutralių muilų ir drėkinamųjų priemonių naudojimas gali padėti suvaldyti paraudimą. Kai kuriais atvejais dermatologas taip pat gali skirti antibiotikų ar priešuždegiminių vaistų.

Odos vėžys

Netaisyklingos formos mažos dėmės ar žaizdelės, kurių dydis laikui bėgant didėja ir (arba) kraujuoja.

Gydymas: Chirurgija, spindulinė terapija arba chemoterapija pagal dėmių ypatybes.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI