Kairės pusės pilvo skausmas: 9 priežastys ir ką daryti

Kairės pusės pilvo skausmas: 9 priežastys ir ką daryti

Kairiosios pusės pilvo skausmas dažniausiai yra perteklinių dujų ar vidurių užkietėjimo požymis. Kitos sveikatos sąlygos, galinčios sukelti skausmą šioje srityje, yra virškinimo trakto ligos, tokios kaip divertikulitas, pilvo išvaržos ir virškinimo sutrikimai. Moterys ypač gali patirti skausmą kairėje pusėje menstruacijų metu, sergant endometrioze ar kiaušidžių cistomis.

Pilvo skausmo pobūdis gali svyruoti nuo lengvo iki stipraus ir gali būti nurodomas kaip aštrus ar veriantis skausmas, kuris ateina ir praeina. Kiti simptomai, kurie gali pasireikšti kartu su skausmu, yra pilvo pūtimas, sunkumo jausmas skrandyje arba reguliarus raugėjimas.

Retais atvejais skausmas kairėje pilvo pusėje taip pat gali būti širdies priepuolio požymis, tačiau dažniausiai būna ir kitų, konkretesnių simptomų, kurie lydi būtent širdies priepuolį, pavyzdžiui, krūtinės skausmas, kuris plinta į skrandį, pykinimas, dusulys ir dilgčiojimas rankose.

Kas sukelia pilvo skausmą kairėje pusėje?

Daug kartų skausmas kairėje pilvo pusėje gali atsirasti dėl:

Dujų perteklius

Dujų perteklius yra viena dažniausių pilvo skausmo priežasčių. Tai dažnai pasitaiko su vidurių užkietėjimu, nes sukietėjusioms išmatoms ilgiau pasiliekant žarnyne, pradeda fermentuotis žarnyno bakterijos ir išsiskiria daugiau dujų. Sužinokite daugiau apie tai, kas sukelia dujų perteklių.

Vidurių pūtimo padidėjimą taip pat gali sukelti prarijus daugiau oro, kalbant valgant, kramtant gumą ar geriant popsą.

Kiti susiję simptomai: Pilvo pūtimas, sotumo ar sunkumo jausmas, apetito stoka ir raugėjimas. Skaitykite daugiau apie dujų pertekliaus simptomus.

Ką daryti: Gerkite pankolių arbatą tris kartus per dieną, nes pankolis padeda sumažinti žarnyno dujas, arba rankiniu būdu masažuokite pilvą, kad padėtų išsiskirti dujoms. Gulint ant nugaros ir apkabinus kojas, taip pat lengviau išsiskiria žarnyno dujos. Peržiūrėkite kitas namų gynimo priemones nuo perteklinių dujų, kurias galite pabandyti sumažinti skausmą.

Divertikulitas

Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių žarnyno problemų, galinčių sukelti skausmą kairėje pilvo pusėje. Divertikulitas atsiranda, kai mažos žarnų kišenės, vadinamos divertikulais, užsidega ir sukelia nuolatinį skausmą.

Kiti susiję simptomai: karščiavimas virš 38ºC (arba 100,4ºF), apetito praradimas, pykinimas, pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimo bei viduriavimo periodai.

Ką daryti: Jei įtariate, kad sergate divertikulitu, turite kuo greičiau vykti į ligoninę, kad patvirtintumėte diagnozę. Gydymas paprastai apima antibiotikus ir analgetikus. Be to, jums taip pat reikės pailsėti ir valgyti skystą maistą, kuris leis išgydyti pažeistą žarnyną. Tada kietosios medžiagos lėtai vėl pridedamos prie dietos.

Skaitykite daugiau apie divertikulito dietą, kurios galite laikytis, kad išvengtumėte paūmėjimų ir jį gydytumėte.

Virškinimo sutrikimai

Sutrikus virškinimui, skausmas dažniausiai jaučiamas praėjus kelioms minutėms po valgio, ir nors jis dažniau pasireiškia viršutinėje pilvo dalyje (prie skrandžio), gali atsirasti ir apatinėje pilvo dalyje.

Kiti susiję simptomai: deginimo pojūtis gerklėje, pilvo pūtimas, pykinimas, raugėjimas ir nuovargis.

Ką daryti: Žalioji arbata arba arbata, pagaminta iš boldo, pankolio ar pipirmėčių, gerina virškinimą ir padeda sumažinti skausmą. Taip pat turėtumėte rinktis lengvesnius patiekalus, kurių sudėtyje yra lengvai virškinamo maisto, pavyzdžiui, duonos, krekerių ar vaisių. Peržiūrėkite keletą namų gynimo priemonių skrandžio sutrikimams gydyti, kurias galite naudoti norėdami natūraliai sumažinti diskomfortą namuose.

Pilvo išvarža

Pilvo išvaržos atsiranda, kai susilpnėja maži pilvo raumenų plotai, dėl kurių žarnynas išsiskleidžia. Šis išsipūtimas gali būti nemalonus arba skausmingas, ypač juokiantis ar kosint. Išvaržos yra dažnos kirkšnies srityje ir dažniausiai sukelia nuolatinį skausmą.

Kiti susiję simptomai: mažas pilvo iškilimas, pažeistos vietos paraudimas, pykinimas ir vėmimas.

Ką daryti: Jei įtariate, kad turite pilvo išvaržą, kreipkitės į šeimos gydytoją arba gastroenterologą. Jis gali patvirtinti diagnozę ir atlikti tinkamą gydymą, kuris paprastai yra chirurginė procedūra, stiprinanti pilvo raumenis.

Skaitykite daugiau apie skirtingus išvaržų tipus ir kas jas gali sukelti.

Inkstų akmenys

Nors inkstų akmenligė dažniausiai sukelia apatinės nugaros dalies skausmą, gali pasireikšti ir pilvo skausmas, nes nugaros skausmas gali spinduliuoti į priekį (prie bambos).

Inkstų akmenligė dažniau pasitaiko vyrams, tačiau taip pat gali atsirasti moterims ir vaikams dėl mažo skysčių vartojimo. Skaitykite daugiau apie tai, kas sukelia inkstų akmenis ir kaip jie paprastai gydomi

Kiti susiję simptomai: Labai stiprus skausmas apatinėje nugaros dalyje, skausmas šlapinantis, karščiavimas virš 38ºC (arba 100,4ºC), pykinimas, raudonos spalvos šlapimas ir sunkumas gulint.

Ką daryti: Inkstų akmenligės gydymas paprastai baigiamas ligoninėje. Skausmui malšinti skiriami intraveniniai analgetikai, tačiau gali prireikti chirurginių procedūrų akmenims pašalinti ar suskaldyti. Jei atliekant įprastinį tyrimą nustatomas mažas akmuo ir jis nesukelia simptomų, gydytojas gali patarti pacientui palaukti, kol organizmas jį pašalins su šlapimu.

Kairiosios pusės pilvo skausmas moterims

Moterims gali skaudėti pilvą dėl unikalių sąlygų, kurių vyrai nepatiria. Pagrindinės moterų pilvo skausmo priežastys yra šios:

Menstruacijų mėšlungis

Moterims būdingi mėnesinių mėšlungis. Paprastai jie atsiranda likus 2–3 dienoms iki mėnesinių pradžios ir gali tęstis dar 3–5 dienas nuo jų pradžios. Kai kurios moterys gali nejausti diskomforto menstruacijų metu, kitos gali jausti stiprų skausmą, kuris plinta į kairę arba dešinę pilvo pusę.

Kiti susiję simptomai: pilvo pūtimas, nuotaikų kaita, nuolatiniai galvos skausmai, padidėjęs stresas ir spuogai.

Ką daryti: Reguliari mankšta yra puikus būdas palengvinti PMS simptomus, taip pat gerti pasiflorų sultis ar daryti aromaterapiją su levandų eteriniu aliejumi. Norėdami padėti nuo lėtinių mėšlungio, gydytojas arba ginekologas gali rekomenduoti vaistus nuo uždegimo arba kontraceptines tabletes. Taip pat galite patikrinti natūralias priemones nuo mėnesinių mėšlungio, kad sumažintumėte skausmą namuose.

Kiaušidžių cistos

Nors kiaušidžių cistos retai sukelia kokių nors simptomų, kai kurios moterys gali jausti nedidelį diskomfortą ar nedidelį skausmą paveiktoje vietoje.

Kiti susiję simptomai: Pilvo pūtimas, nereguliarios mėnesinės, pykinimas, vėmimas, padidėjęs krūtų jautrumas, diskomfortas lytinių santykių metu ir sunkumas pastoti.

Ką daryti: Kartais cistos išnyksta savaime, tačiau dažnai skiriamos geriamosios kontraceptinės tabletės. Gimimo kontrolė gali padėti reguliuoti hormonų kiekį ir palengvinti simptomus. Gydytojas taip pat gali paskirti chirurginę cistos pašalinimo procedūrą. Sužinokite daugiau apie kiaušidžių cistas ir gydymo galimybes.

Endometriozė

Endometriozė yra gana dažna problema, kuri gali sukelti stiprų pilvo skausmą, ypač prieš menstruacijas ir jų metu. Kadangi jį galima supainioti su PMS, kai kurios moterys, kad serga endometrioze, sužino tik bandydamos pastoti, nes endometriozė gali sukelti nevaisingumą.

Kiti susiję simptomai: stiprus skausmas sekso metu, tuštinantis ar šlapinantis, taip pat nereguliarus kraujavimas ir nuovargis. Sužinokite daugiau apie endometriozės simptomus, apie kuriuos praneša daugelis moterų.

Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į savo ginekologą, kuris greičiausiai paskirs dubens organų ultragarsą, kad patvirtintų diagnozę. Jei reikia, gali prireikti chirurginės intervencijos.

Negimdinis nėštumas

Negimdinis nėštumas yra dažna nėščių moterų kairiojo pilvo skausmo priežastis. Tai gali atsitikti ir dešinėje pusėje. Skausmas jaučiamas dėl vaisiaus augimo kiaušintakiuose, o ne gimdoje, ir tai gali pasireikšti per pirmąsias 10 nėštumo savaičių. Negimdinis nėštumas dažniau pasitaiko vyresnėms nei 35 metų moterims, moterims, kurios pastoja naudojant IUD arba po apvaisinimo in vitro.

Kiti susiję simptomai: kraujavimas iš makšties, sunkumo jausmas makštyje, skausmas lytinių santykių metu ir pilvo pūtimas.

Ką daryti: Jei įtariate, kad buvo negimdinis nėštumas, nedelsdami eikite į ligoninę ir atlikite ultragarsinį tyrimą. Jei pasitvirtins, nėštumą reikės nutraukti, nes vaisius neklestės už gimdos ribų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI