Ar yra ryšys tarp vitamino D trūkumo ir KMI?

Ar yra ryšys tarp vitamino D trūkumo ir KMI?

Ar vitaminas D ir KMI yra susiję? Norėdami atsakyti į šį klausimą, pirmiausia turime apibrėžti kūno masės indeksą (KMI) nutukimo požiūriu. Suaugusiųjų KMI didesnis nei 30 paprastai priskiriamas nutukimui. Todėl akivaizdu, kad kūno masės indekso mažinimas yra vienas geriausių būdų numesti svorio ir vadovautis sveikesniu gyvenimo būdu. Nors įprasti pasiūlymai, tokie kaip subalansuota mityba ir daug mankštos, yra labai veiksmingi, kaip dėl konkrečių maistinių medžiagų vaidmens? Norint dar labiau susiaurinti šį klausimą, ar gali būti ryšys tarp vitamino D vartojimo ir didelio KMI? Panagrinėkime šį įdomų klausimą išsamiau.

Koks yra vitamino D vaidmuo?

Vitaminas D laikomas esminė maistinė medžiaga. Kitaip tariant, galiausiai numirtume be jos buvimo. Ši medžiaga taip pat atlieka keletą svarbių vaidmenų, įskaitant:

 • Suteikia organizmui galimybę pasisavinti fosforą ir kalcį.
 • Vėžinių ląstelių augimo slopinimas.
 • Kontroliuoti infekcijas.
 • Uždegimo mažinimas.
 • Kaulų sveikatos palaikymas.

Gera žinia ta daugelyje skanių maisto produktų yra daug vitamino D. Įprasti pavyzdžiai yra spirituotos apelsinų sultys, lašiša, jautienos kepenys, kiaušinių tryniai ir tunas. Vitamino D taip pat galima gauti iš papildų, tokių kaip menkių kepenų aliejus ir omega-3 riebalų rūgščių kapsulės. Saulės šviesa taip pat skatina organizmą natūraliai gaminti vitaminą D. Vienintelė problema yra ta, kad daugelis žmonių vis dar negauna rekomenduojamo 15 mikrogramų (600 TV) kiekio per dieną.

Kokie yra vitamino D trūkumo požymiai?

Kokie simptomai gali rodyti, kad negaunate pakankamai vitamino D? Nors požymiai paprastai išsivysto per mėnesius ir net metus, o ne dienas ar savaites, vis dar yra keletas požymių, įskaitant:

 • Lėtinis nuovargis.
 • Sugadinti miego modeliai.
 • Plaukų slinkimas.
 • Prastas apetitas.
 • Raumenų silpnumas.
 • Serga dažniau nei anksčiau.

Viena problema yra ta, kad tie patys simptomai gali reguliariai rodyti kitas ligas. Štai kodėl visada svarbu konsultuotis su kvalifikuotu specialistu, kad būtų nustatyta tikslinė diagnozė.

Preliminarus ryšys tarp vitamino D ir KMI lygio

Dabar pereiname prie šio straipsnio esmės. Ar tiems, kuriems trūksta vitamino D, gali kilti didesnė rizika priaugti svorio? Atrodo, kad tyrimai sutinka su šiuo vertinimu. Tiesą sakant, naujausi tyrimai rodo vitamino D trūkumas yra iki 35 procentų asmenų, kuriems jau diagnozuotas nutukimas. Kodėl taip yra? Kai kurie tyrimai rodo, kad gali būti ryšys tarp vitamino D kiekio ir pilvo riebalų deginimo fizinio aktyvumo metu. Kai kurie taip pat mano, kad asmenys, nevartojantys maisto, kuriame yra vitamino D, labiau linkę susidaryti visceralinių riebalų (riebalų kaupiasi pilvo ertmėje, o ne tiesiai po odos paviršiumi). Taip pat gali būti įmanoma padaryti išvadas remiantis anksčiau minėtais simptomais. Pavyzdžiui, tie, kuriems trūksta vitamino D, rečiau sportuos reguliariai. Tai akivaizdžiai padidina jų galimybes laikui bėgant tampa nutukęs.

Skirtumas tarp koreliacijos ir priežastinio ryšio

Gana aišku, kad tarp vitamino D lygio ir didesnio KMI yra ryšys; bent jau nemaža dalis suaugusių gyventojų. Vis dėlto turėtume pabrėžti, kad tiesiog dviejų sąlygų koreliacija nebūtinai reiškia, kad viena sukelia kitą. Paprasčiau tariant, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Pradėti nuo tvirto mitybos pagrindo

Ar šiuo metu nerimaujate dėl savo kūno masės indekso? Jei taip, įsitikinkite, kad gaunate daug vitamino D. Tai gali būti papildyta, jei nenorite arba negalite vartoti anksčiau minėtų maisto produktų. Be to, atkreipkite dėmesį į tai įsisavinti kitus sveikos gyvensenos įpročius. Dar vienas praktinis metodas apima Spatz3 reguliuojamo skrandžio baliono naudojimą. Kadangi šis priedas riboja bet kuriuo metu suvartojamų kalorijų kiekį, jis yra galingas būdas kontroliuoti nutukimą ir galiausiai sumažinti KMI. Vykdomų tyrimų dėka beveik nekyla abejonių, kad ryšys tarp vitamino D ir KMI ne taip jau tolimoje ateityje taps dar aiškesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI