Draudžiami maisto produktai, kai dėvite breketus

Draudžiami maisto produktai, kai dėvite breketus

Kronšteinai yra maži komponentai, pritvirtinti prie priekinio arba liežuvinio dantų paviršiaus padėti nukreipti juos į gydytojo ortodonto pageidaujamą padėtį kad būtų pasiekta teisinga padėtis ir įkandimas. Sumontavus laikiklius, svarbu padaryti viską, kas įmanoma, kad juos būtų galima prižiūrėti garantuoti, kad gydymas bus atliktas be problemų ir kad būtų galima pasiekti geriausių įmanomų rezultatų.

Laikikliai ir arkos, laikančios juos tarpusavyje, gali būti pažeistas arba atsilaisvino nuo per kieto ar lipnaus maisto; atitinkamai, svarbu nekramtyti kieto maisto, pavyzdžiui, mėsos, duonos ar žalių daržovių. Tai reiškia, kad reikia neleisti jiems išeiti, nes jei taip atsitiks, gydymas neišvengiamai truks ilgiau. Taip pat reikia vengti lipnaus maisto, pavyzdžiui, saldumynai ir kramtomoji guma, taip pat maistas, kurį jūs turi kąsti dantimis, pavyzdžiui, obuoliai ir sumuštiniai.

Patartina maistą supjaustyti mažais gabalėliais ir kramtyti krūminius dantis. Su saldus maistas ir gėrimai, taip pat yra didesnė rizika, kad maisto likučiai įstrigs ir kaupsis apnašos, kurios gali sukelti dantų ėduonį. Kronšteinų juostos, kurios dedamos taip, kad jos būtų sujungtos su lanku, paprastai yra skaidrios ir gali būti dėmėtos suvartojus tamsus maistas ir gėrimai pavyzdžiui, kava ar raudonasis vynas.

Pagrindiniai maisto produktai, kurių reikia vengti, yra šie:

Kramtomoji guma: jis labai lipnus ir gali įstrigti tarp skliaustų. Tai nėra labai rekomenduojamas maistas nešiojant breketus, nes jų valymas, jei kramtomoji guma priliptų prie breketų, gali būti košmaras.

Lipnūs saldūs daiktai: pavyzdžiui, irisai ir saldainiai, kurie gali traukti, atlaisvinti arba sulaužyti laikiklius. Savo ruožtu tokio tipo maisto produktuose dažniausiai yra daug cukraus, todėl jo vartoti taip pat nerekomenduojama, nes jis gali sukelti dantų ėduonį.

  • Nesmulkinti vaisiai ir daržovės: pavyzdžiui, obuoliai ar kukurūzų burbuolės. Šio tipo maistą geriau padalinti, supjaustyti ar susmulkinti, kad būtų galima patogiai jį valgyti nepažeidžiant skliaustų.
  • Žalios daržovės ir kietos daržovės: pavyzdžiui, morkos, bulvės ar brokoliai. Norint juos valgyti, patartina virti, virti garuose arba valgyti gerai sutrintą tyrę.
  • Salotos: salotų arba kukurūzų salotas gali būti sunku išimti iš skliaustų. Nors tai nėra vienas iš labiausiai draudžiamų maisto produktų šiame sąraše, higienos sumetimais patartina tinkamai valytis dantis po jų vartojimo.
  • Traški duona: pluta arba kieta duona. Dėl duonos mūsų laikikliai gali būti pažeisti arba nukristi. Juos geriau pakeisti minkštesne duona arba valgyti trupinius.
  • Kietas maistas: pavyzdžiui, riešutai, kieti sausainiai ir ledo kubeliai. Kietas maistas, pvz., džiovinti vaisiai, bet kokie užkandžiai ar duona, paminėta ankstesniame punkte, gali pažeisti laikiklius ir (arba) dantų lanką. Kalbant apie ledus ar saldainius, galite juos valgyti, jei tik čiulpsite ir nekandsite.
  • Gazuoti ir rūgštūs gėrimai: įskaitant natūralias vaisių sultis. Be to, kad šie gėrimai sukelia dantų ėduonį, jie gali nudažyti skliaustus.
  • Mėsa be kaulų: pavyzdžiui, vištienos sparneliai ir šonkauliukai. Mėsą patartina atskirti ir supjaustyti smulkiais gabalėliais, o ne valgyti nuo kaulo. Be to, valgant mėsą tarp dantų ir (arba) gembių paprastai susidaro gabalėliai; taigi, norint juos pašalinti, patartina naudoti dantų siūlą arba specialius ortodontinius šepetėlius, taip pat kasdieninį valymąsi.
  • Maisto produktai, kurie dažo dantis: ypač porcelianiniai laikikliai su skaidriomis juostelėmis, kurios gali įgauti atspalvį ir prarasti estetinį pranašumą. Maistas, kuris dažo dantis, yra įvairūs vaisiai ir daržovės su ryškiomis spalvomis, pavyzdžiui, burokėliai, spanguolės ar vyšnios, gėrimai, tokie kaip vynas, kava, arbata arba kai kurie gazuoti gėrimai ir padažai, tokie kaip soja, karis ar Modenos actas. Savo ruožtu, kai nešiojate breketus, turėtumėte vengti rūkyti, nes nikotinas nudažys ir pajuodins breketus bei neigiamai paveiks jūsų burnos sveikatą ir higieną.
  • Nevalgomos medžiagos: turime vengti dėti į burną daiktų, tokių kaip rašikliai ar pieštukai, nes nesąmoningai esame linkę juos įkąsti. Taip pat ortodontinio periodo metu reikia vengti kramtyti nagus.

Galiausiai, rekomenduojami maisto produktai ortodontinio periodo metu, ypač pirmosiomis dienomis ir savaitėmis, valgykite tyreles arba šaltą ar šiltą sriubą, virtą maistą, subrendusius vaisius, mėsą, pvz., vištieną, supjaustytą smulkiais gabalėliais, arba žuvies filė be kaulų arba, jei pasirinksite be kaulų. žuvies, prieš tai išimkite kaulus. Vadinasi, gydymo tiesinti dantis metu gali būti, kad kai kurie dietą reikia šiek tiek pakoreguoti skirtas prižiūrėti breketus ir nepakenkti jų funkcijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI