Ar stresas ir nerimas veikia mūsų dantis?

Ar stresas ir nerimas veikia mūsų dantis?

Stresas gali turėti didelės įtakos visiems mūsų gyvenimo aspektams, tačiau dauguma žmonių nesuvokia, kaip jis taip pat gali paveikti mūsų burnos sveikatą.

Normalūs ir sveiki dantys turi būti neskaidrūs, tačiau kai kurių žmonių pradiniai dantų kraštai laikui bėgant tampa kiek peršviečiami ar net trumpėja ar nusidėvi. Tai gali būti daugiausia dėl dantų griežimo, dar vadinamo bruksizmu.

Dažniausiai žmonės, kurie griežia dantis ar sukanda žandikaulį, nesuvokia, kad tai daro, arba daro tai miegodami, todėl burnos apsauga yra pats sėkmingiausias gydymo metodas, apsaugantis dantis ir neleidžiantis jiems nusidėvėti. . Per didelis dantų susidėvėjimas gali sukelti pulpos apšvitą ir užsikrėtimą; vadinasi, būtina pašalinti nervus nuo šių dantų.

Kitas dažnas temporomandibulinio ar miofascialinio skausmo sutrikimo streso požymis yra spragtelėjimai ar triukšmai žandikaulio sąnaryje ir skausmas atidarant burną.

Dantenų kraujavimas yra periodonto ligos (gingivito arba periodontito) simptomas, kurį gali sukelti arba sustiprinti stresas ir nerimas. Gali būti, kad reikalingas dantenų gydymas, pavyzdžiui, išsamus valymas.

Stresas ir nerimas taip pat gali sukelti skrandžio rūgščių kaupimąsi, o tai gali sukelti rūgšties refliuksą ir, atitinkamai, blogą burnos kvapą.

Norint išvengti visų šių problemų atsiradimo, pirmiausia reikia kovoti su stresu ir nerimu, antra, palaikyti gerą burnos sveikatą valant dantis du kartus per dieną, naudojant dantų siūlą ir reguliariai lankantis pas odontologą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI