Kas yra negerai su manimi? Kaip jaustis geriau, kai nežinai, kodėl man liūdna

Kas yra negerai su manimi? Kaip jaustis geriau, kai nežinai, kodėl man liūdna

Ar kada nors jautėtės liūdnas be jokios priežasties? Praėjusią savaitę pabudau ir žinojau, kad tai bus laisva diena. Jaučiausi liūdna be jokios priežasties ir negalėjau susimąstyti „kas man negerai?“. Situacija buvo paini, todėl nusprendžiau parašyti šį vadovą, kad padėtų jums, jei nežinote, kodėl esate liūdnas. Tikiuosi, kad tai padės jums išsivaduoti iš savo keiksmažodžių.

Ar yra trigeris?

  • Daugiau nei tikėtina, kad jūsų liūdesio priežastis.
  • Kartais gali būti sudėtinga tai suprasti, jei nežinai, kodėl tau liūdna.
  • Pažvelkite į praeitą savaitę ir pažiūrėkite, ar įvyko kokių nors pokyčių ar veiksnių, dėl kurių liūdna.
  • Ar teko patirti streso darbe?
  • Ar viename iš jūsų santykių kažkas negerai?
  • Ar pastarosiomis dienomis buvo kažkas kitokio, kas galėjo būti veiksnys?
  • Jei negalite to išsiaiškinti, nesijaudinkite dėl to.
  • Jūs esate žmogus ir normalu turėti daugybę emocijų.
  • Neteiskite savęs už liūdesį.
  • Pabandykite išsiaiškinti, kas negerai, ir jei vis dar nežinote priežasties, tęskite.
  • Pasirinkę tai ir vertindami save dėl liūdesio, tai tik pabloginsite.

Ar tau depresija?

Kartais depresijos simptomai gali atrodyti kaip liūdesys be jokios priežasties. Nors gerai jaustis liūdnam arba nežinoti, kas negerai, jei be jokios priežasties jaučiatės nusilpęs kelias dienas iš eilės, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju. Kai kurie depresijos simptomai yra šie:

  • Negalite užmigti arba miegate per daug
  • Prarasite susidomėjimą veikla, kuri jums patiko
  • Nevalgo arba valgo per daug
  • Liūdesio ar beviltiškumo jausmas
  • Nuovargis
  • Irzlumas
  • Skausmai

Ar reikia atlikti pakeitimus?

Kartais liūdesys yra signalas, kad kažkas jūsų gyvenime nebeveikia arba nebetarnauja. Kaip apskritai jautiesi pastaruoju metu? Ar dauguma dienų jaučiatės gana gerai, ar velkasi per savo gyvenimą? Jei galite nustatyti, kas sukelia jūsų liūdesį, suplanuokite, kaip pradėti tai pakeisti. Pokyčiams paprastai reikia laiko, bet planas visada padeda jaustis geriau. Jaučiuosi stipriausias, kai turiu tikslų ir aiškų kelią, kaip pagerinti savo gyvenimą.

  • Ar reikia keisti profesiją?
  • Persikelti į naują butą?
  • Susirasti naujų draugų?
  • Valgyti geresnę dietą?
  • Pradėti mankštą?
  • Daugiau miegoti?

Tik jūs žinosite atsakymus, kurie pagerins jūsų gyvenimą ir ar reikės ką nors keisti. Verta skirti šiek tiek laiko savęs paklausti, ar šis liūdesys tėra praeinanti emocija, ar jį sukelia elgesys ar išorinis veiksnys jūsų gyvenime. Nuolat stengiuosi atsisakyti dalykų, kurie man netinka, ir pridedu naujų įpročių, kurie pagerins mano gyvenimą. Rašydama tai stengiuosi atsisakyti alkoholio ir įtraukti kasdienius pasivaikščiojimus su savo šunimi. Kokius įpročius galėtumėte įtraukti į savo kasdienybę, kurie pagerintų jūsų gyvenimą, ir kokių galėtumėte atsisakyti, kurie jus stabdo? Pasirinkite vieną dalyką, kurį norite pridėti, ir vieną dalyką, kurio atsisakykite ir pažiūrėkite, ar tai pagerins jūsų bendrą nuotaiką.

Išsiaiškinkite, kaip tai jums tarnauja

Tikiu, kad liūdesys iš tikrųjų man pasitarnauja ir, nors tai nėra mano mėgstamiausia emocija, manau, kad dėkingumas už jį iš tikrųjų padeda man jį išgyventi. Žemas laikas verčia mane labiau vertinti gerus savo gyvenimo laikus. Liūdesys verčia mane labiau vertinti džiaugsmą. Tai iš tikrųjų leidžia man visapusiškiau mėgautis gyvenimu. Manau, kad mums reikia neigiamų emocijų kontrasto, kad jis plėstųsi ir padėtų mums augti. Dauguma mano svarbiausių gyvenimo akimirkų nutiko tada, kai jaučiausi labai blogai. Neigiamos emocijos ir jausmai yra išimtinai atsakingi už tai, kad susiradau darbą, kurį iš tikrųjų myliu, giliai dirbu su savo terapeutu, kad išsigydyčiau senas traumas ir atsikratyčiau nesveikų santykių. Jei tais laikais nebūčiau jautęsis liūdnas ar nusiminęs, nebūčiau turėjęs motyvacijos keisti savo gyvenimą. Kai esi patenkintas, lengva likti ten, kur esi, ir niekada netapti tokiu žmogumi, koks turi būti. Mes nesame skirti sustingti ir tikiu, kad blogos dienos išlenda, kad padėtų man sukurti gilesnį dėkingumo sluoksnį už laimę, kurią turiu gyvenime, ir padėti man augti. Paklauskite savęs, kaip jums pasitarnauja šis liūdesys? Kokia čia pamoka? Kaip liūdesį galima pamatyti kitaip?

Būkite dėkingi

Nusivylimas primena man, kad turiu šiek tiek laiko suskaičiuoti savo palaiminimus. Dėkingumas yra viena iš mano mėgstamiausių emocijų, ir aš visada jos siekiu, kai man liūdna. Žinoma, gerai jaustis liūdnai ir šiek tiek pasinerti, kai tau liūdna, bet aš paprastai mėgstu sutelkti dėmesį į teigiamą dalyką, net kai man liūdna. Man patinka mesti sau iššūkį kuo greičiau parašyti 100 dalykų, už kuriuos esu dėkingas. Tikslas yra galvoti apie mažus dalykus, apie kuriuos paprastai negalvojate, pavyzdžiui, apie blakstienas ir kojines.

Net kai jaučiuosi silpnai, mėgstu sau priminti, kad iš tikrųjų esu nepaprastai palaiminta. Tai padeda man išlikti per ilgai liūdnai ar taip nusilpti, kad galiausiai iššaukiu depresijos epizodą. Už kokius dalykus savo artimoje aplinkoje esate dėkingas? Kas šiuo metu tavo gyvenime vyksta gerai? Jei nežinote, kas negerai, praktikuodami dėkingumą galite atsikratyti silpnų jausmų.

Įvertinkite savo pokalbį

Turėjau labai sunkiai dirbti, kad kalbu apie save. Iš prigimties nesu pozityvus žmogus. Mano vidinis dialogas gali labai greitai virsti visišku šiukšlynu, jei nesu tyčia su savo mintimis. Atlikite savo vidinio dialogo auditą ir pastebėkite, ar jis daugiausia neigiamas ar teigiamas? Kokius pasakojimus ir istorijas pasakojate apie savo gyvenimą? Jei vaikščiojate aplinkui sakydami sau, kad gyvenimas yra sunkus ir nesąžiningas, tai jums atrodys tiesa. Mano pasakojimų ir kalbėjimo su savimi keitimas buvo labai naudingas mano bendrai laimei ir gerovei.

Susidoroti su stresu

Sveikos streso įveikos strategijos man pakeitė žaidimą. Į alkoholį ir maistą kreipdavausi tada, kai turėjau blogą dieną arba jaučiausi priblokštas savo gyvenimo. Turėjau atsisakyti šių įpročių ir sukurti sveikus streso įveikos mechanizmus. Mūsų kultūra linkusi šlovinti nuolatinį darbą ir niekada nedaryti pertraukų. Tai iš tikrųjų pavojinga, nes stresas gali būti tikrai pavojingas jūsų sveikatai. Kokias įveikimo priemones naudojate, kai jaučiate stresą? Ar jie apskritai pagerina jūsų gyvenimą? Ar jūsų gyvenime yra kažkas, kas sukelia per daug streso?

Jei netinkamai susidorojate su stresu, tai gali pasireikšti liūdesiu ar kitomis emocijomis. Jei jaučiate stresą, jums gali tekti susiplanuoti tam tikrus įsipareigojimus. Pasakykite savo viršininkui, kad jums reikia pertraukos, paprašykite savo partnerio daugiau pagalbos namuose arba pasamdykite ką nors, kas padėtų jums atlikti kai kurias užduotis. Stresas yra labai svarbus, nes vėliau jis gali sukelti rimtų fizinės ir psichinės sveikatos problemų.

Meditacija

Ilgą laiką į meditaciją žiūrėjau skeptiškai. Nemaniau, kad tai iš tikrųjų ką nors man padės ir, nors girdėjau žmones kalbant apie tai, kaip tai buvo puiku, vis tiek skeptiškai žiūriu. Norėčiau, kad būčiau pradėjęs tai daryti anksčiau! Tai tikrai suteikė man daugiau ramybės ir aiškumo. Nors darau trumpus, vis tiek matau didelį skirtumą, kai darau juos ryte.

Pasidavimas

Šiame įraše noriu suteikti jums daug įrankių, kurie padės jaustis geriau, kai nežinote, kodėl esate liūdnas. Tačiau manau, kad svarbu pažymėti, kad kartais jūs turite pasiduoti ir tiesiog leisti sau liūdną dieną. Būna daugybė dienų, kai nusprendžiu pasinerti į savo blogą nuotaiką. Žmonėms svarbu leisti sau jausti savo jausmus, o ne bėgti nuo jų ir nesislėpti. Jei nežinote, kodėl jums liūdna, geriausia būtų pasiduoti ir leisti sau pajusti savo jausmus.

Jei einate šiuo keliu, svarbiausias dalykas yra susitaikyti su tuo, kad jūsų diena yra liūdna, ir nuspręsti nesmerkti savęs už tai. Aš galiu būti labai griežtas sau ir kai išgyvenu liūdną dieną, esu linkęs susimušti arba jaustis dėl to tikrai kaltas. Dėl to bloga nuotaika išlieka ilgiau ir man sunkiau vėl jaustis savimi. Nuspręskite leisti sau šiek tiek liūdėti ir tiesiog palikti save ramybėje.

Būk sveikas

Žiūrėk, tikrai yra kur suvalgyti daugybę ledų ir tikrai pasilenkti. Tačiau jei jaučiatės liūdni be jokios priežasties ir norite pradėti jaustis šiek tiek geriau, nesveikas maistas tikriausiai nėra tinkamas būdas. Liūdesys yra puiki priežastis pasirūpinti savimi, įskaitant fizinę sveikatą. Iššūkį sau atlikti detoksikaciją ir išgerti toną vandens.

Valgykite maistą, kuris suteikia energijos ir leidžia jaustis gerai. Gali būti sunku susidoroti su liūdesiu ir kuo daugiau energijos turite ir kuo geriau bendrai jausitės, tuo lengviau bus. Jei nežinote, kodėl jums liūdna, sutelkdami dėmesį į savo fizinę sveikatą, galite jaustis geriau. Jei jaučiatės prislėgti, taip pat siūlau visiškai atsisakyti alkoholio, kol pasijusite geriau. Kiekvienas į alkoholį reaguoja skirtingai, tačiau jis gali turėti neigiamos įtakos jūsų psichinei sveikatai ir dar labiau pabloginti savijautą.

Padarykite ką nors linksmo

Kartais jums tiesiog reikia beprotiško išsiblaškymo. Leiskite laiką su savo linksmiausiu draugu arba padarykite ką nors, kas jus nudžiugintų. Nors yra kur pasilenkti į liūdesį, yra laikas atsistoti ir jį nusikratyti. Jei pavargote jaustis bejausmiai, padarykite ką nors, kad jaustumėtės geriau! Surenkite šokių vakarėlį savo svetainėje. Žiūrėti stand up komediją. Praleiskite laiką su draugais ar šeima. Eikite tyrinėti ką nors savo mieste. Važiuok. Jei nežinote, kas negerai, gali būti geriausia kuriam laikui atitraukti mintis nuo to.

Judink savo kūną

Mankšta yra mano mėgstamiausias būdas išsivaduoti. Jei nežinote, kas negerai, bet norite jaustis geriau, siūlau atsistoti ir pajudinti kūną. Man patinka šios treniruotės namuose, bet jūs taip pat galite tiesiog eiti pasivaikščioti. Kai man liūdna ir leidžiu sau sėdėti, galiu pasijusti dar blogiau. Pratimai suteiks jūsų smegenims endorfinų, kurie gali padėti jaustis geriau, jei jaučiatės liūdni be jokios priežasties. Išėjimas į lauką man labai padeda, kai jaučiuosi nusilpęs, todėl jei nenoriu atlikti sunkios treniruotės, mėgstu eiti pasivaikščioti su šunimi arba pasivažinėti dviračiu.

Išėjimas iš namų ir lauke dažniausiai man padeda, kai nežinau, kas su manimi negerai. Be to, jūs taip pat rūpinatės savo fiziniu kūnu. Tai abipusiai naudinga. Tikiuosi, kad šis įrašas suteiks jums idėjų, ką daryti, kai nežinote, kas negerai arba kodėl jaučiatės liūdni. Žinau, kad kai nežinau, kas su manimi negerai, galiu būti labai nusivylęs, bandydamas išsiaiškinti, ką daryti. Galiausiai jūs esate savo gyvenimo ekspertas ir žinote, ką daryti geriausia. Nusprendimas nudžiuginti save arba pasilenkti ir praleisti dieną liūdniems yra gerai. Kol darai tai, kas, tavo manymu, yra geriausia tau, eini teisingu keliu. Tikiuosi, kad greitai pasijusite geriau! Turiu daug kitų pranešimų apie depresijos valdymą, kuriuos galite peržiūrėti, jei ieškote daugiau išteklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI