Ar šalto vandens gėrimas yra naudingas ar žalingas jūsų sveikatai?

Ar šalto vandens gėrimas yra naudingas ar žalingas jūsų sveikatai?

Nors geriant bet kokios temperatūros vandenį – šaltą, karštą ar drungną – palaikoma bendra savijauta, manoma, kad karšto vandens gėrimas yra naudingesnis. Tačiau kai kurie žmonės nori gerti šaltą vandenį, kad atvėsintų ir numalšintų troškulį. Nors karštas vanduo laikomas geresniu svorio metimui, ar yra kokių nors ypatingų šalto vandens gėrimo privalumų? Ateik, sužinok!

Šalto vandens gėrimo nauda

Štai 7 šalto vandens gėrimo pranašumai:

1. Išlaiko hidrataciją

Nesvarbu, ar geriate šaltą, šiltą ar kambario temperatūros vandenį, jis padeda išlaikyti hidrataciją. Šaltas vanduo labiau gaivina ir gali padidinti bendrą vandens suvartojimą, palyginti su šiltu vandeniu. Šaltas vanduo taip pat gali padėti sumažinti prakaitavimo problemą ir užkirsti kelią dehidratacijos rizikai. Įsitikinkite, kad esate gerai hidratuotas, kad palaikytumėte bendrą sveikatą ir išvengtumėte virškinimo bei kūno temperatūros svyravimų.

2. Metabolizmo skatinimas

Keista, bet šaltas vanduo gali žymiai pagreitinti medžiagų apykaitą. Kaip rašoma žurnale Active, neseniai atliktas vokiečių mokslininkų tyrimas atskleidė, kad kasdien išgeriant šešis puodelius šalto vandens, gali sustiprėti medžiagų apykaita ramybės būsenoje, todėl per dieną sudeginama maždaug 50 kalorijų, o tai yra maždaug tiek pat, kiek sudegintum eidamas 15 minučių. Ši pagerinta medžiagų apykaita prisideda prie veiksmingo ir sveiko svorio metimo.

3. Detoksikuoja jūsų kūną

Manoma, kad šaltas vanduo labai veiksmingai detoksikuoja organizmą, išplauna toksinus ir neleidžia jiems kauptis, o tai gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Tačiau norint patirti šiuos detoksikacijos pranašumus, labai svarbu palaikyti tinkamą hidrataciją. Priešingu atveju gali atsirasti tokių simptomų kaip galvos skausmas, galvos svaigimas ir nuovargis.

4. Atsistatymas po treniruotės

Po įtemptos treniruotės jūsų kūnas gali patirti raumenų uždegimą ir padidėti kūno temperatūra. Šaltas vanduo padeda atvėsinti jūsų kūną ir sumažina kūno temperatūrą, sumažina perkaitimą ir padeda raumenims atsigauti po treniruotės (ar net prieš treniruotę). Taip pat po treniruotės galite šiek tiek laiko praleisti ledinėje vonioje, kad jūsų kūnas greičiau pasveiktų ir sumažėtų skausmas.

5. Skausmo malšinimas

Šaltas vanduo gali palengvinti tam tikrų tipų skausmą. Jis gali būti veiksmingas malšinant galvos skausmą ir migreną, nes sutraukia kraujagysles ir sumažina kraujo tekėjimą į galvą, taip sumažinant skausmą. Tačiau turėtumėte būti atsargūs, nes šaltas vanduo gali sustiprinti diskomfortą, jei skauda gerklę, menstruacinius skausmus ar sergate achalazija – liga, kuri trukdo maistui patekti per stemplę.

6. Skatina švytinčią odą

Visi žinome šalto vandens terapijos naudą odai. Panardinimas veidą į ledinį vandenį nuramina sudirginimą, sutraukia poras, pagerina bendrą odos spalvą, mažina paraudimą, patinimą ir paburkimą. Taigi šaltas vanduo gali įvairiais būdais pagerinti odos sveikatą. Tiesą sakant, šalto vandens gėrimas taip pat gali padėti sumažinti poras ir suteikti jums natūralų švytėjimą.

7. Gerina budrumą

Be kofeino gėrimo, šalto vandens gėrimas taip pat padeda išlikti dėmesingiems ir labiau susikaupusiems. Šaltas vanduo gali greitai prisotinti energijos ir pagerinti budrumą, todėl tai puikus pasirinkimas, kai reikia išlikti budriems ir susikaupusiems“ Nors šaltas vanduo teikia tiek daug naudos sveikatai, būtina subalansuoti jį su kambario temperatūros vandeniu, ypač valgant, nes šaltas vanduo gali sutrikdyti virškinimą.

Šalto vandens gėrimo rizikos veiksniai

Štai trys pagrindiniai šalto vandens gėrimo pavojai arba šalutiniai poveikiai:

1. Virškinimo problemos: Itin šaltas vanduo kai kuriems žmonėms kartais gali sukelti virškinimo sutrikimų. Taip nutinka todėl, kad šaltas vanduo trukdo pasisavinti maistines medžiagas ir lėtina virškinimą, todėl maistas sunkiai skaidomas.

2. Gerklės skausmas: Šalto vandens vartojimas gali sukelti gerklės skausmą ir užsikimšusią nosį. Tai daro jus pažeidžiamus daugeliui kvėpavimo takų infekcijų.

3. Širdies ritmo pokytis: Šaltas vanduo taip pat yra atsakingas už širdies susitraukimų dažnio sumažėjimą. Taigi, įsitikinkite, kad geriate kambario temperatūros vandenį. Taigi, ponios, galite gerti šaltą vandenį, bet venkite itin šalto vandens ir gerkite tik šaltą vandenį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI