Ar PTSD gali sukelti seksualinę disfunkciją?

Ar PTSD gali sukelti seksualinę disfunkciją?

Potrauminio streso sutrikimas (PTSD) yra psichikos būklė, kurią gali sukelti traumuojantis įvykis, pvz., rimta avarija, fizinė ar seksualinė prievarta, karas ir konfliktas, arba jį patyrus. Jam dažnai būdingi įkyrūs, kankinantys prisiminimai, prisiminimai ar košmarai apie įvykį; žmonių, vietų ar dalykų, kurie primena įvykį, vengimas; sustiprėjusios emocinės ir fizinės reakcijos į dirgiklius; ir neigiami nuotaikos ar mąstymo pokyčiai.

Ankstesni tyrimai atskleidė ryšį tarp PTSD ir seksualinių sunkumų, tačiau ar PTSD iš tikrųjų gali sukelti seksualinę disfunkciją? Ekspertai teigia, kad PTSD simptomai gali turėti įtakos seksualiniams sunkumams, jei seksualinės veiklos metu atsiranda kankinančių minčių ar prisiminimų, sekso metu asmuo jaučiasi emociškai ar fiziškai pažeidžiamas, seksualinė veikla ar jos aspektai primena asmeniui apie traumuojantį įvykį ir (arba) neigiami įsitikinimai ar padidėjęs jautrumas dirgikliams apsunkina dalyvavimą patirties metu.

Kadangi kovos poveikis dažnai gali sukelti PTSD, tai yra viena iš labiausiai paplitusių psichinės sveikatos būklių, turinčių įtakos JAV veteranams ir kariškiams. Taigi neseniai autoriai Seksualinės medicinos žurnalas tyrime siekta išsiaiškinti niuansuotą ryšį tarp PTSD ir seksualinių sunkumų, sistemingai peržiūrint su šia tema susijusius tyrimus šioje populiacijoje.

Sistemingoje apžvalgoje iš viso buvo atlikti 43 tyrimai (anglų kalba), kuriuose buvo tiriamas ryšys tarp PTSD ir JAV veteranų bei karinio personalo seksualinių problemų. Šie 43 tyrimai buvo suskirstyti į kategorijas pagal seksualinį rezultatą, įskaitant: bendrą seksualinę funkciją, seksualinį potraukį, seksualinį susijaudinimą, erekcijos sutrikimą, orgazmo funkcionavimą, priešlaikinę ejakuliaciją, seksualinį skausmą, seksualinį pasitenkinimą, seksualinį kančią, seksualinės veiklos dažnumą ir svarbą. sekso.

Kruopšti nustatytų tyrimų analizė patvirtino, kad PTSD yra susijęs su padidėjusia vieno ar kelių seksualinių sunkumų atsiradimo rizika, nors nebūtinai visose kategorijose. Pavyzdžiui, kai kurie tyrimai, tiriantys ryšį tarp PTSD ir veteranų bei karinio personalo seksualinės funkcijos, parodė nereikšmingas asociacijas (kaip seksualinio susijaudinimo atveju) arba skirtingus rezultatus (orgazmo funkcionavimas, erekcijos sutrikimas, priešlaikinė ejakuliacija, seksualinis skausmas ir kt. seksualinio aktyvumo dažnis).

Nepaisant to, ryšys tarp PTSD ir seksualinių sunkumų buvo ryškiausias bendrosios seksualinės funkcijos, seksualinio pasitenkinimo, seksualinio potraukio (seksualinio aktyvumo motyvacijos būsenos) ir seksualinio išgyvenimo (nerimas, nusivylimas ar nerimas dėl seksualinės veiklos) kategorijose.

Apskritai šių kategorijų tyrimai patvirtino silpną ar vidutinį ryšį tarp PTSD ir atitinkamų seksualinių sunkumų. Tačiau autoriai pažymi, kad daugelis šių tyrimų neatsižvelgė į kitus kintamuosius, kurie gali turėti įtakos seksualinei funkcijai, pavyzdžiui, depresijai.

Be to, šioje apžvalgoje nurodytuose tyrimuose nebuvo vertinami seksualiniai rezultatai ar nuosekliai vertinami PTSD simptomai, o tai riboja galimybę iš tikrųjų palyginti jų rezultatus. Papildomi tyrimai, sprendžiantys šiuos apribojimus, būtų naudingi siekiant dar labiau išsiaiškinti ryšį tarp PTSD ir seksualinių sunkumų.

Vis dėlto šio tyrimo rezultatai rodo, kad veteranai ir kariškiai, kenčiantys nuo PTSD, gali turėti didesnę riziką patirti bent vieną seksualinį sunkumą. Asmenims, sergantiems PTSD, gali būti naudinga aptarti savo seksualinę sveikatą su patikimu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad būtų galima nustatyti galimas įveikos strategijas ir (arba) gydymo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI