Vulvovaginitas

Vulvovaginitas

Vulvovaginitas yra viena iš labiausiai paplitusių ginekologinių ligų, kurios metu vulvos (išorinių lytinių organų) ir makšties uždegimas. Dažniausios ligos priežastys yra virusinės, bakterinės, grybelinės ir parazitinės infekcijos. Pagrindiniai simptomai: gausios išskyros iš makšties, skausmas ir niežėjimas tarpvietėje, vulvos patinimas ir paraudimas.

Kas yra vulvovaginitas

Terminas „vulvovaginitas“ kilęs iš dviejų lotyniškų žodžių: vulva („išoriniai lytiniai organai“) ir vagina („makštis“). Vulva – išorėje esantys moters reprodukcinės sistemos organai, tarp kurių yra gaktos, didžiosios ir mažosios lytinės lūpos, klitoris, makšties prieangis, mergystės plėvė, taip pat išorinė šlaplės anga – šlaplė.

Makštis yra 8–10 cm ilgio kanalas su elastingomis raumenų sienelėmis, kuris tarnauja kaip reprodukcinio trakto pradžia. Makšties lytinis aktas vyksta per makštį, taip pat išsiskiria įvairios gleivinės išskyros, mėnesinių kraujas. Gimdymo metu makšties išsiplėtimas leidžia kūdikiui išeiti.

Makštis yra moters vidinis reprodukcinis organas, esantis dubenyje

Sergant vulvovaginitu, vulva ir makštis užsidega, todėl merginai ar moteriai atsiranda netipinių išskyrų iš lytinių organų, atsiranda niežulys, skausmas, deginimas ir patinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI