Ar Laimo liga išgydoma?  Erkės, simptomai ir gydymas

Ar Laimo liga išgydoma? Erkės, simptomai ir gydymas

Šviečia saulė ir čiulba paukščiai – beveik pats tinkamiausias metų laikas leistis į takelius ar įrengti stovyklavietę. Kai mėgaujatės grynu oru ir vėsiu vėjeliu, svarbu atsiminti keletą dalykų: būkite hidratuoti, naudokite apsaugos nuo saulės priemones ir apsisaugokite nuo erkių ir kitų vabzdžių.   Erkės gali pernešti Laimo ligą. Šia liga galite užsikrėsti įkandus juodakojų erkių. Būdingi Laimo ligos simptomai ūminėje stadijoje yra „bullseye“ bėrimas (migracinė eritema), karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis ir raumenų bei sąnarių skausmai. Negydant Laimo liga gali progresuoti ir apimti neurologines, širdies ir sąnarių problemas. Laimo liga pastaraisiais metais tapo prieštaringa – ne todėl, kad Laimo liga neegzistuoja (ji yra) arba kad ji negali sukelti ilgalaikių problemų (gali), bet todėl, kad grobuoniški veikėjai gali skatinti neįrodytus diagnostinius tyrimus ar gydymą. Padedame atskirti faktus iš fantastikos.

Kodėl tiek daug žmonių serga Laimo liga?

Jei žygiuojate ar stovyklaujate labai miškingose ​​vietovėse, rizikuojate įsisiurbti erkėmis. Remiantis CDC, atvejai, apie kuriuos pranešta už šių regionų ribų, greičiausiai atsirado dėl užsikrėtimo kitoje valstybėje, o paskui keliaujant kitur.   Taip pat mylime augintinius. Erkės mėgsta prisirišti prie šunų ir kačių. Galite užsikrėsti Laimo liga, jei jūsų augintinis atsineš erkių į jūsų namus.

Nervinatės dėl erkės įkandimo? Štai ką reikia žinoti apie Laimo ligą nuo simptomų iki gydymo

Ar Laimo liga išgydoma?

Taip. Daugumai žmonių antibiotikų kursas (apie 2–4 savaites) sunaikins infekciją be ilgalaikės žalos.

Ar galite visiškai pasveikti nuo Laimo ligos?

Dauguma žmonių visiškai pasveiksta. Tačiau gali atsirasti ilgalaikių pažeidimų, ypač jei gydymas atidedamas. Pasak Johnso Hopkinso medicinos, kai kuriems žmonėms, sergantiems Laimo liga, gali išsivystyti po Laimo ligos sindromas (PLDS), kuriam būdingas nuolatinis raumenų ir kaulų bei nervų skausmas, nuovargis ir atminties sutrikimas. Johnso Hopkinso mokslininkai neseniai paskelbė apžvalginį straipsnį „Frontiers in Neurology“, kuriame aprašoma, kaip gali atsirasti autonominės nervų sistemos disfunkcija pacientams, sergantiems PLDS. Kai kurie sindromai, kuriems būdinga autonominės nervų sistemos disfunkcija, yra laikysenos ortostatinės tachikardijos sindromas (POTS) ir refleksinė simpatinė distrofija (sudėtingas regioninis skausmo sindromas arba CRPS). Šios sąlygos gali sukelti daugybę simptomų, pradedant nuo galvos svaigimo ar alpimo iki stipraus skausmo. Svarbu pasikalbėti su gydytoju, kad jis padėtų tiksliai nustatyti jūsų simptomų priežastį.

Kam turėčiau pasitikėti, kad padėtų mano simptomams?

Jūsų pirminės sveikatos priežiūros gydytojas arba infekcinių ligų gydytojas yra labiausiai kvalifikuotas padėti, jei įtariate, kad galite sirgti Laimo liga arba neatsigavote po Laimo ligos. Jei turite sunkių Laimo komplikacijų arba PLDS, gali padėti neurologas, kardiologas ar reumatologas. Jūs galite visiškai apsisaugoti nuo erkių dėvėdami ilgas rankoves ir kelnes, naudodami vabzdžių repelentus, reguliariai tikrindami odą ir maudydamiesi po dušu. Imdamiesi šių atsargumo priemonių galite žaisti visą dieną ir apsaugoti nuo klaidų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI