8 stulbinantys golfo žaidimo privalumai sveikatai

8 stulbinantys golfo žaidimo privalumai sveikatai

vyras siūbuoja golfo lazdą golfo aikštynevyras siūbuoja golfo lazdą golfo aikštyne

Laikai, kai buvo tikima, kad golfo žaidėjai turi antsvorio, alų geriantys garsiakalbiai su blogomis kelnėmis, jau seniai praėjo, nes daugelis sveikai besirūpinančių suaugusiųjų golfą naudoja kaip būdą sumažinti svorį ir išlaikyti puikią sveikatą.

Daugelį stebina tai, kad puikus golfo žaidimas gali būti platforma stiprinti jėgą, nuosekliai judėti ir užduotis, kurios įtraukia protą. O senjorams golfas gali būti būdas išlikti aktyviems fiziniu ir socialiniu lygmeniu, sudarant tvirtą pagrindą ilgalaikei sveikatai.

Jei norėjote užsiimti golfu, bet bijojote pabandyti, būkite tikri, kad šis žaidimas gali jums pasiūlyti daug būdų palaikyti kraujospūdį ir širdies ritmą, tuo pačiu užtikrinant mažos rizikos ir mažo poveikio treniruotę. .

8 golfo žaidimo nauda sveikatai

Štai aštuoni stebinantys golfo žaidimo privalumai sveikatai, kurie turėtų paskatinti griebti lazdas ir paspausti nuorodas.

1. Prailgina jūsų gyvenimo trukmę

Galbūt skamba beprotiškai, bet populiarus Švedijos tyrimas parodė, kad golfas gali pailginti jūsų gyvenimą. Karolinska Institutet, Švedijos medicinos universitetas Solnoje, Stokholmo priemiestyje, sudarė 300 000 piliečių apklausą ir išsiaiškino, kad tie asmenys, kurie reguliariai žaidžia golfą, paprastai gyvena penkeriais metais ilgiau nei kiti švedai, kurie to nepatyrė.

Tyrimas, paskelbtas Scandanavian Journal of Medicine and Science in Sports, parodė, kad golfo žaidėjai reguliariai nueidavo kelis kilometrus per vieną raundą ir išbūdavo aktyvūs kelias valandas per dieną klube. Be to, golfo žaidėjai naudojosi socialiniais ir psichologiniais žaidimo su draugais ir šeima aspektais.

Žinoma, tyrimą atlikę profesoriai pripažino, kad golfas gali būti ne vienintelė tyrimo dalyvių mirtingumo sumažėjimo priežastis, o žaidimas gali būti bendros sveikos gyvensenos, apimančios svorio palaikymą ir reguliarumą, dalis. pratimas.

Įdomu tai, kad golfo žaidėjai, kurie išlaikė mažas negalias, buvo laikomi sveikiausiais iš grupės, o tyrimo autoriai manė, kad šią tendenciją lėmė dažnas golfo žaidėjas. Kaip tyrimo ataskaitoje teigė profesorius Andresas Ahlbomas: „Išlaikant mažą negalią reikia daug žaisti, todėl tai patvirtina mintį, kad daugiausiai pats žaidimas yra naudingas sveikatai“.

2. Maža sužalojimo rizika

Golfas yra vienas geriausių žaidimų, kuriuos galima žaisti norint išlaikyti savo sveikatą, nes rizika susižeisti yra nedidelė. Žinoma, galite pamatyti profesionalų golfo žaidėją, pvz., Tigerį Woodsą, visą savo karjerą kovojantį su nugaros traumomis. Vis dėlto, jūsų paprastas mėgėjas nesiūbuoja lazda beveik taip stipriai ir taip dažnai, kaip golfo žaidėjas, turintis 15 kartų pagrindinio nugalėtojo ūgį.

Sportas nereikalauja bėgimo ar sunkių judesių, tokių kaip sustojimas ir judėjimo pradžia, kaip krepšinis. Ten, kur tos didelio intensyvumo sporto šakos gali sukelti sąnarių ir raumenų skausmus, golfas yra gana rami sporto šaka, kuriai neabejotinai reikia lankstumo ir jėgos, tačiau neapima radikalių judesių, sukeliančių traumas, kaip ir daugelyje kitų fizinių veiklų.

Šis intensyvaus fizinio krūvio trūkumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl golfas yra toks populiarus tarp senjorų. 70–80 metų amžiaus žmonės gali reguliariai naudotis vežimėlio pagalba, kad galėtų žaisti ankstyvą raundą ir mėgautis su golfu susijusio judesio privalumais, nesijaudindami, kad nesusižeis ir nesusižeis, kuriam prireiks mėnesių fizinės terapijos.

Taip, golfo žaidėjai gali susižaloti sukdami čiurną žengę neteisingą žingsnį arba susižaloti nugarą po laukinio siūbavimo, tačiau tas traumas įveikti prireiks vos kelių savaičių, palyginti su kelio raiščių plyšimu.

3. Sumažina streso lygįs

Puikus būdas sumažinti stresą ir gauti naudos sveikatai, kai žaidžia golfą, yra planuoti dieną aikštyne be laiko ribų.

Pavyzdžiui, jei paskyrėte popietę tam, kad sužaistumėte ratą, tada atvykę į klubą pora valandų anksčiau galėsite atsipalaiduoti. Atvykę likus valandai ar dviem iki arbatos, galėsite pavalgyti klubo restorane su draugais. Šis maistas gali būti lėto tempo veikla, kuri gali pasiūlyti socialinę sąveiką ir energijos atstatymą per sveiką augalinį maistą.

Kai kurie golfo žaidėjai tiki, kad žaidimas gali sukelti daug streso, tačiau argumentas, kad tu esi atsakingas už savo reakciją į žaidimą, vaidina didžiulį vaidmenį atsipalaiduojant raundo metu.

Sporto psichologas iš Londono Viktoras Thompsonas CNN sakė: „Kovoti su golfo stresu paslaptis yra susitvarkyti su savo mintimis. Užuot galvoję apie tai, kaip blogai žaidžiate ar ką apie jus pagalvos kiti žmonės, turite suvokti, kad jūsų emocijos ima viršų ir kad problema yra nerimas, o ne jūsų technika.

Jei golfo aikštyne greitai susijaudinate, skirdami laiko mušti kamuoliukus ar panaudoti žalią žaismą taip pat galite sumažinti įtampą ir išvalyti mintis. Nepriklausomai nuo to, kaip nuspręsite leisti laiką klube, sumažėję lūkesčiai ir susikaupimas mėgautis akimirka gali suteikti jums vidinę ramybę žaidžiant puikų žaidimą.

4. Kontroliuoja svorį

Tiems iš mūsų, kurie nori rasti įdomios veiklos ir numesti svorio, golfas gali būti puiki išeitis, jei pasirinksite eiti pėsčiomis, o ne važinėtis vežimėliu per visą trasą. Daugeliui paslaptis, kaip kiekvieną dieną mankštintis, yra rasti judesiais varomus žaidimus, leidžiančius protui sutelkti dėmesį į malonią užduotį, o ne į bet kokį diskomfortą, kurį kūnas patiria per fizinį krūvį.

„Golf Digest“ pranešė, kad nešiojant krepšį ir einant 18 duobučių, vidutinio ūgio vyriškis sudegino maždaug 1500 kalorijų. Nors gali būti sudėtinga apgaubti savo laiką ir energiją, reikėtų nueiti 18 duobučių su 30–40 svarų krepšiu ant peties, bet žaisti mėgstamą žaidimą ir numesti svorio neabejotinai verta pablogėti, jei norite numesti keletą svarų.

Jei jums kyla sunkumų pradedant, pirmuosius vaikščiojimo ratus siekite žemai. Užuot galvoję, kad reikia nedelsiant įmušti 18 skylių, pradėkite nuo devynių. Ugdykite ištvermę lėtai ir be spaudimo. Pamatysite, kad pradėsite mėgautis iššūkiu žaisti golfą originaliu būdu, kaip tai buvo daroma Škotijos nuorodose 1500-aisiais.

Nepaisant to, kad jūs pasirenkate įtraukti vaikščiojimą į savo žaidimo rutiną, nesvarbu, ar nešiojate lagaminus ant peties, ar naudojatės stumdomuoju vežimėliu, įlipimas į trasą ir naudojant visą kūną yra patikimas būdas deginti kalorijas ir numesti svorio, kurio, jūsų manymu, jums reikia. sąsiauris.

5. Išlaiko jus protiškai aštrų

Golfas įjungia smegenis įvairiais būdais, nes žaidėjas turi atsižvelgti į keletą elementų prieš pataikydamas savo metimą, net jei rankoje turi visiškai naują vairuotoją. Tarkime, golfo žaidėjas atlieka 150 jardų metimą į žalią. Pirma, jie turi nustatyti nuvažiuotą atstumą nuotolinio matuoklio pagalba arba fiziniais žymekliais pačiame trasoje.

Nustačius jardą, golfo žaidėjas turi pasirinkti tinkamą lazdą metimui. Taip pat reikia atsižvelgti į kitus elementus, tokius kaip vėjo greitis ir kryptis, žalumos forma ir bet kokie galimi pavojai, prieš nusprendžiant, kokio tipo sūpynės golfo žaidėjas nori atlikti golfo kamuoliuką.

Profesionaliems golfo žaidėjams, kurie per savo gyvenimą pataikė šimtus tūkstančių metimų, ši užduotis gali nereikalauti daug smegenų, tačiau mėgėjams šis skaičiavimas gali priversti protą eikvoti energiją ir suaktyvinti smegenų sritis, kurios dažnai veikia autopilotu. eilinės dienos metu.

Senjorams golfas yra puiki veikla, padedanti išvengti ligų, tokių kaip Alzheimerio liga. Clive’as Ballardas, Alzheimerio draugijos tyrimų direktorius, „Daily Mail“ sakė: „Ar tai būtų bėgimas, ar vaikščiojimas golfo aikštynu, fizinis aktyvumas yra puikus būdas išlaikyti sveiką širdį ir smegenis. Būdami aktyvūs, įsitikinsite, kad jūsų smegenys turi gerą ir stiprų aprūpinimą krauju, o tai būtina norint padėti joms geriau veikti dabar ir ateityje. Taip pat turėtumėte valgyti maistą, kuris sustiprins jūsų protą.

6. Padeda širdies ir kraujagyslių sveikatai

Nors golfas yra santykinai mažai veikianti sporto šaka, žaidimas vis tiek gali būti naudingas širdžiai dėl nuolatinės veiklos, pvz., ėjimo trasa. Amerikos sporto medicinos akademija mano, kad suaugusiesiems reikia bent trijų pratimų per savaitę 30 minučių ar ilgiau, kai širdies susitraukimų dažnis yra maždaug 60 procentų maksimalaus.

Pitsburgo universiteto medicinos centro duomenimis, jei norite pasiekti šį tikslą golfo žaidimu, jums pasisekė, nes vaikščiojant trasa jūsų širdies susitraukimų dažnis gali padidėti iki 100–120 dūžių per minutę. Ėjimo kursai, apimantys aukštį, yra puikus būdas padidinti pasipriešinimą ir padidinti širdies ritmą ramybės būsenoje, nes išeikvojate daugiau energijos kildami į kalnus ir įkalnes.

Atminkite, kad optimalus širdies ritmo diapazonas yra tik pasiūlymas ir neturėtų priversti jus persistengti, ypač jei vaikščiodami pradedate jausti silpnumą ar alpimą. Jei pradedate jausti nuovargį, leiskite už jūsų esančiai grupei žaisti, kai hidratuojate ir sumažinate širdies ritmą.

7. Skatina socialinę sąveiką

Vienas iš puikių būdų, kaip golfas gali paskatinti mintis, kūną ir dvasią, yra socialinė sąveika, kurią žaidimas suteikia žaidėjų grupei. Kadangi golfo žaidėjai aikštę paprastai pasiekia keturių grupių grupėmis, žaidėjams suteikiamos maždaug keturios valandos, kad galėtų atsitiktinai bendrauti.

„Socialinė sąveika yra rizikos veiksnys, kuris buvo nepakankamai įvertintas“, – CNN sakė „Ryder Cup“ Europos komandos vyriausiasis gydytojas Rogeris Hawkesas. „Psichinė sveikata šiais laikais yra didelis dalykas, o vidutinis fizinis aktyvumas yra susijęs su nerimo ir depresijos sumažėjimu.

Draugų grupei golfas gali būti juoko indas. Nesvarbu, ar tai būtų žaismingas erzinimas prie bjaurių sūpynių, ar senų istorijų prisiminimas, golfo aikštynas yra puiki vieta atkurti ryšį ir sumažinti stresą, kurį visuomenė gali sukelti dirbantiems suaugusiems.

Jei esate nuotykių ieškotojas, eidami į trasą ir įšokdami į vieną žaidėją, atsidursite socialinėje situacijoje, kurioje būsite priversti bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Nors tai gali atrodyti nepatogiai, daugelis golfo žaidėjų užmezga visą gyvenimą trunkančius santykius per golfo ryšį, kurdami savo draugų ratą naujais ir įdomiais būdais, kurie tikrai gali būti naudingi jų bendrai sveikatai.

8. Teikia nuoseklią veiklos formą

Jei jums labiau patinka vaikščioti aikštynu, pamatysite, kad golfas yra nedidelė treniruotė, kuri trunka kelias valandas. Net jei pasirinksite vaikščioti tik per devynias priekines duobutes, per kelias valandas lėtai sudeginsite kelis šimtus kalorijų.

Nuolatinis judėjimas, kurį suteikia vaikščiojimas kurso metu, puikiai padeda palaikyti sveiką cholesterolio, cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį. Visi trys svarbūs sveikatos rodikliai rodo suaugusiųjų, kurie reguliariai žaidžia golfą, pagerėjimo požymius.

„Golfas yra viena iš daugelio sportinių veiklų, galinčių prisidėti prie pasaulinio fizinio neveiklumo mažinimo, ir tai yra sportas, ypač populiarus tarp vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių, galinčių dalyvauti visą gyvenimą“, – sporto profesorius Peteris Krustrupas. ir sveikatos mokslai Pietų Danijos universitete sakė Reuters.

Jei mėgstate mušti golfo kamuoliukus ir išbandyti savo ribas paleidimo monitoriuje, kuris matuoja siūbavimo greitį ir atstumą, vien tik stacionarus siūbavimas golfo lazda gali užtikrinti stabilų pratimą, kuris padidina jūsų širdies ritmą.

9. Eikite į kursą ir būkite išradingi

Kitą kartą eidami į aikštyną, kad galėtumėte žaisti, būkite išradingi, įtraukdami į savo dieną unikalias mankštos formas, kad galėtumėte pasinaudoti golfo žaidimo nauda sveikatai. Net jei kartu su draugu pasiimsite vežimėlį, eikite kas antrą farvatorių į žalią. Papildomi žingsniai, veikla, kuri gali atrodyti nedidelė, laikui bėgant pasiteisins taip, kad bus naudinga jūsų požiūriui ir bendrai gerovei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI