5 pratimai, skirti ištaisyti blogą laikyseną nuo per daug sėdėjimo

5 pratimai, skirti ištaisyti blogą laikyseną nuo per daug sėdėjimo

Supermeno pratimas, skirtas pašalinti per daug sėdėjimo žaląSupermeno pratimas, skirtas pašalinti per daug sėdėjimo žalą

Jau žinome, kad per daug sėdėti nėra naudinga mūsų kūnui. Tai gali sukelti skausmą ar sustingimą mūsų raumenyse ir sąnariuose. Jūsų kūnas turi judėti, kad būtų sveikas.

Per daug sėdėjimo prisideda prie 2 tipo diabeto ir priešlaikinio mirtingumo rizikos, be kita ko (1). Sėdėjimo laiko išskaidymas judant gali būti naudingas, net jei per dieną sėdime kelias valandas (2).

Šiame straipsnyje apžvelgsime penkis konkrečius pratimus, kurie yra svarbūs norint išlaikyti raumenų aktyvumą pagrindiniam judrumui ir laikysenai, net jei ne sporto salėje nieko nedarote.

Kodėl per daug sėdint suardoma laikysena

Jei pastebite, kad nejudate tiek daug, kiek anksčiau buvote prieš izoliaciją, tuomet svarbu sąmoningai įtraukti daugiau judėjimo į savo kasdienį gyvenimą. Tai gali būti taip paprasta, kaip eiti pasivaikščioti ar pasivaikščioti sode. Judėjimas yra būtinas mūsų sveikatai.

Tačiau galite pastebėti, kad laikui bėgant, net jei darote reguliarius judesius, per daug sėdint susilpnėja kai kurie raumenys tiesiog dėl jų nenaudojimo, kai įsiliejame į savo telefonus, nešiojamuosius kompiuterius ir vairus.

Kai sėdime per daug, kai kurios kūno dalys susilpnėja, nors jos mums reikalingos dėl pagrindinių privalumų, pavyzdžiui, geros laikysenos ir stipresnės bei stabilesnės rankų ir kojų stiprybės.

Matau, kad mano klientų, dirbančių biure, raumenų jėga nuolat nyksta, net prieš tai, kai buvo primesta saviizoliacija. Jų šerdis tampa tokia silpna, kad jie negali išlaikyti teisingos laikysenos ilgiau nei kelias sekundes, ir jie negali pritūpti, kad paimtų savo vaikus, nekeldami pavojaus nugarai ar keliams. Tai dar daugiau priežasčių, kodėl turime judėti!

Štai kur aš ateinu, rodydamas jiems pratimus, kurie gali priversti juos saugiai ir efektyviai judėti net tada, kai jie negali ateiti į sporto salę reguliariai treniruotis.

Kaip sužinoti, ar turiu blogą laikyseną?

Taigi, kaip žinoti, ar reikia atlikti specialius pratimus, kad išvengtumėte per daug sėdėjimo?

Perskaitykite toliau pateiktus simptomus, kad sužinotumėte, ar galite susieti su kuria nors iš šių patirčių.

  • Sėdėdami jūsų pečiai linksta prie krūtinės.
  • Jums sunku sėdėti, jei laikysena yra gera – tai gali jaustis keista, skausminga ar nenatūrali.
  • Atsistoję iš sėdimos padėties jaučiatės sustingę.
  • Sėdėdami negalite suspausti užpakalio skruostų pagal komandą.
  • Jums sunku pakelti rankas iš tiesių žemyn prie šonų, į priekį į orą ir baigiant virš pečių.
  • Sėdėdami ar stovėdami jums sunku patraukti pečių ašmenis vienas kito link.
  • Pritūpdami jūsų keliai susilenkia vienas į kitą.
  • Pritūpus jūsų kulnai pakyla nuo grindų.

Jei jaučiate kurį nors iš šių simptomų ir jie nėra žinomo sužalojimo pasekmė, galite per daug sėdėti.

5 pratimai, skirti taisyti blogą laikyseną ir pašalinti sėdėjimo padarytą žalą

Pateikiame 5 pratimus, kurie gali padėti išlaikyti atraminius raumenis nuo susilpnėjimo dėl per didelio sėdėjimo. Jie bus naudingi, nesvarbu, ar sportuojate naujokas, ar patyrusi sporto salės žiurkė karantine.

1. Supermenas

Kodėl: Šis pratimas įtraukia apatinius nugaros raumenis, kurie dažnai nusilpsta ilgai sėdint.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI