Esate ryžtingas, norite keistis, norite pradėti savo fitneso kelionę ir norite matyti rezultatus. Prisijungiate prie savo miesto sporto salės ir pradedate maitintis sveikiau. Pirmoji jūsų savaitė praeina puikiai, antrąją nusprendžiate eiti į sporto salę tik tris dienas per savaitę, o ne penkias, o trečią savaitę mėgaujatės „Netflix” su maišeliu „Doritos” ir kokakolos skardine. Neapgaudinėkime savęs, susikurti naujus įpročius nėra lengva. Pradinė motyvacija norėti pokyčių padeda pradėti nuo naujų įpročių, tačiau ta motyvacija trunka neilgai ir, jei nesistengsime jos išlaikyti, ji praeis per kelias savaites ar net dienas. Šiandien pasidalinsiu 6 patarimais, kaip išlikti motyvuotam mankštinantis, kad galėtumėte pasiekti savo kūno rengybos tikslus:
1. Išsikelkite tikslus
Lengva pasiduoti, kai neturi konkretaus tikslo. Todėl labai svarbu užsirašyti savo kūno rengybos tikslus prieš lankantis sporto salėje ar pradedant treniruočių programas. Jums gali būti naudinga laikytis SMART technikos nustatant tikslus.
- Specifinis – Jūsų tikslai turi būti konkretūs.
- Išmatuojamas – Kiekybiškai įvertinus savo tikslus bus lengviau juos pasiekti, pvz.: numesti 3 kg, pasiekti 60 kg, tilpti į mano 38 dydžio džinsus ir pan.
- Pasiekiamas – Nekelkite nerealių tikslų, nes tai priverstų jus lengvai pasiduoti.
- Aktualus – Kodėl keliate tikslą, kurį keliate? Įsitikinkite, kad jūsų tikslai padės jums pasiekti tai, ko norite pasiekti.
- Laiko apribojimas – Kada norite pasiekti savo tikslą? Įsitikinkite, kad jūsų tikslai turi pradžią ir pabaigą.
2. Grupinės treniruotės
Treniruotės su žmonėmis, kurių tikslas yra toks pat, kaip ir jūs, gali padėti išlaikyti motyvaciją sportuojant. Be to, treniruotės su kitais žmonėmis ne tik gali padėti išlaikyti motyvaciją, bet ir paskatinti socialinius santykius, kurie gali sukurti puikią patirtį.
3. Pakeiskite savo treniruočių rutiną
Daugelis žmonių mano, kad norėdami pasportuoti, jie turi atlikti tas pačias treniruočių programas, kurias atlieka ekspertai. Tiesa ta, kad šias programas sunku laikytis, todėl labai lengva jų atsisakyti. Yra daug paprastų treniruočių, kurios gali padėti apdirbti kiekvieną raumenį ir padėti pasiekti savo kūno rengybos tikslus.
4. Viską paruoškite prieš eidami miegoti
Kuo mažiau turėsite nuveikti ryte prieš eidami į sporto salę, tuo greičiau išeisite iš namų, todėl neturėsite laiko galvoti, kad turite pasportuoti. Kai per daug apmąstome kokią nors veiklą, mes linkę atidėlioti, nes su tuo susiduria mūsų smegenys.
5. Papildoma energija
Kartais mums reikia papildomos energijos, kad nuspręstume, ar mums reikia treniruotis. Tai nebūtinai turi būti sotus maistas. Užteks vaisiaus gabalėlio, riešutų ar baltyminio batonėlio, kad galėtumėte geriau atlikti treniruotes.
6. Susiraskite vietinį asmeninį trenerį
Galbūt jau išbandėte tai, ką paminėjote, bet vis tiek turite problemų su motyvacija. Būtų gerai pagalvoti apie asmeninio trenerio paiešką savo mieste. Asmeniniai treneriai yra labai naudingi daugeliui žmonių ne tik todėl, kad jie skatina jus tęsti, bet ir pateikia nurodymus bei užtikrina, kad pratimą atliekate teisingai. Sunku išlaikyti motyvaciją ir jei neturite plano, galite lengvai pasiduoti. Dabar, kai žinote kelis patarimus, kaip išlikti motyvuotam, neleiskite, kad niekas sutrukdytų jums siekti savo kūno rengybos tikslų. Jums gali prireikti kai kurių pokyčių arba galbūt išeiti iš savo komforto zonos, bet dienos pabaigoje pamatysite teigiamų rezultatų savo gyvenime, kai formuosite sveikus įpročius.
Sertifikuotas stiprybės ir kondicionavimo treneris, fitneso ekspertas ir fizinės veiklos entuziastas. Jis dirba kaip asmeninis treneris ir grupinių užsiėmimų instruktorius bei yra populiaraus sveikatingumo tinklaraščio fitneso kategorijos autorius.
Dovydas įgijo sporto mokslų bakalauro laipsnį Lietuvos sporto universitete, kur gilinosi į žmogaus fiziologiją ir treniravimo metodikas. Po studijų jis tapo sertifikuotu stiprybės ir kondicionavimo specialistu (CSCS), o tai leido jam bendradarbiauti su įvairių sričių sportininkais – nuo pradedančiųjų iki profesionalų.
Dovydas specializuojasi jėgos treniruotėse, kūno masės mažinime bei funkcinių treniruočių programų kūrime. Jo straipsniuose skaitytojai ras ne tik išsamias treniruočių strategijas, bet ir praktinius patarimus, kaip tinkamai planuoti fizinį aktyvumą, siekiant ilgalaikių rezultatų be perdegimo. Dovydas taip pat dažnai rašo apie fizinio aktyvumo ir psichologinės gerovės ryšį, skatindamas žmones siekti ne tik stipraus kūno, bet ir sveiko proto.
Be fitneso straipsnių rašymo ir treniruočių vedimo, Dovydas aktyviai dalyvauja sporto renginiuose, kur dalijasi savo patirtimi ir veda seminarus apie fizinio pasirengimo principus. Kai jis ne sporto salėje ar prie klaviatūros, Dovydas mėgsta bėgioti gamtoje, keliauti ir gilintis į naujausius mokslinius tyrimus apie sporto ir sveikatos ryšį.