38 būdai, kaip išlikti aktyviems šiuo izoliacijos laikotarpiu

38 būdai, kaip išlikti aktyviems šiuo izoliacijos laikotarpiu

mama ir sūnus juokiasi kabo ant medžiomama ir sūnus juokiasi kabo ant medžio

Gerai, tikriausiai girdėjote, kaip būdami aktyvūs galite būti sveiki fiziškai ir protiškai. Taigi, ką daryti, kad nuolat judintume savo kūną, kai esame izoliuoti savo namuose ir negalime eiti į sporto salę ar dirbti?

Na, galėtume įstrigti sėdėjimo, sėdėjimo ir dar sėdėjimo cikle. Galiausiai jaučiamės sustingę, todėl norime toliau sėdėti. Tačiau keltis ir judėti iš tikrųjų yra tikrasis atsakymas, kaip jaustis mažiau sustingus. Kūno judėjimas netgi gali sumažinti ligų ir ankstyvo mirtingumo riziką (1), jau nekalbant apie tai, kad tai taip pat gali padėti sumažinti nerimo ir depresijos simptomus (2).

Laimei, daugelis iš mūsų gyvena ten, kur galime būti kūrybingi ir rasti sprendimus (turėdami šiek tiek valios), kaip išlaikyti fizinį aktyvumą.

Štai keletas idėjų, padėsiančių jums judėti, net jei esate izoliuotas. Šios idėjos yra skirtos suteikti jums įkvėpimo, kuris gali būti nepatenkintas, bet vis tiek įgyvendinamas. Jie buvo suskirstyti į kategorijas pagal sritis, kurias jums leidžiama tyrinėti: namai, kiemas ir lauke. Patikrinkite šiuo metu galiojančias vietines taisykles, kad visi būtų saugūs ir atsiribotų nuo socialinio atsiribojimo.

Kai kurie dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

Pasirinkite idėjas, atitinkančias jūsų dabartinį kūno rengybos lygį ir sugebėjimus. Būtinai apsvarstykite bet kokią saviizoliaciją, kurios jums gali prireikti dėl kelionių, ligos ar kitų kintamųjų. Atminkite, kad tai tik idėjos ir kad jūs turite padaryti savo darbą, kad apsaugotumėte save, šeimą ir bendruomenę.

Kaip išlikti aktyviems namuose

Net jei esate apribotas savo bute, namuose ar bet kur, kur gyvenate, vis tiek galite judėti. Kai kurias iš šių idėjų galite pradėti iš karto, o kai kurias turėsite išvalyti savo namų plotą, kad nesusidurtumėte su daiktais. Bet kuriuo atveju išsirinkite vieną ir judėkite!

  1. Klausykitės internetinės transliacijos ar garso knygos lipdami aukštyn ir žemyn laiptais. Neskubėk. Siekite 10 minučių. Jei ieškote daugiau iššūkių, pridėkite bėgimą arba pašokkite laiptais.
  2. Naudokite treniruočių namuose DVD arba patikrinkite „Instagram“ istorijas, kad galėtumėte tiesiogiai treniruotis. Daugelis sporto salių rengia savo tiesioginių treniruočių serijas, kad žmonės būtų motyvuoti. Paiešką galite pradėti ieškodami mėgstamo kūno rengybos centro ar instruktoriaus.
  3. Naudokite sporto salės įrangą, kurią paslėpėte po lova, spintoje ar po skalbiniais. Nebenaudokite šių daiktų kaip drabužių laikymo lentynos ar dulkių surinkėjo!
  4. Kassavaitiškai surengkite draugiškas varžybas su kambario draugais, vaikais ar partneriu. Pavyzdys galėtų būti kiekvieną dieną įrašyti savo planavimo laiką ir pamatyti, kas turi ilgiausią bendrą savaitės laiką. Kiti dalykai, kuriuos reikia išbandyti, yra pamatyti, kas per 60 sekundžių gali įveikti daugiausiai kėlimų. Jūs netgi galite surengti šias varžybas tiesiogiai susitikdami su draugais, kad palaikytumėte ryšį ir motyvuotumą.
  5. Užsiimk joga. „YouTube“ yra daug mokymo programų. Nėra kilimėlio? Ieškokite konkrečių serijų stovint ar sėdint, kad galėtumėte jas daryti be kilimėlio.
  6. Išmokite stovėti ant rankų. Internete yra keletas gerų išteklių, kaip tai padaryti, tiesiog būtinai klausykite savo kūno ir turėkite daug vietos aplink save!
  7. Atlikite keletą mobilumo pratimų. Vėlgi, patikrinkite internete. Daugumą jų galima padaryti naudojant tik savo kūno svorį ir be įrangos.
  8. Laikykite savo vaikus arba nešiokite juos kaip kuprinę, kad atliktumėte pritūpimus ar kitus judesius namuose. Jie tikrai smagiai praleis laiką kaip jūs (ar daugiau!).
  9. Išvalykite visus namus nuo viršaus iki apačios. Būtinai nukelkite viską nuo grindų ir baldų!
  10. Žaisk Twister! Yra tiek daug keistų pozų, kurias reikia laikyti, todėl tikrai sustiprinsite savo jėgą ir judrumą. Be to, tai smagus būdas bendrauti su šeima ar kambario draugais.
  11. Stebėkite „Just Dance“ vaizdo įrašus „YouTube“ (jei neturite žaidimo). Tai tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems!
  12. Surengkite šokių vakarėlį su kambario draugais ar šeima. Net jei tai baigsis sūriu, aš tikiu, kad visi juoksitės.
  13. Išvalykite palėpę, garažą ar kitą savo namų erdvę, apie kurią anksčiau norėjote, bet jautėte, kad anksčiau neturėjote laiko ar jėgų. Dabar tai gali būti pretekstas jus judėti, ir jūs būsite tikrai patenkinti savo pastangomis.

Kaip išlikti aktyviems lauke: Kiemas/parkai

Jei atsitiktų, kad turite kiemą, puiku! Dabar turite galimybę ja pasinaudoti, net jei niekada nieko nedarėte, išskyrus žolę nupjovę kelis kartus per metus. Nėra kiemo, bet ar galite išeiti? Apsilankykite netoliese esančiame parke ir pasinaudokite žaliąja erdve. Žinoma, prieš išvykdami patikrinkite vietines taisykles ir laikykitės socialinio atsiribojimo. Kai kurias iš šių idėjų galima įgyvendinti net balkone, jei turite butą su vienu iš jų.

Pasinaudojus šiltu pavasario oru ir vis daugiau saulės spindulių gali būti tiesiog noras išlikti motyvuotas.

  1. Dirbkite su apželdinimo darbais, kuriuos žadėjote sau, pavyzdžiui, pakelkite šaligatvio blokus arba statykite sodą.
  2. Naudokite bet kokią treniruoklių įrangą, kurią turite lauke: hantelius, virdulio varpelius, kaušelius, pasipriešinimo juostas ir kt. Taip treniruodamiesi gausite gryno oro.
  3. Naudokite vaikišką sūpynių rinkinį prisitraukimams ir kitiems pratimams. Tačiau prieš bandydami tai padaryti, pirmiausia patikrinkite, ar jis yra įklijuotas į žemę ir skirtas išlaikyti jūsų svorį.
  4. Pradėkite gėlyną ar daržovių sodą. Tai apima tiek daug veiklų, tokių kaip dirvožemio dirbimas, kasimas, sodinimas ir vandens traukimas.
  5. Rinkti piktžoles. Palauk! Žinau, kad tai nėra pats įdomiausias darbas, bet galite pasitelkti žmogaus, su kuriuo gyvenate, pagalbą, kad galėtumėte susikalbėti, klausytis muzikos ar podcast’o arba pasikalbėti telefonu su žmogumi, kurio kurį laiką nematei. . Tai galite daryti visą laiką pritūpdami, keldami ir atlikdami kitus judesius, kuriuos turite atlikti, kad atliktumėte darbą.
  6. Nešiokite sunkius daiktus per kiemą, pavyzdžiui, didelę uolą ar kibirą, užpildytą žemėmis. Pakvieskite prie jūsų prisijungti šeimos narius, kad galėtumėte nudžiuginti vieni kitus. Galite neštis jį priešais eidami arba pabandyti vaikščioti įtūpus. Tikėkite ar ne, bet tai gali būti padaryta pramogai ar mankštai, ne tik tuo atveju, jei kieme turite daiktų, kuriuos reikia perkelti.
  7. Kassavaitiškai surengkite draugiškas varžybas su savo kambario draugais, vaikais ar partneriu ir užsiimkite tokia veikla, kuriai jums reikalinga patalpa lauke, pavyzdžiui, šuolis į tolį arba bėgimo lenktynės. Galite sekti savo rezultatus laikui bėgant, kad pamatytumėte patobulinimus, arba paskelbti atskaitomybę kitiems žmonėms, su kuriais palaikote ryšį, bet kurį laiką negalėjote matyti.
  8. Pastatykite ar restauruokite seną baldą ar kitą patogų projektą. Išsirinkite savo įrankius ir pažiūrėkite, ką galite sukurti.
  9. Žaisk su vaikais ar kambario draugais. Yra labai skirtingų žymų versijų, kurias galite žaisti. Patikrinkite internete, jei norite rasti naują versiją ir išbandyti.
  10. Surinkite vandens mūšį su savo kambario draugais ar šeima. Norėdami tai padaryti, jums nereikia vandens ginklų. Tiesiog pripildykite vandens kieme esantį didelį kubilą / statinę / baseiną vaikams, tada kiekvienam duokite seną indą (skirtą maisto likučiams arba tuščiam indui) ir kiekvienas galės jį papildyti pagal poreikį. Gali tekti aplink vandens statinę sukurti saugos zoną, kad žmonės daugiau judėtų.
  11. Žaiskite senus vaikystės žaidimus su šeima ir kambario draugais, pavyzdžiui, vilkikas. Tam norėsite naudoti tvirtą virvę!
  12. Iš vaikystės ištraukite Hula Hoops, Devil Sticks ir kitus cirko žaislus arba įsigykite juos iš vietinio platintojo. Su jais žaisti taip pat smagu suaugusiems, kaip ir tada, kai buvome vaikai. Idėjų ir įkvėpimo ieškokite Instagram ir Youtube.
  13. Lipti į medį; tiesiog įsitikinkite, kad galite grįžti žemyn.
  14. Persodinkite per didelius kambarinius augalus. Siūlau tai daryti lauke, balkone arba savo kieme, kad būtų mažiau netvarkos, kurią reikia valyti. Kol tai darote, kodėl gi nepasodinus žolelių į mažus vazonėlius, jei norite, kad jos augtų patalpoje (arba lauke).
  15. Užsisakykite virdulį arba smėlio maišelį iš vietinio treniruoklių tiekėjo, kad galėtumėte žaisti su naujais judėjimo būdais. Buvimas lauke suteikia daugiau erdvės tai padaryti. Premija: bet kokie įlenkimai, kuriuos sukuriate numetę šiuos daiktus, kai sužinosite, kad judesiai bus atlikti lauke. Geriau, kad įlenkimai būtų vejoje nei namuose.

Kaip išlikti aktyviems išvykstant

Jei galite išeiti ir apie tai, tada pirmyn! Žinoma, jūs vis tiek norite praktikuoti socialinį atsiribojimą ir pagarbą kitų erdvei. Jei esate sveikas, kad galėtumėte tyrinėti lauke ir galite tai daryti saugiai, pateikiame keletą idėjų, kurios padės jums pradėti.

  1. Eikite į žygį. Ieškokite takų savo mieste arba eikite tyrinėti kur nors už jos ribų. Būtinai atsineškite vandens ir supakuokite užkandžių, jei kurį laiką būsite išvykę. Taip pat galite peržiūrėti įvairias takų programas, kurias galite atsisiųsti, kad galėtumėte rasti pasiūlymų, kur eiti, kokio ilgio takai, kokie sudėtingi yra takai, ir padėti jums pasiklydus.
  2. Žaiskite krepšinį netoliese esančioje mokyklos aikštelėje arba bendruomenės centro kieme, tereikia atsinešti savo kamuolį.
  3. Bėgti naudokite vietinę lauko trasą. Nerandate? Patikrinkite netoliese esančias aukštąsias mokyklas. Taip pat galite pabėgioti vienu iš takų, kuriuos atradote įgyvendindami 29 idėją.
  4. Eikite pasivažinėti dviračiu. Apžiūrėkite netoliese esantį taką, ramią gatvę ar provincijos parką. Daugelyje miestų yra numatyti dviračių takai, o kartais net keliai, kurie tam tikromis savaitės dienomis ir laiku paverčiami dviračių maršrutais. Turėsite užsiregistruoti konkrečiame mieste.
  5. Važiuokite riedučiais ramioje gatvėje ar miesto parke. Arba riedučiais, jei jų turite. Daugelyje miestų šią veiklą galite atlikti ir asfaltuotuose dviračių maršrutuose.
  6. Apsilankykite žaidimų aikštelėje ir naudokite beždžionių barus, po to tiesiog nusiplaukite/dezinfekuokite rankas. Tai puikus būdas patobulinti viršutinę kūno dalį! Pasukite save per konstrukcijos juostą po juostos į kitą pusę. Taip pat galite pakeisti padėtį pasukdami atgal arba į šoną arba prisitraukimui naudoti bėgio šoną.
  7. Apsilankykite lauko restauravimo vietose, pavyzdžiui, soduose su aukšta prerijų žole. Kai kuriose iš šių vietų yra nuostabių vietinių augalų, kurių galbūt niekada nepastebėjote. Galėsite tyrinėti ir sužinoti daugiau apie juos ir kaip jie prisideda prie ekosistemos.
  8. Eikite į miesto parką pamatyti ančių jauniklių. Patikrinkite prie tvenkinio ar upės ir pasivaikščiokite, kad apžiūrėtumėte.
  9. Norėdami ištirti netoliese esantį ežerą ar upelį, naudokite baidarę ar kanoja. Galbūt atsineškite pietų, kad galėtumėte nukeliauti toliau, o įpusėjus suplanuota piknikas.
  10. Jei turite šunį, galite jį nuvežti į šunų parką. Patikrinkite, ar jų nėra jūsų vietovėje. Kai kurie yra aptverti, o kiti – ne. Kai kurie miestai čiuožyklas taip pat priskiria šunų parkams, kai ne čiuožimo sezonas, tereikia pirmiausia patikrinti. Žaiskite parsinešti arba pasivaikščiokite takais.

Taigi viskas! 38 idėjos, padėsiančios jus judėti ir tobulėti. Kai kuriuos galite padaryti vienas, o kai kuriuos jums reikės šeimos ar kambario draugų, kad tai įvyktų. Bet kuriuo atveju tikiuosi, kad tai įkvėpė jus būti kūrybiškiems ir rasti būdų tyrinėti judėjimą, net jei pasaulis šiuo metu neatitinka mūsų normos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI