5 namų gynimo priemonės dantenų skausmui malšinti

5 namų gynimo priemonės dantenų skausmui malšinti

Burnos sveikata yra daugiau nei šviesi šypsena ar tiesūs dantys, nes tai neapsaugos nuo burnos ligų, tokių kaip dantenų ligos. Deja, statistika rodo, kad JK daugiau nei 3 milijonai žmonių kenčia nuo nuolatinio burnos skausmo. Skausmo priežastys arba stiprumas gali skirtis priklausomai nuo kelių problemų ir gyvenimo būdo pasirinkimų. Bet kaip jūs galite gydyti ir atsikratyti skausmo? Štai penkios namų gynimo priemonės, kurias galite naudoti, kad greitai sumažintumėte dantenų skausmą.

Eteriniai aliejai

Yra rimta priežastis, kodėl daugelyje medicinos produktų yra eterinių aliejų. Juose yra savybių, kurios padeda pagerinti kraujotaką ir mažina skausmą bei uždegimą. Galite patys pasigaminti skausmą malšinančių vaistų, kad sumažintumėte dantenų skausmą, tiesiog derindami vandenį ir eterinius aliejus. Įdėkite mišinį į švarų purškimo buteliuką ir apipurkškite uždegimo vietą, kad greitai palengvėtų.

Skalavimas druskos vandeniu

Į stiklinę įpilkite puodelį šilto vandens, įberkite šaukštą druskos ir gerai išmaišykite, kad susimaišytų. Sugerkite sūraus vandens tirpalą burnoje ir išspjaukite, kai baigsite – darykite tai, kol sumažės patinimas. Yra žinoma, kad druska turi įvairių savybių, kurios padeda pašalinti dantenose gyvenančias bakterijas, sukeliančias patinimą. Skalavimas sūriu vandeniu padidina PH balansą burnoje, sukurdamas šarminę burnos aplinką, kuri apsunkina bakterijų dauginimąsi. Kenksmingos bakterijos renkasi rūgščią aplinką, todėl burna tampa mažiau uždegusi, kai burna yra neutralizuota.

Karšti arba šalti kompresai

Karštam kompresui švarią šluostę pamirkykite iki leistinos temperatūros įkaitintame vandenyje ir išspauskite vandens perteklių. Švelniai paspauskite drėgną, šiltą audinį arčiausiai tos vietos, kur jaučiate skausmą dantenose. Jei norite šalto kompreso, ant dantenų skausmo vietos artimiausias vietas uždėkite švaria šluoste, suvyniota į ledo maišelį.

Nors šie metodai buvo veiksmingi dantenų skausmui pašalinti, patartina nedėti karšto ar šalto kompreso tiesiai ant dantenų.

Arbatos maišeliai

Arbatos maišeliai, turintys priešuždegiminių savybių, pavyzdžiui, imbieras ir ramunėlės, arba turintys daug sutraukiančių taninų, pavyzdžiui, žalioji arbata, hibisko arbata ar galbūt juodoji arbata, veiksmingai malšina dantenų skausmą. Priešuždegiminės savybės numalšins skausmą, nes taninai sugeria viską, kas dirgina dantenas.

Nereceptiniai (OTC) vaistai

Geriausius rezultatus galite pasiekti derindami namų gynimo priemones su nereceptiniais vaistais. Pavyzdžiui, kai kurie burnos opos tepalai greitai gyja, mažina uždegimą ir skausmą nuo skausmingų dantenų, breketų ir dantų protezavimo diskomforto. Be to, ekspertai teigė, kad nereceptiniai nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip ibuprofenas ir naproksenas, gali gerai kovoti su dantų skausmu, nes sustabdo fermentus, dėl kurių dantenos parausta arba patinsta.

Nors garantuojama, kad šie gydymo būdai suteiks jums reikalingą palengvėjimą, šis sąrašas nėra baigtinis. Galite ieškoti daugiau būdų, kaip gydyti dantenų skausmą namuose. Tačiau jei skausmas tampa stiprus arba dantenos pradeda kraujuoti, gali būti laikas apsilankyti pas odontologą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI