10 Tamarindo privalumų sveikatai, remiami mokslo

10 Tamarindo privalumų sveikatai, remiami mokslo

tamarindo vaisiai ant pjaustymo lentostamarindo vaisiai ant pjaustymo lentos

Jei esate kaip daugelis Vakarų pasaulio žmonių, galbūt niekada negirdėjote apie tamarindą. Tačiau šis Azijos atogrąžų medis ir jo vaisiai užaugina vertingą maistinį derlių, turintį didelę naudą sveikatai. Žmonės visame pasaulyje galėtų pagerinti savo gerovę įtraukdami daugiau jo į savo mitybą.

Kokios yra šio egzotiško supermaisto gydomosios savybės? Kaip galite įtraukti daugiau jo į savo maitinimo planą ir ar įmanoma gauti per daug dalykų? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Kas yra Tamarindas?

Pats tamarindas yra medžio rūšis, kilusi iš Indijos ir Pakistano atogrąžų regionų (1). Jis užaugina į ankštį panašius vaisius, kurie taip pat yra ankštinių augalų rūšis. Jos primena ilgas, sumedėjusias šparagines pupeles, jose yra keletas sėklų ir rūgštaus minkštimo. Dauguma žmonių vartoja minkštimą, nors paruoštos sėklos yra valgomos. Švelni jauni lapai taip pat vaidina svarbų vaidmenį gaminant daugelį indiškų patiekalų.

Nors tamarindas yra kilęs iš Rytų, šiandien Meksika yra reikšminga vaisių gamintoja. Jie gamina gėrimą, vadinamą agua de tamarindo, kuris yra gana populiarus ir skanus. Minkštimas taip pat yra vienas iš slaptų Worcestershire padažo ingredientų.

Šios ankšties minkštimas suteikia skonį. Daugelis žmonių maišo jį su cukrumi ir atskiedžia, kad sumažintų aitro skonį. Nors ir vaisinis, jis vis tiek suglebs burną, jei bus vartojamas žaliavoje.

10 Tamarindo privalumų sveikatai

Dabar, kai žinote, kas yra tamarindas, kaip šis gydomasis augalas naudojamas vaistams? Štai dešimt priežasčių pradėti įtraukti šį supermaistą į savo mitybą šiandien:

1. Tai padeda apsaugoti neurologinę sveikatą

Tamarinde yra daug magnio. Magnis yra mineralas, labai svarbus neurologinei sveikatai. Depresija sergančių žmonių kraujyje šio mineralo koncentracija serume dažnai būna mažesnė (2✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Nepakankamas šios medžiagos kiekis gali prisidėti prie pažinimo pablogėjimo, pastebėto sergant demencija.

Kodėl nesumaišius partijos obuolių-graikinių riešutų salotų su tamarindo čatniu kaip garnyru ar patiekalu? Galbūt sumažinsite demencijos riziką – be to, minkštimo saldumas reiškia, kad jums nereikės dėti daug cukraus.

2. Pašalina fluoro nuosėdas iš kaulų

Kalcio fluoridas yra natūralus mineralas, randamas dirvožemyje ir vandenyje. Fluoras, dedamas į vandenį iš čiaupo, dantų pastą ir kitus produktus, yra pramoninė cheminė medžiaga, kuri iš tikrųjų ardo mūsų kaulus, o ne padeda jiems. Šis sintetinis fluoridas (pvz., natrio fluoridas, fluorsilicio rūgštis arba natrio fluorosilikatas) gali sukelti neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant kaulų ir dantų fluorozę bei skydliaukės problemas. (3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Jis gali pasirodyti toksiškas pakankamais kiekiais.

Viename tyrime dalyvių buvo prašoma suvartoti trečdalį uncijos tamarindo 18 dienų. Jie pastebėjo reikšmingą fluoro išskyrimo su šlapimu padidėjimą tirtiesiems. Antrojo tyrimo metu dalyviai tris savaites vartojo tamarindą, o mokslininkai pastebėjo panašius rezultatus (4✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Šie atradimai žada žmonėms, kenčiantiems nuo fluorozės dėl per didelio mineralo poveikio geriamajame vandenyje.

Pavyzdžiui, kai kurių Indijos dalių vandenyje yra daug šios medžiagos. Kai kurie amerikiečiai išreiškia susirūpinimą dėl fluoro pertekliaus, dedamo į viešąjį geriamąjį vandenį – vartojant daugiau tamarindo, šis poveikis gali būti neutralizuotas.

3. Tai naudinga širdies ir kraujagyslių sveikatai

Tyrėjai ištyrė tamarindo vartojimo poveikį žmogaus lipidų profiliui, diastoliniam ir sistoliniam kraujospūdžiui bei kūno svoriui (5). Jie atrado, kad vaisiai žymiai sumažino cholesterolio kiekį. Be to, vandeninis sėklų ekstraktas sumažino diabetu ir hipertenzija sergančių žiurkių kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį.

Atsižvelgiant į tai, kad širdies ligos tebėra pagrindinis vyrų ir moterų žudikas Vakarų pasaulyje, visuomenei būtų naudinga įtraukti šį supermaistą į daugiau patiekalų. Tyrimai rodo, kad pacientams, kurių kraujospūdis yra gerai kontroliuojamas, gydymas kainuoja vidutiniškai 15 000 USD, o pacientams, kurių hipertenzija nekontroliuojama, kainuoja 90 000 USD. (6✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Jei šias galimas santaupas padauginsite iš žmonių, sergančių širdies ir kraujagyslių ligomis, skaičiaus, JAV ekonomika gali sutaupyti milijardus, kad padėtų žmonėms veiksmingiau valdyti sistolinį ir diastolinį spaudimą.

4. Malšina uždegimą

Tamarindas yra pilnas B grupės vitaminų, ypač vitaminų B-1 (tiaminas), B-2 (riboflavinas) ir B-3 (niacinas) (7). Jame taip pat yra nemažai vitamino B-6 ir folio rūgšties. B grupės vitaminai suteikia jums energijos, todėl vartodami daugiau vaisių galite išgyventi ilgą dieną biure. Be to, šios maistinės medžiagos mažina venų ir arterijų uždegimą, išlaiko jas lanksčias, užkerta kelią sukietėjimui ir susijusiai širdies priepuolio ir insulto rizikai.

Tamarindas ypač gerai veikia sergant artritu. Vienas tyrimas parodė, kad tamarindo sėklų ekstraktas slopina padidėjusį kaulų būklę ardančių fermentų, tokių kaip tartratui atsparios rūgštinės fosfatazės, aktyvumą. (8✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Jis taip pat sumažino uždegiminių mediatorių, tokių kaip interleukinas, kiekį. Tamarindas gali sulėtinti pablogėjimo greitį, dažnai pastebimą esant įvairioms artritinėms sąlygoms.

5. Gerina virškinimą

Vienoje tamarindo porcijoje yra daugiau nei 6 gramai maistinių skaidulų. Jūsų kūnas negali virškinti skaidulų, tačiau jis pritraukia vandenį į storąją žarną. Dėl šios drėgmės jums patogiau judinti vidurius, tačiau ji taip pat sukuria pilnumo jausmą. Daugelis tyrimų rodo, kad skaidulos padeda sumažinti vidurių užkietėjimą.

Jei bandote stebėti savo svorį, vartodami daugiau skaidulų galite išvengti noro užkandžiauti. Taip yra todėl, kad žarnyne susidaro tūrio, o tai siunčia jūsų nervų sistemai signalą, kad jau esate soti.

6. Daug magnio

Magnis yra svarbus mineralas bendrai sveikatai, ypač kai kalbama apie nervų sistemą. Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad magnio papildai gydant lengvą ar vidutinio sunkumo depresiją veikia veiksmingiau nei antidepresantai. (9✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Daugiau nei 80 % JAV gyventojų turi šio mineralo trūkumą, o valgant daugiau tamarindo gali padėti patenkinti šį poreikį.

7. Jame daug antioksidantų

Antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais jūsų organizme. Laisvieji radikalai susideda iš molekulių su nesusijusiais elektronais. Kai šie nesuporuoti elektronai ieško naujų draugų, laikui bėgant jie suardo jūsų kūno ląsteles (10). Antioksidantai kovoja su šiais laisvaisiais radikalais ir gali sustabdyti ląstelių pažeidimą. Šis poveikis gali sumažinti daugelio kitų ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, tikimybę.

8. Galingas antimikrobinis ir antivirusinis

Tamarind randa daugybę panaudojimo būdų Ajurvedos medicinoje įvairių ligų gydymui. Afrikos gydytojai naudoja augalą kaip antimikrobinį, antiseptinį ir antivirusinį agentą (11). Visoje Afrikoje ir Pietryčių Azijoje žmonės naudoja tamarindą, kad išgydytų bet ką – nuo ​​konjunktyvito (ar pinkeye) iki bakterinių odos infekcijų.

Ar kada nors sirgote kampiniu cheilitu? Šie skausmingi įpjovimai burnos kampuose atsiranda dėl tam tikros mielių infekcijos formos. Tamarindas Ajurvedos medicinoje yra žadantis kaip priešgrybelinis agentas, nors mokslas turi patvirtinti veiksmingumą. Tuo tarpu įpjovimus patepę šiek tiek minkštimo, jie gali greičiau užgyti.

9. Tai padeda valdyti diabetą

Rytų medicinoje gydytojai dažnai skiria vaistažoles nuo įvairių negalavimų, įskaitant diabetą. Daugybė amerikiečių dabar gyvena su šia liga ar jos pirmtaku, todėl sergantiesiems kyla didesnė širdies ir inkstų ligų rizika. Dėl to jie netgi gali tapti jautresni neigiamam virusinių infekcijų, pvz., COVID-19, poveikiui.

Tamarindo sėklų ekstraktai pasižymi antidiabetogeninėmis savybėmis. Diabetu sergančiam žiurkės patinui, kuriam buvo suleista ekstrakto, po septynių dienų cukraus kiekis kraujyje nevalgius smarkiai sumažėjo (12✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Jei esate vienas iš daugelio, sergančių šia liga, pabandykite į savo racioną įtraukti daugiau tamarindo.

10. Tai gali padėti numesti svorio

Tamarind sudėtyje yra junginio, žinomo kaip hidroksicitrinos rūgštis (HCA), kuris slopina fermentą, kuris skatina jūsų kūną kaupti riebalus (13). Kadangi jame taip pat yra daug sočiųjų skaidulų, į savo racioną įtraukę daugiau tamarindo galite atsikratyti perteklinių kilogramų. Be to, jis nedaro reikšmingo poveikio cukraus kiekiui kraujyje, todėl valgydami maistą, kuriame yra minkštimo, vėliau nesugadinsite.

Kaip jūs valgote Tamarindą?

Tamarindas puikiai tinka daugeliui čatnių, nes tiršta, pastos konsistencija suteikia daugybei patiekalų reikiamo tūrio. Neapdorotų tamarindo ankščių galite nusipirkti tam tikrose sveiko maisto parduotuvėse, tačiau daugelis žmonių perka minkštimą kaip pastą. Šią pastą galite naudoti tiesiai iš skardinės taip, kaip darytumėte pomidorų versiją, nors gali tekti pridėti cukraus, kad sumažintumėte aitrumą.

Galite gaminti tokius patiekalus kaip šis aštrus žemės riešutų čatnis – jis puikiai tinka vegetariškiems ar veganiškiems įvyniojimams. Jei norite, galite naudoti pastą, kad sukurtumėte sveikus naminius saldainius, vietoj cukraus naudodami ekologišką steviją. Stevija yra augalinis saldiklis, daug stipresnis nei cukranendrių cukrus, tačiau jis neturi tokio paties dantis naikinančio poveikio.

Kaip vartoti Tamarind

Skirtingas tamarindo augalo dalis galite naudoti įvairiems tikslams. Peržiūrėkite šiuos siūlomus šio gydomojo medžio naudojimo būdus:

  • Lapai: Liaudies medicinos praktikai tamarindo lapus naudoja nuo patempimų ir pabrinkimų (14). Norėdami užtepti, paimkite medvilninį audinį ir įdėkite į jį šiltus garintus tamarindo lapus. Apvyniokite audinį aplink patinusią vietą.
  • Minkštimas ir sėklos: Tamarinde yra junginių, vadinamų ksilogliukanais, o sėklose yra hialurono rūgšties, kurios abi turi stiprių senėjimą stabdančių savybių. Valgydami minkštimą gausite didžiausią vaisių naudą. Taip pat galite pasidaryti dailinančią odą kaukę su minkštimu ir šveičiamąjį šveitiklį su maltomis sėklomis. Jūsų oda atrodys jaunatviška ir spindinti.

Per daug Tamarindo šalutinis poveikis

Kai naudojamas kaip maistas, dauguma žmonių nepatirs šalutinio tamarindo poveikio. Tačiau beveik bet kokio gero galima gauti per daug. Kadangi jis turi silpną vidurius laisvinantį poveikį, per daug suvartojant gali tekti nepageidaujamai praleisti laiką vonios kambaryje (15).

Be to, nėra pakankamai įrodymų, patvirtinančių tamarindo vartojimą nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims. Kadangi ši medžiaga taip pat gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, prieš vartojimą pasitarkite su gydytoju, jei nerimaujate dėl hipoglikemijos.

Esmė

Tamarindas yra naudingas ir skanus daugelio dietų priedas. Tai potencialiai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Apsvarstykite galimybę įtraukti šį supermaistą į savo maitinimo planą šiandien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI