Antidepresantai mikrobai dirvožemyje: kaip dirvožemis daro jus laimingus

Antidepresantai mikrobai dirvožemyje: kaip dirvožemis daro jus laimingus

Moteris stovi purvinomis rankomis iš sodo

Jūs žinote, kad lauke yra daug naudos jūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

Anksčiau mokslininkai laiko praleidimą lauke siejo su reikšmingu nuotaikos pagerėjimu. Tačiau jie liko neaiškūs, kaip tiksliai veikia šie mechanizmai.

Dabar nauji tyrimai rodo, kad antidepresantai dirvožemyje gali turėti teigiamą poveikį organizmo valdymui serotoninu. Tai žada įdomų natūralų depresijos gydymo metodą.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip dirvožemis daro jus laimingus ir kaip galite pasinaudoti šia nauda, ​​net jei neturite diagnozės.

Kodėl nesubalansuotas smegenų chemines medžiagas, tokias kaip serotoninas, sunku ištaisyti?

Jei sergate klinikine depresija, jums gali būti sumažėjęs serotonino perdavimas arba pakitęs šios medžiagos kiekis (1). Ši smegenų cheminė medžiaga reguliuoja jūsų apetitą ir miego įpročius. Ji taip pat atlieka skausmą slopinantį vaidmenį, o mokslininkai mažą šalutinio šios medžiagos kiekį sieja su padidėjusia savižudybės rizika.

Kiti neurotransmiteriai taip pat atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį smegenų veikloje. Tai apima:

  • Norepinefrinas: Nors ši cheminė medžiaga paprastai sukelia nerimą, mokslininkai ją taip pat sieja su tam tikromis depresijos rūšimis.
  • Dopaminas: Ši cheminė medžiaga yra labai svarbi judėjimui, o tai gali paaiškinti, kodėl kai kurie depresija sergantys asmenys kovoja su kasdienėmis užduotimis. Tai taip pat turi įtakos motyvacijai. Daugelis mokslininkų šios cheminės medžiagos disbalansą sieja su piktnaudžiavimu medžiagomis, nes ji suaktyvina smegenų malonumo centrą.
  • Glutamatas: Manoma, kad glutamatas sužadina protą ir vaidina svarbų vaidmenį sergant bipoliniais sutrikimais ir šizofrenija. Tyrėjai mano, kad ličio preparatai veikia pacientus, sergančius šiomis ligomis, laikui bėgant išlygina aukščiausias ir žemiausias svyravimus.
  • Gama-aminosviesto rūgštis (GABA): Ši smegenų cheminė medžiaga atlieka slopinamąją funkciją. Alkoholis padidina šios medžiagos kiekį, todėl kalba neaiški ir lėtina reakcijos laiką.

Su visomis šiomis medžiagomis depresija yra sudėtingas gydymas. Antidepresantai dažnai siekia subalansuoti šių cheminių medžiagų kiekį, kad padėtų asmeniui pasiekti aukščiausią psichinę sveikatą. Tačiau, kadangi sunku nustatyti, kuris iš šių neurotransmiterių sukelia pagrindinę problemą, gydymas dažnai apima reikšmingus bandymus ir klaidas.

Mitybos veiksniai taip pat atlieka lemiamą vaidmenį saugant jūsų smegenų sveikatą. Pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgščių trūkumas dažnai koreliuoja su lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip depresija ir Alzheimerio liga. (2✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Didelė dalis pasaulio gyventojų negauna pakankamai šių medžiagų, kurių galite rasti tokiuose maisto produktuose kaip riešutai. Taip pat galite gauti linų ar chia sėklų.

Magnis yra dar viena maistinė medžiaga, kuri yra gyvybiškai svarbi norint natūraliai palengvinti depresiją. Neseniai mokslininkai 126 depresija sergantiems suaugusiems davė 248 miligramus magnio kasdien šešis mėnesius. Daugiau nei 89% tyrimo dalyvių kliniškai reikšmingai pagerėjo nerimas ir depresijos simptomai (3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Daugelis dalyvių su šiuo protokolu pagerino savo nuotaiką vos per dvi savaites.

Išorinis poveikis taip pat turi įtakos smegenų cheminių medžiagų, tokių kaip serotoninas, lygiui. Pavyzdžiui, užsitęsęs, lėtinis stresas padidina hormono kortizolio kiekį, bet sumažina serotonino ir dopamino kiekį (4). Kartais užtenka vienos sudėtingos situacijos – tokios mylimo žmogaus mirties, kad sukeltų tokį atsaką. Kūno kiekis negrįžta į normalią, galbūt todėl, kad atsiranda kitų veiksnių, pavyzdžiui, naujų finansinių sunkumų.

Paskutinis komplikuojantis veiksnys yra tas, kad pati lėtinė liga laikoma nuolatiniu streso veiksniu. Depresija sergantys asmenys, kaip ir turintys kitų sutrikimų, gali susidurti su pasikartojančiomis darbo problemomis. Tada finansinė įtampa sukelia nuolatinių problemų.

Antidepresantai mikrobai dirvožemyje

Ką daryti, jei jaučiatės mėlyni ir norite greitai pagerinti nuotaiką?

Jei esate vienas iš daugelio, neturinčių galimybių ieškoti reikiamos profesionalios pagalbos, ar yra visapusiška priemonė, kuri palengvintų jūsų kančias?

Laimei, nauji tyrimai žada, kad taip, galite pagerinti savo nuotaiką. Motina gamta gali padėti, jei pasinersite į jos gydomuosius stebuklus.

Vienas mechanizmas, per kurį jūsų fizinis kūnas nustato jūsų elgesį, yra jūsų smegenų kamienas. Jūsų smegenų kamiene yra unikalių nervų, vadinamų serotoninerginėmis sistemomis, skirtomis pernešti neuromediatorių serotoniną (5✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį. Neseniai mokslininkai išsiaiškino, kad dažna dirvožemyje randama bakterija vadinama Mycobacterium vaccaearba M. vaccaesuaktyvino šiuos neuronus tam tikrame stiebo regione.

Kai dirvožemyje esantys antidepresantai mikrobai aktyvuoja šiuos neuronus, tai tiesiogiai stimuliuoja serotonino metabolizmo padidėjimą smegenų regione, vadinamame ventromedialine prefrontaline žieve.

Ši jūsų proto sritis kontroliuoja jūsų baimės reakciją ir aiškiai padeda išnykti sąlygotai baimei (6). Šis padidėjimas gali labai paveikti elgesį, ypač depresija sergančių pacientų.

Kaip? Pagalvokite apie paskutinį kartą, kai patyrėte išgąstį ir jūsų nerimas praskriejo per stogą. Atminkite, kad ne visas stresas yra neigiamas. Pavyzdžiui, kai matote lokį, adrenalinas ir kortizolis priverčia jūsų kojas pajudinti ir išveža jus iš arealo, kol siaubas jus išžvalgys. Tačiau jūsų smegenų cheminės medžiagos iškrenta iš pusiausvyros, kai ši įtampa tęsiasi per ilgai.

Šiuo metu visi svarsto, kada galės ištrūkti iš savo namų be baimės ir dalyvauti mėgstamoje veikloje. Jei neturite pakankamai finansinių išteklių, galite nerimauti, kad jūsų darbui iškils pavojus.

Jei jau išgyvenote nedarbą, gali kilti klausimas, kiek laiko užtruks, kol rasite kitą tinkamą poziciją, kurioje būtų mokamas lygiavertis atlyginimas ir išmokos už ankstesnę pareigą. Daugelyje darbų šiais laikais draudimas nėra įtrauktas į paketą, bent jau pradedant.

Kuo ilgiau tai užsitęs, tuo labiau jūsų smegenų cheminių medžiagų atsargos pradės mažėti. Atminkite, kad padidėjusi streso hormono gamyba prilygsta mažesniam serotonino ir dopamino kiekiui. Ta spiralė žemyn pradeda suktis kaip siurbianti juodoji nevilties skylė. Nesuvokdami, atsidūrėte susirangę ant kamuolio ant sofos ir nenorite dalyvauti toje veikloje, kuri galėtų jums padėti.

Ar galėtumėte palengvinti savo skausmą – ir smegenis – kasdami savo sodą? Šis tyrimas rodo, kad taip, galite.

Kaip dirvožemis daro jus laimingus – siūlomos veiklos

Dėl magijos M. vaccae kad veiktų jos magija, reikia jai atskleisti save. Jei išgirsite žodį bakterijos, automatiškai nebėgkite iš siaubo. Kai kurie iš šių mikrobų, kaip ir daugelis jūsų žarnyne, atlieka naudingas imunines funkcijas, taip pat gerina nuotaiką (7).

Štai penki būdai, kaip mėgautis visais dirvožemio mikrobais:

1. Sodas

Žinoma, sodininkystė yra vienas iš paprasčiausių būdų mėgautis antidepresantais dirvožemyje esančiais mikrobais. Net jei turite tik nedidelį kiemą, vis tiek galite sėkmingai sodinti. Įsitikinkite, kad naudojate aukštos kokybės organinę žemę, o kai kuriuos sodinukus pasodinkite patalpose, kad atėjus sodinimo laikui augalai gerai įsitvirtintų. Jei neturite pinigų nusipirkti indelių daiginimui, galite naudoti senas kiaušinių dėžes, kad pradėtumėte daigus iš valgomų produktų sėklų.

Taip pat yra priedas prie jūsų sodo. Jei kada nors anksčiau dirbote sodininkyste, žinote, kiek tam reikia pastangų. Ir dėl to natūraliai jaučiamės atsakingi už savo pasėlių išlikimą. Jei pamiršite laistyti, jūsų augalai žūsta – tai didelė atsakomybė! Rūpinimasis kažkuo kitu, o ne savimi, gali būti džiuginantis ir tikslingas. Be to, visas tas sunkus darbas, kurį įdėsite savo sode, galiausiai padovanos jums skaniausių vaisių ir daržovių, kokių tik galite įsivaizduoti.

Jei norite, kad jūsų sodas augtų sėkmingai, pagalvokite apie sodinimą. Tai užtikrins, kad augalai, kuriuos auginate vienas šalia kito, tam tikru būdu bus naudingi vienas kitam, padėdami jiems augti greičiau ir stipriau.

2. Kompostas

Jei norite susitepti rankas ir sutaupyti pinigų, kodėl gi neišmokus pasigaminti komposto dėžės iš ekologiško maisto likučių? Turėsite reguliariai eiti, kad pridėtumėte naujos medžiagos ir susmulkintumėte seną, tačiau tai verta dėl maistinių medžiagų turtingo dirvožemio, kurį pjausite pabaigoje.

Galite susikrauti krūvą savo kieme ir reguliariai mėtyti ją rudais, pavyzdžiui, nudžiūvusiais lapais ar šiaudais, arba galite investuoti į komposterį, pavyzdžiui, Joraform Composter, kuris yra izoliuotas naudoti žiemą.

3. Patobulinkite savo denį arba terasą

Jei turite daugiau laiko papuošti savo denį ar terasą, apsvarstykite galimybę pridėti augalų, kad pagerintumėte nuotaiką. Viskas, ko jums reikia, yra dirvožemis, sodinukai ir kai kurie augalai. Jei jums pavyks į rankas paimti santykinai didelius sodintuvus, galite auginti burokėlius, morkas, bulves, lapinius kopūstus, pomidorus ir daug daugiau.

Arba, jei gyvenate kur nors, kur žiemą nebūna per vėsu, galite pasodinti kelis ištvermingesnius ištisus metus auginamus augalus.

4. Surinkite florą ir fauną

Ar turite mažylių, kuriems galėtų būti naudinga lauko veikla ir biologijos pamoka namuose? Eidami pasivaikščioti, paimkite žiūronus ir nustatykite įvairių rūšių paukščius, kuriuos matote. Meskite sau iššūkį atpažinti juos pagal jų dainas. Taip pat galite naudoti „PictureThis“ programą, jei turite „iPhone“, kad nustatytumėte vietinius savo regiono augalus.

Galite rinkti įvairius daiktus, pvz., samanas, mažyčius augalus, uolas ir miško žemę, kad sukurtumėte savo terariumą ir stebėtumėte, kaip jis natūraliai auga naujuose namuose, kuriuos jam sukūrėte.

5. Deginkitės saulėje

Jei turite kiemą ir galite išsiskleisti ant pievelės, labai raginu tai padaryti! Būdami žemėje ne tik patirsite įžeminimo poveikį, bet ir būsite pakankamai arti žemės, kad įkvėptumėte visus antidepresantus veikiančius mikrobus iš po jumis esančios dirvos.

Kiti būdai natūraliai pakelti nuotaiką

Nors pasinerimas į gamtą ir kvėpavimas naudingais mikrobais veikia kaip natūralus antidepresantas, yra ir kitų būdų, kuriais galite pasinaudoti, kad pagerintumėte nuotaiką.

Štai keletas kitų holistinių terapijų, kurias galbūt norėsite išbandyti:

  • Pagerinkite savo mitybą: Kad ir kaip dabar jaučiate pagundą valgyti prastos kokybės angliavandenius, tokius kaip traškučiai ir pyragaičiai, stenkitės laikytis sveiko augalinio maisto, pagaminto iš neperdirbtų ingredientų. Peržiūrėkite receptų el. knygą „Laisvė nuo uždegimo“, kad į savo racioną įtrauktumėte daugiau priešuždegiminių patiekalų. Jie natūraliai pagerins jūsų imunitetą ir leis jaustis sotiems ir patenkintiems.
  • Atlikite mankštą: Kai jaučiatės prislėgtas, judėjimas gali būti paskutinis dalykas, kurį norite padaryti. Tačiau vienas iš būdų psichologiškai motyvuoti save yra pažadėti, kad judesiais prisiversite tik 10 minučių. Tikėtina, kad pradėję treniruotę rasite motyvacijos baigti, kai tik pradės veikti tie geros savijautos endorfinai. (8✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.
  • Laikykitės raminimo rutinos: Kai pervargstate, jūsų smegenų cheminės medžiagos daro įvairius vakarėlio triukus, dėl kurių jaučiatės blogiau. Jei kovojate su priklausomybe, ši įtampa gali paskatinti jus įsisavinti žalingus įpročius. Galite nutraukti piktas, lenktyniaujančias mintis raminančia rutina. Pabandykite praktikuoti jogą maždaug 10–15 minučių, tada klausykite nuotaiką keliančio vadovaujamo meditacijos vaizdo įrašo „YouTube“. Po to galite išsimaudyti atpalaiduojamoje vonioje arba – taip – ​​miegoti. Kad ir kuri sveika rutina sustabdytų ciklą, veiks.

Esmė

Antidepresantai, esantys dirvožemyje, siūlo vieną atsakymą, kaip išėjus į lauką apskritai jaučiatės pozityvesni. Vienas geriausių būdų tuo pasinaudoti yra sodininkystė, kompostavimas ir augalų skaičiaus didinimas patalpose.

Kitą kartą, kai pajusite stresą, sutrinka nuotaika, išeikite į lauką ir įkvėpkite tų laimingų vabzdžių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI