Veiksniai, susiję su išmatų nelaikymu po jautraus analinio lytinio akto

Veiksniai, susiję su išmatų nelaikymu po jautraus analinio lytinio akto

Išmatų nelaikymas arba nevalingas išmatų nutekėjimas yra anorektalinė disfunkcija, kuri gali turėti įtakos bet kokios seksualinės orientacijos vyrams ir moterims. Nors tai yra būklė, galinti neigiamai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę, manoma, kad apie tai nepakankamai pranešama dėl pacientų gėdos ir istoriškai tabu.

Daugelis tyrimų buvo skirti infekcinėms ligoms, kuriomis galima užsikrėsti imlinio analinio lytinio akto (RAI) metu, tačiau keletas tyrimų buvo skirti RAI ir išmatų nelaikymui įvertinti. Taigi naujo tyrimo autoriai, paskelbti Seksualinės medicinos žurnalas Tikslas buvo nustatyti išmatų nelaikymo paplitimą didelėje vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais (MSM), kurie užsiima RAI, imtyje. Be to, jie stengėsi nustatyti rizikos veiksnius, susijusius su šios populiacijos išmatų nelaikymu.

Šiam tyrimui autoriai panaudojo anoniminę, internetinę savarankišką apklausą, kurią iš pradžių sukūrė Public Health France (Prancūzijos sveikatos ministerija), siekdami įvertinti ŽIV prevencijos strategijas MSM Prancūzijoje, pavadintą „Enquête Rapport Au Sexe“ (ERAS). Į šį tyrimą buvo įtrauktas vienas su išmatų nelaikymu susijęs klausimas: „Ar per pastarąjį mėnesį buvo netyčinio išmatų nutekėjimo?

Dalyviai buvo įdarbinti dalyvauti ERAS apklausoje naudodami skaitmenines reklamjuostes gėjų pažinčių svetainėse, programose ir naujienų svetainėse. Iš viso tyrime dalyvavo 24 308 asmenys, o į šią analizę buvo įtraukti 21 762 asmenys. (Kadangi šio tyrimo tikslas buvo įvertinti išmatų nelaikymą sergant MSM, dalyviai, kurie niekada neturėjo lytinių santykių su vyru arba neatsakė į klausimą apie išmatų nutekėjimą, buvo pašalinti iš šios imties).

Iš 21 762 dalyvių 1 734 (8 %) pranešė, kad praėjusį mėnesį nutekėjo išmatos. Apskritai šie respondentai buvo šiek tiek vyresni nei tie, kurie nepranešė apie išmatų nutekėjimą praėjusį mėnesį (amžiaus mediana buvo 38,5 metų, palyginti su 32 metų amžiaus mediana). Šioje grupėje taip pat buvo didesnė bedarbių ir į pensiją išėjusių asmenų dalis (8,2 %, palyginti su 5,4 % bedarbių, 11,9 % ir 6,3 % išėjusių į pensiją).

Vyrai, kurie atsakė, kad užsiima RAI kelis kartus per savaitę, parodė 12,7% išmatų nelaikymo paplitimą, palyginti su 5,7% tų, kurie neužsiima RAI. Tie, kurie dalyvavo chemsex (naudojo psichoaktyviąsias medžiagas seksualinės veiklos metu), turėjo žymiai didesnį išmatų nelaikymo dažnį nei tie, kurie to nedarė (21,4 proc., palyginti su 7,2 proc.), taip pat tie, kurie užsiėmė kumščiavimu ar sunkiais BDSM praktikais (18,1 proc., palyginti su 7,2 proc. ).

Atsižvelgdami į šiuos rezultatus, autoriai nustatė aukšto dažnio RAI, amžių, žemesnę socialinę ir ekonominę padėtį, chemsex ir kumščiavimą ar sunkią BDSM praktiką kaip veiksnius, susijusius su MSM išmatų nelaikymu. Kita vertus, tie, kurie užsiėmė tuo, ką autoriai vadino „paprastu RAI“ (RAI kartą per savaitę be sekso ar kumščiavimo), neparodė reikšmingai padidėjusios išmatų nelaikymo rizikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI