Aštunta nėštumo savaitė

Aštunta nėštumo savaitė

8 nėštumo savaitę kūdikio rankos ir kojos tampa vis labiau formuojamos, formuojasi veido bruožai. Ir nors besilaukiančios mamytės išvaizdoje niekas nepasikeitė, ji pati gali pastebėti, kad jos drabužiai veržiasi ties juosmeniu, o rytais vis dažniau atsiranda pykinimas ir silpnumas.

 

Moters jausmai ir nėštumo požymiai 8 akušerijos savaitę

Šiuo nėštumo etapu sunku pastebėti bet kokius moters išvaizdos pokyčius, nors gimda vis labiau tempiasi ir auga iki vidutinio apelsino dydžio. Dėl to išsipučia skrandis, o drabužiai šiek tiek suspaudžia juosmenį. Dėl hormoninių pokyčių ir cirkuliuojančio kraujo tūrio padidėjimo moteriai gali pasireikšti patinimas. Paprastai pirmąjį trimestrą jie nevargina nuolat, o atsiranda tik dienos pabaigoje, karštyje ar ilgai sėdint. Taip pat galite jausti lengvą mėšlungį, pilvo pūtimą, padažnėjusį šlapinimąsi ir krūtų jautrumą. Daugelis moterų ir toliau kenčia šią savaitę toksikozė ToksikozėPykinimas ir vėmimas, kurį patiria moterys pirmąjį nėštumo trimestrą. ir rytinį pykinimą bei silpnumą. Paprastai nemalonūs simptomai išnyksta 10–11 nėštumo savaitę.

Pirmąjį nėštumo trimestrą krūtys tampa jautresnės, ant jų atsiranda venų, patamsėja areola.

Moterims, linkusioms į pigmentaciją ant odos, gali atsirasti strazdanų, amžiaus dėmių ir tamsios juostelės bambos srityje. Taip nutinka dėl lytinių hormonų kiekio kraujyje pokyčių, kurie gali paskatinti melanino – pigmento, atsakingo už odos spalvą – gamybą. 8 nėštumo savaitę moteris taip pat gali patirti galvos svaigimo priepuolius. Paprastai jie yra susiję su hormoniniais pokyčiais. Hormonai atpalaiduoja kraujagyslių sieneles, todėl kraujospūdis šiek tiek sumažėja. Kitos ankstyvojo nėštumo galvos svaigimo priežastys – mažas cukraus kiekis kraujyje dėl apetito praradimo dėl rytinio pykinimo, dehidratacija dėl nepakankamo skysčių gėrimo, pakilimo iš gulimos padėties ir mažakraujystė dėl mažo geležies kiekio kraujyje. Galvos svaigimo priepuolio metu reikia atsisėsti arba atsigulti, kad netyčia nesusižalotumėte. Galite suvalgyti bananą ar duoną, atsigerti šiltos arbatos ir šiek tiek atsipalaiduoti. Paprastai to pakanka, kad moteris pasijustų geriau. Jei galvos svaigimas nepraeina, būtina nedelsiant kviesti greitosios medicinos pagalbos komandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI