Ursodeoksikolato rūgštis

Ursodeoksikolato rūgštis

Ursodeoksikolato rūgštis yra natūrali organizmo medžiaga, kurios yra vaistuose, skirtuose tulžies akmenligei gydyti. Tulžies akmenys yra virškinimo skysčio krūvos, kurios sukietėja tulžies pūslėje. Paprastai tulžies akmenys gydomi chirurginiu būdu, tačiau gydymas ursodeoksikolato rūgštimi gali padėti ištirpinti mažus tulžies akmenis.

Ursodeoksikolato rūgštis mažina cholesterolio kiekį, kurį gamina kepenys, todėl jos lėtai ištirpdo suakmenėjusį cholesterolį.

Be to, šis vaistas taip pat naudojamas gydymui pirminis tulžies cholangitas . Ši liga gali palaipsniui pažeisti tulžies latakus kepenyse ir sužaloti kepenis. Ursodeoksikolio rūgštis tiekiama tabletėmis ir kapsulėmis.

Prekių ženklai: Deolit, Estazor, Urdafalk, Urdahex, Urdex, Urlicon, Ursolic, Ursochol 300, Ursodeoksicholio rūgštis

Apie Ursodeoksikolato rūgštis

Grupė Tulžies rūgštis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Padeda sunaikinti tulžies akmenis.
 • Tvarkymas pirminis tulžies cholangitas .
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais nerodo pavojaus vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Žinoma, kad ursodeoksikolio rūgštis nedideliais kiekiais patenka į motinos pieną. Tačiau krūtimi maitinančios motinos, ketinančios vartoti šį vaistą, pirmiausia turėtų pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs sergantiesiems kepenų ligomis, tulžies pūslės anomalijomis, išskyrus tulžies akmenligę, Krono ligą, opinį kolitą, gliukozės netoleravimą, arba pacientams, kuriems neseniai buvo atlikta žarnyno operacija.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ursodeoksikolatas Rūgšties dozė

Būklė Dozė
Tulžies akmenligė 8-12 mg/kg kūno svorio vieną kartą per dieną prieš einant miegoti arba suskirstyti į du vartojimo grafikus 3-4 mėnesius po to, kai tulžies pūslės akmenligė nebepasimato. Maksimali gydymo trukmė yra dveji metai. Nutukusiems pacientams: 15 mg/kg per parą.
Tulžies akmenligės profilaktika pacientams, kurie smarkiai numetė svorio 300 mg du kartus per dieną
Pirminis tulžies cholangitas 10-16 mg/kgBB, geriama vieną kartą per dieną prieš miegą pirmuosius 3 mėnesius.

Tinkamai vartokite ursodeoksikolato rūgštį

Prieš pradėdami vartoti ursodeoksikolato rūgštį, laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant vaisto pakuotės.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti ursodeoksikolato rūgštį kiekvieną dieną tą pačią valandą, kad gydymas būtų veiksmingesnis.

Pamiršus išgerti ursodeoksikolato rūgšties, rekomenduojama tai padaryti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Tulžies akmenligės gydymas ursodeoksikolato rūgštimi paprastai trunka ilgą laiką, todėl nenutraukite gydymo iki gydytojo nurodyto laiko.

Vaistų sąveika

Tam tikrų vaistų vartojimas kartu su ursodeoksikolato rūgštimi gali sukelti nepageidaujamą sąveiką, pavyzdžiui:

 • Ursodeoksikolato rūgšties absorbcija sumažės, jei ji bus vartojama kartu su antacidiniais vaistais, kurių sudėtyje yra aliuminio hidroksido, aktyvintos anglies arba kolestiramino.
 • Padidina ciklosporino absorbciją.
 • Gali sumažinti ursodeoksikolato rūgšties veiksmingumą, jei vartojama kartu su kontraceptinėmis tabletėmis arba estrogenų hormonų pakaitalais.

Atpažinkite Ursodeoksikolato rūgšties šalutinį poveikį ir pavojus

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti pavartojus ursodeoksikolato rūgšties, yra:

 • Viduriavimas.
 • Nenormali išmatų spalva.
 • Tulžies akmenų sukietėjimas dėl kalcio kaupimosi.
 • Bėrimai, odos paraudimas ir niežėjimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI