SALICILO RŪGŠTIS

SALICILO RŪGŠTIS

Salicilo rūgštis yra vaistas, vartojamas odos problemoms, atsirandančioms dėl odos sustorėjimo ir sukietėjimo, gydyti, pavyzdžiui, žuvų akims ir karpoms ant rankų ir pėdų odos. Salicilo rūgštis taip pat gali būti naudojama siekiant padėti įveikti bakterijas ir užkirsti jai kelią jų atsiradimui.

Salicilo rūgštis padidina odos drėgmę ir palengvina negyvų odos ląstelių šveitimo procesą. Kovojant su spuogais, salicilo rūgštis mažina uždegimą (patinimą ir paraudimą) ir išvalo užsikimšusias poras.

Kai kurių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, galima laisvai įsigyti vaistinėse. Tačiau dėl formų ar salicilo rūgšties preparatų, kurie labiau atitinka kiekvieno žmogaus odos būklę, būtina gydytojo konsultacija ir receptas. Jo naudojimas taip pat turėtų būti atliekamas prižiūrint gydytojui.

Salicilo rūgšties prekės ženklai: Callusol, Diprosalic, Erhalogy Pro Callus, Kalpanax tepalas, Kutilos, vaistai nuo grybelių.

Kas yra salicilo rūgštis?

Grupė Keratolitinis
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Įveikti odos sluoksnio sustorėjimą ir sukietėjimą, spuogus, nagų infekcijas.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Salicilo rūgštis nėščioms ir maitinančioms motinoms C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Salicilo rūgštis absorbuojama į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Tepalas, gelis, skystis.

Įspėjimai prieš vartojant salicilo rūgštį:

 • Pasakykite gydytojui, jei anksčiau buvo alergija salicilo rūgščiai ir nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU), tokiems kaip aspirinas, ibuprofenas ir naproksenas.
 • Prieš vartodami salicilo rūgštį, pasakykite gydytojui, jei sergate cukriniu diabetu, periferinių arterijų liga, inkstų ir kepenų sutrikimais.
 • Neduokite salicilo rūgšties vaikams iki 2 metų. Salicilo rūgšties vartojimas vaikams be gydytojo recepto gali sukelti dirginimą.
 • Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, maitinate krūtimi arba planuojate nėštumą.
 • Nenaudokite salicilo rūgšties su valomuoju muilu, skysčiais, kuriuose yra alkoholio, valiklių nuo spuogų, kurių sudėtyje yra ingredientų, galinčių nušveisti odą, kosmetikos gaminiams ar muilams, kurie gali išsausinti odą, nes gali sudirginti odą.
 • Salicilo rūgštis ir produktai, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, yra degūs. Taigi saugokite nuo karščio ar ugnies.
 • Jei yra alerginė reakcija vaistams arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Salicilo rūgšties dozavimas ir vartojimo taisyklės

Salicilo rūgšties dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga, tai priklauso nuo vaisto paruošimo, odos būklės ir paciento reakcijos į vaistą. Toliau pateikiamas salicilo rūgšties dozės paskirstymas pagal būklę, kurią norite gydyti:

 • Hiperkeratozė ir pleiskanojanti oda
  Salicilo rūgštis, kurios dozė yra 1,8–3%, 1–4 kartus per dieną.
 • Zits
  Salicilo rūgštis su 0,5-2% preparatais, 1-3 kartus per dieną.

 • Karpos ir nuospaudos
  12-40% salicilo rūgštis tepama ant karpų ar nuospaudų 48 valandas. 5-17% salicilo rūgšties preparatams su kolodijaus mišiniu naudokite pakankamai, kol karpos ar nuospaudos išdžius ir atsiplėš.

Kaip teisingai naudoti salicilo rūgštį

Vartokite vaistus, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, vadovaudamiesi instrukcijomis ant vaisto pakuotės arba gydytojo patarimu. Nedidinkite dozės ir neilginkite vaisto vartojimo laiko.

Salicilo rūgštį naudokite tik ant odos, kuri turi tam tikrų sutrikimų. Jei vaisto pateko į akis, nosį, burną ar žaizdą, nedelsdami praplaukite švariu vandeniu 15 minučių. Pavartoję vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra salicilo rūgšties, kruopščiai nusiplaukite rankas.

Nenaudokite salicilo rūgšties ant sveikos odos, atvirų odos opų, apgamų, apgamų, odos sudirgimų ar infekcijų, vėjaraupių, karpų ant lytinių organų ir veido.

Reguliariai naudokite salicilo rūgštį, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Kad nepamirštumėte, vaistą rekomenduojama vartoti kasdien tuo pačiu metu.

Laikykite salicilo rūgštį uždaroje vietoje kambario temperatūroje ir venkite karščio, drėgno oro ir tiesioginių saulės spindulių. Neužšaldykite salicilo rūgšties ir laikykite ją vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Salicilo rūgšties sąveika su kitais vaistais

Salios rūgšties vartojimas su vietiniais vaistais nuo spuogų, pvz., vaistais, kurių sudėtyje yra retinoidų ir benzoilo peroksido, gali padidinti odos sudirginimo ir išsausėjimo riziką.

Salicilo rūgšties šalutinis poveikis ir pavojai

Salicilo rūgštį paprastai saugu naudoti, jei ji pritaikyta prie odos būklės ir rekomenduojamo naudojimo. Tačiau yra keletas šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti vartojant šį vaistą, įskaitant:

 • Odos dirginimas, sausumas ar skausmas.
 • Niežtintis.
 • Oda jaučiasi karšta, raudona ir lupsta.
 • Išeina pūliai arba kraujas, rodantis infekciją.

Jei pasireiškia alerginė reakcija į vaistus, pvz., odos niežėjimas ir patinimas arba pasunkėjęs kvėpavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją dėl gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI